Skocz do zawartości
Aprilars125

Jak wykonać samemu kalibrację Renault 120.54 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aprilars125    2

Witam.Wie ktoś może jak dokonać samemut  kalibracji skrzyni ciągnika renaul 120.54 ? Zegar do pomimaru ciśnienia już kupiłem .Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

makel9    4

Ustawienie ciśnienia to nie żadna kalibracja  i na pewno nie pomorze jeśli rewers szarpie. Bez komputera i metadiaga sie nie obejdzie :)

Napisz skąd jesteś  a może pomogę

Aprilars125    2

Ooo o to właśnie chodzi .Rewers szarpię i półbiegi nie zmieniają się płynnie .Ale czy to wina nie skalibrowanej skrzyni czy może czegos innego ?

Woj.Podlaskie ,Pow. Grajewski

makel9    4

Niestety za wiele Ci nie pomogę ze względu na odległość ponad 400km . Ustawienie odpowiedniego Ciśnienia to podstawa Następnie kalibracja o ile przejdzie bo w 60 % przypadków się nie udaje  bez drobnych a czasami poważnych napraw.( oczywiście nie chcę Cie tu straszyć hehe)

Szarpanie sprzęgła jak i mało płynna zmiana półbiegów jest spowodowana  zużyciem odpowiedzialnych za to elementów lub usterką   czujnika obrotów, czujnika położenia przesówek, elektrozaworów a nawet i samego sterownika .

A tak na przyszłość to kalibracje robi się  systematycznie a nie dopiero wtedy gdy zaczyna szarpać i walić

pozdawiam  

Aprilars125    2

Heh no,że raczej tak :)

Jeszcze jedno.Może masz jakieś namiary na mechanika który by zrobił kalibrację i ile mniej więcej kosztuję ta usługa ?

karolas123    86

Za bardzo nikt nie podłączy sie do tego metadiagiem bo zwyczajnie szkoda sprzetu ale jak juz znajdziesz kogos to moze faktycznie skalibruje. Zdaje mi sie, ze powinna byc tez możliwość kalibracji z ręki.

makel9    4

Za bardzo nikt nie podłączy sie do tego metadiagiem bo zwyczajnie szkoda sprzetu 

Co znaczy szkoda sprzętu???

Zdaje mi sie, ze powinna byc tez możliwość kalibracji z ręki.

W serwisówce z Webtica nie ma wzmianki o recznej kalibracji 

Edytowano przez makel9

makel9    4

zadzwoń a powiedzą ci że nie mają sprzętu heheh 

Jeśli ktoś zainteresowany kalibracją to proszę o kontakt PW  dojeżdzam  do max 200km 

karolas123    86

Kazdy serwis claasa ma obowiązek mieć do tego sprzet wiec nie wiem skąd głupie przeświadczenie. Szkoda, ze nic nie mowisz, o konsekwencjach nieudanej kalibacji.

makel9    4

zadzwoń a się dowiesz kilka lat temu jak szukałem sprzetu do tego to dzwoniłem wiekszość nie ma a ci co mają to nie chcą słyszeć o 1xx.54 

a co do informowania to każdego klienta informuję przed przyjazdem 

karolas123    86

Kilka lat temu to claas ledwie wylazł z pod korbanka wiec tak to w tej chwili to zupełnie inna sprawa. Sprawa tez jest taka ze naprawa starych renaultów przez serwis jest nielubiana z zupełnie innego powodu niz braki w wiedzy i sprzecie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez waszkalipiec
      Witam mam zamiar kupić ciągnik renault tx 113.13 ma on uszkodzone sprzęgło jest miękkie i łatwo się wciska.Biegi górne wchodzą z trudem natomiast dolne nie wchodzą.Co może być tego przyczyną.Jakie są tego koszty i czy 11000 mtg to dużo na taki ciągnik.
    • Przez leszek1981
      Witam . Posiadam renie 15554 , skrzynia tractoshift ,sprzęgło szarpie w obu kierunkach jazdy .Elektrozawory  działają lecz potencjometr sprzęgła  lub komputer zle nim steruje to znaczy ; 
      przy wciśniętym pedale cofnie zawór proporcjonalny (rozłonczy sprzęgło) .lecz gdy puszczamy pedał to wbija cewka zawór bez stopniowego włączenia. Ma tak od zakupu (rok) macie jakiś pomysł czy szukać dobrego fachowca z komputerem .ZAMOŚĆ.
    • Przez Michal8146
      Witam. Posiadam ciągnik Renault 95.14 który nie chce odpalić. A więc od początku...traktor został wstawiony po normalnej pracy do garażu i po 2 dniach nie odpalił, świeca grzeje rozrusznik kręci i nic więc zmieniłem filtr paliwa nie pomogło. Podczas kręcenia nie pojawia sie dym. Dodam że z plaka też nie startuje. Czy ktoś ma jakieś pomysły ? Z góry dziękuję
    • Przez Janszymon1
      Witam, 
      Chciałbym sie dowiedzieć gdzie w Renault Ergos 95 znajduje się zbiorniczek na płyn hamulcowy?
      Gdzie i jak odpowietrzyć hamulce w Ergos 95?
    • Przez mad
      Witam , może ktoś posiada informacje jaki jest stosunek obrotów womu do przebytej drogi w 103.54(R7822) ze skrzynią 16x16.
      Korzystając z okazji, żeby wymienić uszczelniacze na dolnym wałku ramion Tuz'a koniczne jest ściągnięcie plecaka czy jest możliwość wymiany z zewnątrz?