Magda_86

Jaki agregat uprawowo siewny do Case Farmall 65A

Polecane posty

Magda_86    21

Witam planujemy zakupic agregat uprawowo siewny do Case Farmall 65A podkrecony do 75 KM. Ciagnik ma przod dobrze dociazony bo ma zalozony tur. Agregat ten mialby zapiety siewnik Poznaniak 2.7 m. Co polecacie. Jaki agregat zeby byl wytrzymaly a nie z plasteliny? Moze byc nowy jak i uzywany. Budzet max 8 tys zl. Ktora firma lepsza Zubr a moze Euro masz czy Armasz?

Musialby miec 2 rzedy dziabek czy 3 rzedy?

Wal Packera pewnie odpada? Musi byc strunowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIAN    4

Agromasz,Grano System VENTO, dwa rzędy zębów, z przodu dzielony wał płaskownikowy, z tyłu wał rurowy, hydropak na dwa siłowniki ponieważ siewnik jest stabilniejszy.
Zapomniałem też dodać- belka zaczepowa automatyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Koleżanko twój ciagnik podnosi 3000kg agregat zwykły 2.7m wazy jakies 700kg z wałem packera jakies 900kg siewnik jakies 350-400 do tego zasyp siewnika nwm ile wchodzi do siewnika moze z 200kg to juz masz 1500kg

Wiec jak go barziej nie dociazysz zapomnij ciagnik jest krótki i bedzie go bujac a jak rozłozysz siewnik to nie ma szans zebys zakreciła na polu rozłozonym nie mowiac ze jak wjedziesz w bruzde to przód powedruje do góry chyba ze chcesz złamac jak u mnie gosciu zetora tez z takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

nie za duży jak masz tura w łyche zapakujesz zboze lub ziemie i bedzie szedł tylko pewnie na nawrociach bedzie trzeba składac  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja bym postawił na coś zachodniego tylko z zachodnich to będzie 2,5m lub 3m. ja mam kongskilde 3m wloka trzy rzędy Frączek i wał packera na średnie gleby super
graczek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co do marki, ja mam tolmet polon, ma masywny dzielony przedni wał, 3 rzędy łapek, wał packera, hydropak na 2 siłowniki. Maszyna masywna, jedynie minus za malowanie niektórych elementów ale to drobiazgi. Firma robi też lekki agregat 2 rzędowy bez przedniego wału. Tak jak mówią poprzednicy może być problem ze stabilnością pomimo tura. To dość mały ciągnik i trzeba będzie uważać żeby nie zrobić sobie 2 traktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ja mam agregat z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/uprawowo-siewny.html tylko ze talerzowy ale przed zakupem swojego ogladalem te na zebach wykonanie ciekawe pare fajnych rozwiazan tez widzialem mianowicie podpory pod kola siewnika wykonane inaczej niz wszyscy producenci mozna je dopasowac do każdego siewnika waga maszyny wzgledna wiec ciagnik powinien bez problemu podolac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj