Sniatek

Co zamiast 360-3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sniatek    0

Witam, co kupić na 13 ha bo 360-3P już odchodzi na emeryturę. Mam tylko pola uprawne więc będzie głównie robił w ziemi i w transporcie, Musi być koniecznie nowy do 80 000 zł max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

wyboru duzego nie ma w takiej cenie, ale gdyby sie zastanowic to moglbys cos znalezc w ursusie, np 2812 :P , nie wiem jak z zetorami tymi najmniejszymi, czy jest jakis zetor mniejszy od proximy 6421??? A to ma byc ciagnik z przednim napedem???bo jesli chodzi o moc to 60 km spokojnie wystarczy na taki areal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy twoim areale bym się jeszcze poważnie zastanowił czy warto mi kupić nowy ciągnik, 80 tys. to za dużo wybaru niemasz, możesz kupić se nowego Mtz :P

Na twoim miejscu zastanowił się nad kupnem zetora 7745, cena około 50 tys. zł a za pozostałe pieniądze może kupić maszynki do zetora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniatek    0

Nie znam się na używanych traktorach a nikt ze znajomych nie chce się podjąć doradzenia. Nowy rozwiąże problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

moim zdaniem warto brac przedni naped nawet do ciagnika o malej mocy. z przednim napedem to zupelnie inna jazda na polu :P ale to zalezy od tego czy wystarczyloby kasy...jak wystarczy to nie wahaj sie i bierz z przednim napedem :P

to wcale nie przeszkadza ze jak masz 3 skibowy plug i maly agregat to nie musisz brac przedniego napedu. To nie na tym rzecz polega....jak masz maly sprzet to bierzesz ciagnik o mniejszej mocy silnika, w Twoim przypadku wystarczyloby 60km. a przedni naped to tylko pomaga w pracy na polu i ja umila B)

No nie wiem jak z ta proxima 6441-bo to jest ciagnik z przenim napedem o mocy 62km. taki bym polecal ale nie wiem jak z cena;/ moze ktos inny dolaczy sie do rozmowy i bedzie znal cene tego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

zefir jest zdecydowanie za duzy do 13 ha;/ co prawda kasy by wystarczylo ale ja bym cuda nie kupowal...juz o 100razy wolalbym pronara. ale moim zdaniem to za duzy ciagnik na taki areal ziemi....toz ten ciagnik w jeden dzien by te pole obrobil...oczywiscie z odpowiednim sprzetem, a to z koleii kolejne inwestycje w nowy sprzet :P bo do ciagnika o mocy 85 km raczej nie podczepisz pluga 3 skibowego albo agregatu 2,1m. ;/ bo to mija sie z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

o tych ciagnikach malo wiem, wiec lepiej wole sie nie wypowiadac :P

a farmtack 555 nie podoba Ci sie??widzialem go przed chwila w galerii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniatek    0

Czytałem że w nim skrzynia nie ma rewersu, a płacąc taką kasę to już przydała by się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Za taka kase nie mozesz wymagac zeby ciagnik mial jakies bajery. Tak teraz przemyslalem i wpadlem na taki pomysl...znam goscia co obrabia 17 ha zetorem 3340. ten ciagnik moze i jest troche za maly bo ma tylko 3 cylindry i moglby miec za ciezko z plugami 3 skibowymi, ale juz np. zetor 4340 bylby w sam raz :P tylko problem jest taki ze ich nie produkuja juz i jak cos to musialbys kupowac uzywany, ale zakrecilbys sie i napewno znalazlbys cos porzadnego B)

w takiej sytuacji nie musialbys wydawac wszystkich pieniedzy bo taki ciagnik kosztuje cos ok 40-50tys zl. warto sie zastanowic czy nowy ciagnik oplaca sie kupowac, bo za te 80tys zl. to zadnej rewelacji nie bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Proxima 6441 kosztuje 100990zł brutto jakby co.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Wow o 10 zł się będziesz kłucił ? :P :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Właśnie szukam czegoś małego, tylko zamiast trzydziestki. Wybór padł na Case JX60 na wąskich kołach. Napęd 4x4, mocny podnośnik, skrzynia 40 km/h, opony radial, silnik podobny jak w 3P. Co prawda z klimą i paroma bajerami będzie to kosztować coś koło 90 tys. +vat, ale za najbiedniejszą wersję trzeba zapłacić 82+vat. Ursus 2812 chyba 67+vat, ale czy nie warto dopłacić. :P

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał Proximę 6441....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Proxima taka droga !!!! ja za swoja 8441 dałem 105 wiec by tak sporo podrożały!!! A moze kup jakies Same roller albo jakies lampo,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

lampo bedą jeszcze droższsze...jak myslisz o powiekszeniu gospodarstwa to moze wysil sie na tą proxime :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0
Wow o 10 zł się będziesz kłucił ? :P:P

 

Wcale się nie kłócę ale chciałem podać aby dokładnie czy to jakiś problem?

Edytowano przez robertbara
Ort.

Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie no nie problem tylko jak mówimy tu o pieniądzach rzędu 100 tys. to 10 zł nie robi żadnej różnicy ;]

 

Ale proszę wrócić do tematu :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stonek    1

Ja na twoim miejscu to bym kupił nowego 3512 będziesz miał ten sam silnik co w 3p to samo spalanie i da rade na 13ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj