frytkowski82

suszenie pestek dyni oleistej

Polecane posty

Witam

Posadziłem na próbę 0,5 ha dynią oleistą odm. Gleistdorf. Tegoroczna aura sprzyja tego typu uprawom. Spodziewam się około 300-350 kg pestek. Jak wysuszyć taką ilość (oczywiście nie stosując specjalistycznych suszarni). Zbiór pestek planuje około 20 września.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pepik190
      Witam
      czy ktoś z af uprawia dynie bezłuskową.Bardzo interesuje mnie technologia uprawy ewentualne polecane odmiany.
      Z góry dziękuje
    • Przez MartineZ
      Witam,

czy ktoś z Was suszył bądź zna kogoś kto próbował suszyć kukurydzę w silosach typu BIN? Konkretnie chodzi o silos typu BIN60. Znam gościa, któremu udało dosuszyć się rzepak stąd taki pomysł. Zdaje sobie sprawę, że to inny kaliber wilgotności ale na razie jestem na etapie zbierania opinii na ten temat. Jeśli chodzi o wyposażenie silosu, to oczywiście w grę wchodzi wentylator 7,5 kW, nagrzewnica, wielopunktowa sonda temperatur, czytnik temp na odpowiednich poziomach i sterownik, który będzie włączał nagrzewnice i wyłączał w zależności od temperatury. 

Wiem, że kukurydzę suszy się wysokotemperaturowo i sposobem opisanym wyżej nie uzyskam tych 100-110 stopni ale może da się niskotemperaturowo...?

Pozdrawiam i chodź do Świąt jeszcze daleko to Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzę już dziś 
    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.