Skocz do zawartości
diablo2953

Czy moge po zaoraniu gorczycy zaorać jeszcze raz bo nie zostala do konca przykryta bo byla za wysoka

Polecane posty

diablo2953    0

Czy moge po zaoraniu gorczycy zaorać jeszcze raz bo nie zostala do konca przykryta bo byla za wysoka,czy kultywatorem???

Mij168    12

jak zaorasz jeszcze raz to wyciagniesz ta ze srodka i bedzie jeszcze wieksza. Chyba ze dasz z 40 cm orki. plytko kultywatorem i czekac az tamto pognije.

diablo2953    0

teraz jest zaorane ale gorczyca byla za wysoka za pózno zaczelem orac i lipnie pole wyglada widac gorczyce na polu nie przysypana i boje sie zeby czasami znow nie puscila w górę wiec mówisz zeby tylko teraz zrobić Kultywatorem i czekac az zgnije???

a jak bede robil Kultywatorem to nie bedzie mi sie zapychał,i sciagal to???

Wiadomość z agroFakt.pl

kitowiak    321

Najlepiej za bronuj to i poczekaj ze 2 tyg niech trochę przegnije i później może zaorac, chodzi głównie żeby ziemia sie uległa i gorczyca troche przegniła, a kutywatorem to nie polecam bo będzie ci sie zapychac, bo już przerabialem ten temat :D

diablo2953    0

heh jeszcze nie wiem co ma byc na tym polu a na pewno nic juz w tym roku:)

To mówicie żeby teraz przejechać tylko bronami???

zetorki12    2029

Ja na razie tak bym zostawił , a powiedzmy za 1,5 miesiąca ewentualnie ruszył kultywatorem .

wilhelm    401

Coś taki "narwany"... Skoro nic tam nie będzie siane w tym roku, to narazie nie kombinuj.. Co chcesz zdziałać teraz kultywatorem? chyba tylko powyciągać na wierzch tą gorczyce... Poczekaj aż orka "siądzie", ew. potem lekko rozbronować, ale i to wydaje sie nie mieć sensu..

diablo2953    0

tez tak myslalem wiec nawet po tym zaoraniu teraz nic nie robic ani kultywatorem ani bronami???poczekać az przegnije ?

kitowiak    321

A dużo bedziesz miał osób pracujących w przy rwaniu? bo jest czaso chłonna w czasie zbiorów. to jest mały areał bo proponował bym sie rzepak ;)

kitowiak    321

To na rzepaku jest wiekszy zysk niż na zbożu, i jest dobry plodo zmian :D ale nie na takim areale

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Jareckiskate
      Witam.
      Zetor 8111 czyli odpowiednik c385 912 itd.
      Posiadam pług grudziądza 4 skibowy.
      Kółko po środku pługa, które często się urywało (teraz jest super duże łożysko i się nie urywa)
      Ostatnio przeczytałem na temat regulacji podnośnika (wcześniej nie wiedziałem do czego to jest).
      Trochę czytałem o tym ale nie bardzo rozumiem o co chodzi.
      Bardzo mnie wnerwia częste wysiadanie i regulacja łącznika podczas orki.
      Zauważyłem że niektóre pługi mają fasolkę do zaczepiania łącznika.
      Mam wrażenie że jakoś prymitywnie orze.
      Możecie mi wyjaśnić jak się korzysta z tych regulacji w praktyce i jakbym mógł sobie ułatwić oranie?
      Z góry dziękuje za pomoc.