Skocz do zawartości
Magda_86

Jaki agregat uprawowo siewny do Case Farmall 65A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Magda_86    21

Witam planujemy zakupic agregat uprawowo siewny do Case Farmall 65A podkrecony do 75 KM. Ciagnik ma przod dobrze dociazony bo ma zalozony tur. Agregat ten mialby zapiety siewnik Poznaniak 2.7 m. Co polecacie. Jaki agregat zeby byl wytrzymaly a nie z plasteliny? Moze byc nowy jak i uzywany. Budzet max 8 tys zl. Ktora firma lepsza Zubr a moze Euro masz czy Armasz?

Musialby miec 2 rzedy dziabek czy 3 rzedy?

Wal Packera pewnie odpada? Musi byc strunowy?

DARIAN    2

Agromasz,Grano System VENTO, dwa rzędy zębów, z przodu dzielony wał płaskownikowy, z tyłu wał rurowy, hydropak na dwa siłowniki ponieważ siewnik jest stabilniejszy.
Zapomniałem też dodać- belka zaczepowa automatyczna

damianos95    52

Koleżanko twój ciagnik podnosi 3000kg agregat zwykły 2.7m wazy jakies 700kg z wałem packera jakies 900kg siewnik jakies 350-400 do tego zasyp siewnika nwm ile wchodzi do siewnika moze z 200kg to juz masz 1500kg

Wiec jak go barziej nie dociazysz zapomnij ciagnik jest krótki i bedzie go bujac a jak rozłozysz siewnik to nie ma szans zebys zakreciła na polu rozłozonym nie mowiac ze jak wjedziesz w bruzde to przód powedruje do góry chyba ze chcesz złamac jak u mnie gosciu zetora tez z takim zestawem

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    174

nie za duży jak masz tura w łyche zapakujesz zboze lub ziemie i bedzie szedł tylko pewnie na nawrociach bedzie trzeba składac  

wojtal24    174

ja bym postawił na coś zachodniego tylko z zachodnich to będzie 2,5m lub 3m. ja mam kongskilde 3m wloka trzy rzędy Frączek i wał packera na średnie gleby super
graczek

STIG0013    406

Co do marki, ja mam tolmet polon, ma masywny dzielony przedni wał, 3 rzędy łapek, wał packera, hydropak na 2 siłowniki. Maszyna masywna, jedynie minus za malowanie niektórych elementów ale to drobiazgi. Firma robi też lekki agregat 2 rzędowy bez przedniego wału. Tak jak mówią poprzednicy może być problem ze stabilnością pomimo tura. To dość mały ciągnik i trzeba będzie uważać żeby nie zrobić sobie 2 traktorów

KOVU    1

ja mam agregat z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/uprawowo-siewny.html tylko ze talerzowy ale przed zakupem swojego ogladalem te na zebach wykonanie ciekawe pare fajnych rozwiazan tez widzialem mianowicie podpory pod kola siewnika wykonane inaczej niz wszyscy producenci mozna je dopasowac do każdego siewnika waga maszyny wzgledna wiec ciagnik powinien bez problemu podolac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich.
      Mam pytanie , czy agregat uprawowo-siewny z hydropakiem (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy ) i siewnikiem Fiona o szerokości 2,5m będzie odpowiedni do ciągnika o mocy 95KM?
    • Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie