lucas_s

Wałek pośredni BIZON Z-056 / Z-058- rysunek wykonawczy

Polecane posty

lucas_s    0

Witam,
Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsca na ten temat ale zaryzykuję. Mianowicie w tym roku piszę pracę inżynierską, a jako temat wybrałem proces technologiczny wykonania wałka pośredniego do bizona. W związku z tym potrzebuję rysunek wykonawczy tego wałka. Przeszukałem troszkę internet i niestety nic nie znalazłem. Dlatego zwracam się z prośbą do was może ktoś posiada albo wie gdzie mógł bym go zdobyć. 

W załączniku zdj wałka 
Pozdrawiam.
 

post-199658-0-73542000-1472628769.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

przerysuj go mniej wiecej w takiej samej skali jak na zdjeciu. Masz zrobić rysunek techniczny,brakuje ci tylko wymiarów


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas_s    0

Oj niestety obawiam się, że  raczej tak sie nie da. Ponieważ muszę narysować model tego wałka w programie, a następnie mam wykonać symulacje całej obróbki, od półfabrykatu do gotowego elementu. Także potrzebuję dokładnych wymiarów, tego koła, moduł zębów, wymiary tego wielowypustu itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas_s    0

To też jest jakieś rozwiązanie. Jak narazie szukam coś w internecie, próbuję podpytać własnie o ten rysunek czy ktoś nie posiada lub wie gdzie taki mógłbym dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas_s    0

No niestety z tym sie nie zgodzę, ponieważ samo narysowanie tego wałka to jest dopiero początek aby móc cokolwiek działać w kierunku realizowania pracy czy też projektu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Chłopak ma wykonać proces technologiczny wałka a nie konstrukcję. Normalnie dostałby taki rysunek w pracy. 

Moduł zębów oraz wielowypust do odczytania z wałka, pasowanie pod łożyska i szerokości kanałów pod zabezpieczenia możesz założyć ( nikt Ci głowy nie urwie jak założysz trochę inny luz ).

Obróbka cieplna to raczej tylko zęby i wielowypust.

Co do rysunku wykonawczego to możesz spróbować w firmie NH w Płocku - napisz że jesteś studentem i piszesz pracę to może ktoś pomoże.

Sam model cad to banał dla takiej części, obróbka to w zależności od podejścia ( nie wiem czy masz pisać o tradycyjnych technologiach czy raczej możliwe nowatorskie bo taki wałek można obrabiać na 4 maszynach lub jednej no ok 2.)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas_s    0

Otóż to, sam rysunek narysować w cadzie to banał tylko żeby posiadać wymiary. A obróbkę chcę zrobić w wykonaniu konwencjonalnym i CAM-owskim ( w programie NX lub Catia). Dzięki za konkretną odpowiedź. Spróbuję napisać do tej firmy, może udzielą pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Juz tak nisko upadły politechniki w pl, ze na inzynierke robi sie temat który kiedyś dostawała sie na tygodniowy projekt na mechanice i budowie maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@lucas_s zadzwoń do najbliższego sklepu z częściami do maszyn rolniczych weź suwmiarkę i zdejmij wymiary. Moduł można bardzo łatwo policzyć mając wymiary, które zdejmiesz suwmiarką. Tu nie ma żadnej filozofii.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Przepraszam

ale w pierwszym poście napisałeś że to praca inżynierska. prawda

więc chyba po całym toku nauki to nie jest żaden problem...

chyba że sobie robisz jaja, to wtedy nie jest to odpowiednie miejsce

ps. czy nazwa tej uczelni jest tajemnicą?  podaj dla potomnych...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uchowaj Panie przed takimi "inżynierami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

w Technikum Mechanizacji to żeśmy 16 lat temu takie wałki i różne sprzęgła projektowali, a na 6 jak się w Excelu zrobiło cały proces projektowania, tak że wpisywałeś obciążenie i dane materiału, a średnice to już arkusz liczył.... a internet wtedy raczkował w naszym kraju, jakby to było teraz bez internetu..

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Chłopak chciał tylko rysunek wykonawczy wałka - coście się czepili jego pracy? Technologię chce opracować w systemie CAM - większość z was nawet nie wie co to jest. Swoją drogą co za różnica jaki wałek - jakby napisał że do skrzyni BMW to byście wow zrobili a obróbka mogłaby być taka sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

nie chodzi o markę, technologię obróbki, a o sposób pozyskania materiałów do własnej pracy - pracy inżynierskiej

?w przypisach do żródeł pracy będzie wpis? - "pozyskane z internetu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ale kogo to obchodzi? On nie robi konstrukcji czy projektu wałka a sam proces technologiczny. Nawet jak będą wymiary się nie zgadzały to nie jest sedno sprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

dziś nie robi konstrukcji...

a po co tytuł inżyniera????

spójrz na to jako na jeden z problemów niskiej jakości polskiej produkcji, może właśnie tak jest bo "inżynierowie" robili obliczenia na podstawie danych z forum internetowego......dziś szuka rysunku, a potem...

spójrz na to całościowo, nikt nikogo nie osądza personalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Święte słowa. Przecież on gdzieś w końcu zacznie pracować i w pracy będzie tak samo robił jak teraz. Opracuje daną część, wejdzie ona do produkcji, w maszynie zacznie się psuć i co powie nabywcom tej maszyny? Wytłumaczy, że na forum tak napisali więc tak zaprojektowałem i pretensje nie do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Ja nie rozumiem w czym problem. Kupujesz sobie wałek, ściągasz wymiary, robisz rysunek i dalej już swoją robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że wtedy trzeba za niego zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Jak się chce być inżynierem to trzeba trochę wydać. Ja też muszę trochę wydać.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

owe Wałki produkuje KORUS Warszawa i tam należy kierować pytania o to coś . zajmij się lepiej walcem rolującym prasy Metal-Fach tam to dopiero są cyrki z jego wykonaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj