Kulak

Fortschritt czy ursus ok 120 koni?

Polecane posty

Kulak    0

Witam. mamy z ojcem maly problem jesli chodzi o wybór ciągnika do kolo 45-50 tys. o mocy 110-130 koni. myslelismy o ursusie lub ewentualnie zetorze ale wujek namawial nas do kupna Fortschritt-a jako niemieckiej solidnej maszyny. ciagnik ma byc na wiosne ale nie wiemy jaki ciagnik wybrac. moze doradzicie mi coś w tym temacie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Fortschritta kupisz za mniej niz 20 tysięcy, bo najnowsze to chyba 1992r

Szczegółow na ten temat poszukaj http://fortschritt.p2a.pl/


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A z ursusow to jak dobrze popatrzysz to za 50 tys to 1234 wyrwiesz a to juz inny komfort pracy...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

do tego działu to pytanie tez pasuje  :) ja podtrzymam wypowiedz U1224, za ta cene kupi eleganckiego ursusa 1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja tez bym polecił ursus 1224/1234 ja miałem 1224 i jest to solidna maszy z czesciami nie mam problemów....i nawet juz ciekawy sprzet do niego podepniesz


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja odpuściłbym sobie Niemca ;). Wybałbym Ursusa. U nas nie chwalą Fortschritt-ów. Dla wielu minusem jest ich duża masa (może to być i plusem), bo potem są problemy wiosną jak jest mokro w polu. Już nieraz widziałem jak taki sprzęt topił się pod samą ramę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ja odpuściłbym sobie Niemca ;). Wybałbym Ursusa. ........

nie tylko ty ;)

lepiej poszukac dobrego  12145/12245 lub 1234.

za te kase mozna kupic cos w naprawde dobrym stanie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

ile Fortschnitt zt 323a waży?? moja  1224 jak ja dociązylem z pełnym bakiem 6,5 tony, i nigdy na wiosne obciazników jej nie zdejmuje tylko rzy pierwszym sieiwe nawozów tylne bo wazą 500kg, to zawsze worek wiecej wrzuce nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Tak się składa że mam Zt 323a. Też miałem dylemat co kupic czy 1224 lub pochodny czy honekera. Wyboru dokonała cena. Jak chcesz ciagnik na lata to kup coś na zetorku albo odżałuj i kup JD czy Fendzika albo DF. Jak na kilka lat to honekera. Oba są porównywalne ale nie w cenie i zużeciu paliwa to oba argumenty za zakupem Zt. Zt na blokady pneumatyczne i niczego nie musisz wciskać piętą. Jak bedzie ci działał ULS(taki wzmacniacz momentu) to masz wiecej biegów niż nasze, zt jest szybszy, na poduchach i tak nie trzęsie nim. Części zamienne nie problem ja mieszkasz blisko zachodniej granicy. Ale generalnie to nawet przesyłaja pocztą. Jak miałbym porównywać Zt i 1224 lub podobny z tych samych lat to zdecydowanie Zt. Konstrukcyjnie są Zt lepsze. No ale po 1991 był ich koniec. Więc młodsze nasze ciagniki będą lepsze.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

wedlug mnie to fortschritt zt323. napewno spali mniej od zetora. solidnie mocno zrobiony nic sie nie ma prawa urwac. ciezki i stabilny nie bedzie skakal po polu i przy orce ni postawi go bokiem bo jest dlugi i ciezki. a komfort calkiem dobry. ja mam dostep do wszystkich czesci w jedrzejowie a mieszkam nie tak daleko to nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a dla mnie upieranie sie przy jednym modelu i marce nie ma sensu...lepiej poszukac dobrej okazji :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja bym wybrał jednak ursusa lub zetora,są mniej awaryjne w porównaniu z fortschrittem,ale muszę powiedzieć że mója sąsiad ma zt 323 i ora nim górkę taką że U1614 się drapał a ten jak krew z nosa ale idzie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja mam zt 323 a i nie narzekam jest to bardzo dobry ciągnik jak za te pieniądze z czesciami nie ma wiekszych problemów, umiarkowane spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam takie pytanko czy fortschritt nadawał by sie do tura umie jego głównym zadaniem było by wywalanie gmoju z głebokiej sciołki ciagnik cieszki wmiare solidny zal by go nie było za bardzo bo za 17 tysiecy ogladałem lalke fortschritta to za te piniadze nie kupisz dobrej 80 tylko jak on sobie bedze radził z tym turem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

z turem to będzie sobie radził bez problemu tylko trochę trzeba się nakręcić kierownicą bo ma mały skręt ale i na to są sposoby przerabiając wspomaganie na siłownik ale generalnie wydajna hydraulika i lekko działające sprzęgło oraz elektrycznie załączane napendy to same plusy do twoiej roboty.Posiadałem 323 przez osiem lat więc wiem co mówię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam o skret to dlamnie ryba w szopie niemam zadnego słupa wiec niema problemu i mam pytanie leko sie kreci kierownica w zt 323


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

ja bym wybrał ursusa 1224/1634 co polskie to polskie B) sam mam dwa ursusy to wiem o co chodzi ;) jakoś nie lubię niemieckich maszyn :/ ale wybór należy do Ciebie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

w zt323 kierownica chodzi leciutko też mam zamiar kupić tura do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

ja bym wolał ursusa bo dużo ładniejszy a od użytkownika forszaja słyszałem, że za zadne pieniądze go by nie chciał a dlaczego to nie wiem miał nim nawet taką przygode że gdyby nie zadusił silnika to by p***** nim w kurnik :)

 

Wulgaryzmy!!

Edytowano przez robertbara

Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

dwóch kumpli ma takie ciągniki, fortschritt

sprzęgło ma pneumatyczne... mówili że by nigdy ciągnika nie zostawiać na biegu... bo jak się go odpali to w sprzęgle jeszcze nie ma powietrza i przez garaż można wyjechać drugą stroną

czasem im się zdarzało że powietrza zbrakło i o mały włos nie wjechali do rowu czy w drzewo

a biegi w fortsritt to masakra, trzeba się namachać...

ale za to mają siedzenie na powietrze, mała awaryjność, solidny mocny sprzęt, silnik na ramie,

nie ma jak to knur...

ale wiadomo ursus lepszy bo części do niego tanie, a silnik mają dobrze wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

w tym co napisałeś to minełeś sie troche z prawdą po 1 zt 323a jest sprzegło hydrauliczne a siłownik na powietrze jest od drugiego stopnia i do normalnej jazdy nie potrzebne jest powietrze po 2 na biegu go nie odpalisz bo ma zabezpieczenie w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Zdecydowanie brał bym ursusa po pierwsze ładniejszy a po drugie lepszy dostęp do części. Sam mam Ursusa 1002 i wiem że z częściami nie ma żadnego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja bym wybrał ursusa bo o wiele lepiej wygląda a fortschritt nie jest atrakcyjnym ciągnikiem ponieważ paskudnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj