Fendt308lsa

Bagnet przepuszcza olej

Polecane posty

Fendt308lsa    424

Witam w moim fendzie bagnet od oleju przepuszcza olej i pytanie do was. Jak uszczelnic bagnet ? czy może kupie taki sam bagnet ? albo pasujący od innego traktora do fendta 308ls. Dzieki za pomoc :) Raczej zaden nie bedzie pasowac a orginalnego nie kupie wiec jak go uszczelnic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

jeśli wygania ci olej bagnetem to pewnie masz już przedmuchy na silniku...

a uszczelnić możesz zakładając o-ring, tylko ciekawe czy ciśnienie nie wypchnie wtedy całego bagnetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Weź tam w czapkę bagnetu silikonu i nawilż mydłem to co się wkłada bagnet by się nie przylepiło, włóż i wyjm do zaschnięcia . W polskim to działa ale w germańskim nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Tak leci jak poje... bez bagnetu a i z bagnetem przepuszcza... Proszę o konketna odpowiedz jakie koszty naprawy zeby nie lecial olej ? co konkretnie stalo sie w silniku ? ile czasu taka naprawa zajmuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jeżeli przez bagnet tak dmucha to by trzeba odme sprawdzić bo może nie drożna(jak ma takie przedmuchy to z odmy też powinień dosyć intensywnie olej kapać) i temu tak bije bagnetem, odkręć jeszcze korek wlewu i zobacz jak dmucha. Z tego co piszesz nie wiele znasz sie na silnikach... Tu najpierw trzeba porządnej diagnostyki.... olej bierze? Dymi? Jak odpala? Stało się to nagle czy stopniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Nie nie dymi dopiero jak silnik sie rozgrzeje to wtedy zaczyna dymin jak bagnet wsadzony to cieknie a jak wyjety to pryska 


Ale nie dymi strasznie mocno tylko jak z kazdego silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Dodam też ze silnik chodzi normalnie nie slychac zadnego stukania nic i normalnie ciaga jedynie ten olej przez bagnet przecieka czego to moze byc wina? traktor ciaga normalnie stukania nic nie slychac praca silnika dobra tylko olej cieknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To uszczelnij i nie będzie ciekło, mi jak w 3512 tam się pociło to zrobiłem uszczelkę z silikonu i sucho kilka lat. Jest smarowanie rozbryzgowe w misie to musi bryzgać. Jak ma siłę to po co w koszta leść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Bo chce wiedzieć czego to wina i to zrobić zeby bylo jak nalezy czego to wina... U mojego dziadka w ursusie 16-stce juz 6 lat olej wydmuchuje ale ciagala normalnie tera tez leci i dymi ale ciaga i w tym roku pewnie 16-stka idzie do remontu. Chce po prostu zapobiedz wydmuchom oleju zeby bylo jak należy a nie jak w pgr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

widać że pojęcia nie masz żadnego, więc zawołaj mechanika, zapłać 100 czy 200zł i niech spojrzy fachowym okiem i stwierdzi co dolega, nikt na forum ci nie napisze żebyś zrobił to albo to, czy dalej jeździł, bo potem ci się traktor popsuje, koszt naprawy wyniesie kilka czy kilkanaście tysięcy, a ty będziesz szukał winnego że tak kazali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

oczywiście, po to jest forum żeby pomagać, natomiast moim zdaniem warto zawołać mechanika, niech sprawdzi ciśnienia na poszczególnych cylindrach i będziesz wiedział co cię czeka, czy odwlekanie naprawy nie będzie oznaczało kosztów x3

pamiętaj, lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej wymienić pierścionki niż cały silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Silnik chodzi dobrze. Wiesz dla mnie liczy sie każdy grosz 20zł czy 100zł to dla mnie cięzki pieniadz. wiec nie widze potrzeby zeby wolac mechanika. moze tutaj dowiem sie czego to przyczyna czy pierscienia czy czego. moze ktos mial taka sama sytuacje jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A silnik dymi czy cieknie ci olej z odmy ??

Najepiej sprawdz odme i filterek na odmie jesli taki wystepuje

Przyczyna moze byc wyzej wspomniane zatkanie odmy lub filterka

Lub zbyt zurzyte tuleje i pierscienie ale jesli silnik ma moc nie kopci i zapala od strzala to bym na to nie obstawiał

Mechanika jesli masz zaufanego to mozeszwziasc zeby zobaczyl silnik ale jak masz brak 1 lepszego co przyjedzie posłucha pochodzi i powiem "Panie ładnie chodzi jezdzic i sie nie przejmowac " i dac takiemu 100zł to lepiej samemu szukac bo wiekszosc jak sie nie zna albo nie potrafi nic sensowneo powiedzic to tak gada a potem jak sie cos stanie to nie moja wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Pali normalnie chodzi normalnie ciaga tez jak zawsze. tylko olej przecieka z bagneta a kopci jak kazdy silnik czyli normalnie. Chodzi normalnie tylko ten olej przecieka a mechanika... No nie mam zadnego dobrego kazdy taki fachowiec ze lepiej nie brac temu pisze z pomoca do was. Ja tam dymu z odmy nie widzialem i zeby mi z niej cieklo.

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A sprawdzales sciagalesodme żeby zobaczyć czy nie ma tam filterka ??
Bo jeśli jest i się zapchal to jak go wyjmieesz to zacznie kopcic z odmy albo i nie zależy jaki stan silnika a jeśli zacznie dymic z odmy to zmniejszy się ciśnienie w skrzyni korbowej silnika a tym samym nie będzie pluć olejem z bagnetu
A najprościej to zdejmij odme i napisz czy są jakieś zmiany czy jest tak samo jak było jak jest założona odma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj