prs613

Wycie hydrauliki na rozgrzanym oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prs613    0

Mam drobny, ale denerwujący problem w mojej C330M. Po dłuższej pracy, gdy olej jest już w pełni rozgrzany z rozdzielacza albo pompy dochodzi wycie, podnosi normalnie, po podniesieniu bardzo powoli trochę opadnie, ale to już chyba normalne w tych sprzętach. I  jeszcze jedno - po ruszeniu wajchą rozdzielacza na błotniku rzężenie ustaje, na dłuższy lub krótszy czas. Czyżby olej już stracił właściwości?

Edytowano przez prs613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

    Mam owijarkę samozaładowczą do c 330m,by ona działała i jej rozdzielacz,musi być trochę naciągnięta ta wajcha na błotniku.   Załatwiam to na ,,stałe'' poprzez przyczepienie wspomnianej dżwigni będącej na błotniku do łańcuszka od strony podpięcia przewodów by naciąg był jednakowy z maksymalnym przepływem oleju.Po to jest łańcużek by móc wyczaić i doregulować optymalne położenie dżwigni.   W chwili podpięcia pod owijarkę i rozdzielacz , nie słychać wycia pompy lub hydrauliki . Hydraulika wyje natomiast gdy wyciągnę przewody hydrauliczne z błotnika,a nie odepnę ww.łańcużka,lub przez nieuwagę nagnę dżwignię ww. hydrauliki zewnętrznej.        Wycie może też nastąpić gdy przycina się sterownik [rozdzielacz,],ten po prawej przy akumulatorze. A śpiewa najprawdopodobniej ten zawór na rozdzielaczu na zewnątrz pod lewym półdupkiem. Czy to wina oleju nie wiem,może jeszcze inne sugestie............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

Ten zawór w rozdzielaczu można naprawić tylko oddając rozdzielacz do regeneracji? Wycie pojawia się tylko na niskich obrotach silnika, na gorącym oleju. Olej przekładniowy nie był wymieniany 16lat, być może po rozgrzaniu robi się z niego woda?

Edytowano przez prs613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Ten zawór jest na zewnątrz tak jak opisywałem,tylko dosyć mocno przykręcony,klucz nie pamiętam 27,jest na sprężynie więc może przy końcu ,,wystrzelić'',koszt kilkadziesiąt zł [nie pamiętam],poradzisz bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Właśnie chodzi o ten,tylko że on u mnie trochę inaczej wygląda,tak jakby łeb śruby,a ten tu jest zwężony na końcu.    Być może bez podkładania podkładek jak u mnie można zwiększyć ciśnienie [skręcając,ściskając go] :blink: ,nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prs613    0

OK, dzięki. Pobawię się tym jakby wymiana oleju na świeży Hipol 80w90 niczego nie zmieniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj