Skocz do zawartości
himen

Żyto kws daniello, wszelkie opinie.

Polecane posty

himen    9

Witam proszę o wszelkie opinie na temat tej odmiany, zamierzam ją posiać na próbę 1.5ha, gleba 3b-4a, ph 7.0, trochę mało potasu i magnezu.

Czym można by było uzupełnić niedobory w glebie i jak by to się miało do tej odmiany.

Za wszelkie cenne wskazówki z góry dziękuję.

Paweł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartum
      Witam,

zaczne od tego, że na koniec roku 2016 wydzierżawiłem pole 1,5ha sąsiada, który nie żyje od 8 lat, a rodzina nie interesuje się polem lecz dopłatami. Postanowiłem, że zruszę ziemię!! Pole było szkodnikiem wśród pól moich i innych sąsiadów, jak wiadomo chwasty, chaszcze, a nawet brzózki samosiejki. Wymienię czynności jakie wykonałem, aby doprowadzić pole do użytku (piszę to ze względu na to, że inni użytkownicy często pytają co robić):

1. oczyszczenie pola z większych kamieni,
      2. wyrywanie brzózek i większych chaszczy,
      3. koszenie traw i chwastów kosiarką bijakową,
      4. bronowanie -zebranie chwastów i traw na jedna kupke i spalenie,
      5. talerzowanie,
      6. oprysk Roundup Flex 480 (3,0l/ha)
      7. orka 30cm
      8. wałowanie typem Crosskill
      9. siew żyta 120kg/ha
      10. zbiór plonów, 2,350kg z 1,5ha

ku mojemu zdziwieniu, chwasty i inne rośliny wymarły, pole do tej pory jest czyste i nie wymaga poprawy. Jestem zadowolony, że nie muszę walczyć z tym wicznym problemem rolników. Prace w większości były wykonane moim ciągnikiem Ursus C330M, jedynie orka John Derre 7820.

Pozdrawiam
    • Przez kubatedi
      Cześć ma do was pytanie zarazem prośbę o pomoc :)

W tym roku na powierzchni 1.15h posiałem żyto ozime populacyjne odmiana Dańkowskie Diament i niestety pojawił się problem.

Mianowicie żyto bardzo ładnie wzeszło siane było 19 września natomiast 30 września zostało opryskane środkiem Boxer 800ec w dawce 2,5l/h i przedplonem było pszenżyto ozime a przedsiewnie pod żyto została zastosowana Polifoska 6 w ilości 200kg/h I niestety po intensywnych opadach z początku października na plantacji pojawiły się żółte przebarwienia/plamy  nie jest to na całym polu ale na znacznej jego powierzchni i stąd moje pytanie co może być przyczyną tego problemu  co trzeba zastosować wiosną żeby łan zrobił się znowu ładny i zielony czy to już są efekty nieodwracalne ? Poprosił bym o poradę z zakresu nawozu doglebowego dowolnej firmy a także o zastosowanie dokarmienia dolistnego oraz podanie dawek danych produktów
    • Przez Hardy67
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Przez agnieszkaer
      Kupię zboża konsumpcyjne i paszowe na terenie calego kraju.
      Odbiór własnym transportem, płatność w dniu załadunku, min 20 ton.
      Agnieszka
      504082118
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.