dawid323a

McCormick Mtx 135 - Brak półbiegów po rozgrzniu

Polecane posty

dawid323a    0

Witam,mam problem w Mccormicku Mtx 135 silnik beta power. Problem z polbiegami - gdy jest zimny bez problemu zmienia 1,2,3,4 ale gdy już się nagrzewa to działają tyko 1 i 2 chyba że wyjadę na drogę to po kilku minutach znów działają wszystkie pólbiegi i wtedy jak schodze tylko 3 i 4 to na rozgrzanym będą działać nawet cały dzień ale jak już zejde 1,2 to to samo. W żniwa zauważyłem że wieczorami działają już znowu wszytkie połówki. Sprawdzalem mniej więcej połączenia kabli ale bez skutku, dodam że ciągnik dość głośno zmienia te pólbiegi, głośniej niż w innych ciągnikach, może ten typ tak ma albo coś. Bylbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki, skrzynia manualna oczywiście 4 biegi z rewresem.

Edytowano przez dawid323a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No właśnie to raczej  problem  z elektryką, a  dokładnie  z rączką.

Miałem podobnie w Case MX a to chyba  prawie bliźniak.

Rano problem z  półbiegami nie chciał się zmieniać podobnie jak u ciebie po godzinie wszystko ustępowało ale sam potrafił zmieniać półbiegi i to z 4 na 2 lub z 3 na 1, jak raz mi z 4 na 2  zmienił przy 30 km to od razu zamówiłem nową rączkę i  po problemie.

Tak więc kupuj rączke i pop problemie, ja z 3 lata temu dałem z 1 tyś netto,  w serwisie Case,  to nie zbyt wygórowana cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid323a    0

Olej był zmieniany - jest czysty. Mam go 2 lata i problem jest coraz większy, na poczatku było w miarę dobrze ale też bez szału.
Jak przestają działać to na wyświetlaczu gdy przełącze na 3 pólbieg to Nie ma reakcji, gdy na 4 polbieg to przerzuca na 1 pomimo tego że na wyświetlaczu pokazuje 4 polbieg - po prostu są tylko dwa pólbiegi i tak potrafi być caly dzień aż do wieczora.
Ale czy to na pewno jest rączka ? Jest jakaś możliwość Sprawdzenia jej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Opisałem mój przypadek mi akurat jeszcze sam zmieniał biegi, ale też rano nie miałem 2 biegów. Są różne objawy.

Kupić rączke i założyć. Umówić się z sprzedawcą że jak coś to można oddać.Ja  w serwisie kupowałem ale byłe na 90% pewny że to ona.

Ona jest nie rozbieralna, zalana żywicą, może na samych kablach by poszło idą 3 kable do rączki, ale tu już by trza elektryka.

Z innego podłożyć na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilKot    0

Witam mam problem z przełączaniem biegu a mianowicie gdy jadę na 8 biegu i wcisne sprzęgło i hamulec to automatycznie schodzi mi na 5 bieg i muszę odpocządku klikac od 5 biegu w zwysz to męczące jakos sie to ustawia czy co?proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj