adrian123473

Byki sokołów sa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam chciał bym się dowiedzieć czy warto podpisać umowę z sokołów z skąd te cielaki pochodzą od jakich firm :)

Edytowano przez adrian123473

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Powiem tak, jak nie masz wkladu wlasnego a chcesz chowac to warto, no ale oczywiście lepiej kupować za swoje, co do cielat to zalezy chyba skad jestes, ja bralem z 2 razy i miales wybor od kogo chcesz brac, a przedstawiciel ci doradzal ktora firma ma najlepsze, a teraz kupuje od tej samej firmy tylko prywatnie i sprzedaje duze komu chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bylem niedawno u gościa co brał od nich cielaki,na 20szt bylo z 5 Sm a reszta to mieszanki,mówił ze nic mu nie padło,wyglądały na zdrowe,akurat była pora karmienia to wszystkie w rządeczku wpierniczały aż miło popatrzeć,mówił że cena za mięso byków ustalona z góry w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Jak bralem to szczerze mowiac na 20 bylo z 14sm, pare lm i reszta krzyzowki ale dobrej budowy, z polski oczywiście, paszporty z małopolskiego

Edytowano przez antoni69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w tym przypadku szału z budową cieląt nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Różnie to bywa, zalezy od kogo i w jakim okresie roku bo to tez ma wplyw,albo moze chcial tansze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mówił ze od 1200 do 1700 wychodziły,te simki to ładne były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za jaka wage? Bo jak za 100kg to tanio, ja placilem gdzies 1800 za 100-110kg

 

nie chce sklamać ale najdroższe były te simki a wagę chyba miały cos po ponad 100,kg przy zakupie,bo jak je oglądałem to miały juz tak po 180kg.z wipaszu koleś powiedział za czyste Sm 100kg 18zł netto

Adrian skąd jesteś?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówił ze polskie z gór gdzieś,tylko ze na nie do listopada czekać trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@Adrian23473 a skąd dokładnie bo w mojej okolicy też ok Płocka to parę osób trzyma do Sokołowa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Od handlarzy z południa Polski na 20 sztuk mielismy może 3 oryginalne simentale. Biały łeb to cecha silnie dziedzicznie i nawet wnukowie simków mają biale łby. Biało-czerwony mleczak z białym łbem przez handlarza już jest ceniony jak oryginał. Po za tym często wciskają cielaki rasy czerwonaa polska. cielak ładny,cały czerwony, można nawet wmówić niekumatemu ,że to limuze, a po dwóch latach się okazuje co to za "okaz". My już od przeszlo 5 lat nie korzystamy z takich ofert. Umowa z Sokołowem trzyma Cię ,że musisz sprzedać im ,bo jak nie to 5 lat temu było 5 stówek kary ,że sprzedasz daną sztukę komu innemu. Ale jak mówię, Bozia każdemu rozum dala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

To chyba logiczne ze wstawiają ci cielaki zebys im potem oddał w rozliczeniu.. a co do towaru, jak dawniej brałem to było mowione ze ma być taki i taki a jak nie to dziękuje i odsyłam samochód z powrotem, z tymi dostawcami to trzeba konkretnie i twardo gadać bo jak nie to masz racje wszystko ci wcisną mowiąc ze to miesne, chociaż i czasami sie zdazy ze przywiozą mieszańca ktory za cielaka jest lepszy od nie jednego sm a jak wyrośnie to dopiero widać co to jest za wynalazek, albo i na odwrót rowniez sie zdazy, tak to bywa z tymi cielakami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sokolow nie ma swoich cielat !!! może pomóc w wyborze ale nic nie narzuca równie dobrze można sobie od sąsiada zabrać a oni za to zapłacą lub załatwia kredyt bankowy co do ceny to owszem gwarantują ale cenę minimalną co to znaczy...? a no to że jeśli na rynku jest wyższa stawka u nich to masz wyższa a jeżeli niższa to dostajesz gwarantowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldi2707    0

My bierzemy już czwarty raz od SOKOŁOWA i jest średnio, cena za małe cielaki jest stosunkowo wysoka co do ceny sprzedaży bo wychodzi ok. 2tyś za szt.A z ostatniej partii 16 szt 2 odpadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z Sokołowem . i odradzam .

owszem wszystko ładnie . ale dużo na byku obcinają . sami przyjadą po byki i zabiorą na ciepło. cenny dadzą jakie chcą. teraz biorę sam bezpośrednio z firmy i jest najlepiej . Byczki simentale 110 kg -2 tyś . a rosną 18 miesięcy i mają około 800 kg .pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opasa ktoś z forumowiczów odsadki dla Sokołowa?w jakiej cenie kupujecie odsadki mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Znajomy pare tygodnii temu wzial na sokolow takich 15 ponad 150kg po 2300zl, same Simentale i kilka Lm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0
Dnia 22.01.2017 o 17:15, Waldi2707 napisał:

My bierzemy już czwarty raz od SOKOŁOWA i jest średnio, cena za małe cielaki jest stosunkowo wysoka co do ceny sprzedaży bo wychodzi ok. 2tyś za szt.A z ostatniej partii 16 szt 2 odpadły

Przecież cieleta mozesz sobie kupic po jakiej cenie tobie pasuje, tylko zaznacz w umowie ze sobie sam kupisz dostajesz kase na konto i to tyle . Mówisz przedstawicielowi ile chcesz kupic ile ci kasy potrzebne tyle dostajesz a to czy ty za 10 byków zaplacisz 10 tysiecy czy 40 to twoja sprawa przy sprzedazy - 40 tys przykladowo + jakies tam % i tyle w temacie. Odradzam kupowac od polecanych gosci przez przedstawiciela bo to szajka . ?Na 15 dadza ci 10 wizualnie sm do tego dorzuca 5 hf w cenie sm i potem  przy sprzedazy wychodzi po 200 kilo miesa z takiego kota ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Dokładnie, no zalezy tez kogo ci polecą, bo mi przywiezli dobre, ale troche czasu już minęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj