haesek

Jak szukacie ciągników?

Polecane posty

haesek    0

Witam,

Wkrótce otwieram portal z używanymi ciągnikami rolniczymi. Chciałbym Was spytać o jedną rzecz:

- Co was wkurza w szukaniu, porównywaniu różnych ogłoszeń ciągników, co byście chcieli zmienić?  

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie, które ułatwią nam zbudowanie portalu pod wasze potrzeby.

Hubert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haesek    0

mnie wkurza że jak ludzie wystawiają ciągnik np zetor a w tytule piszą kilka Marek

 

Bo tak robią dilerzy, żeby ściągnąć ruch na ogłoszenie. Czasami mają tego Zetora, ale często nie :)

 

A jak przesiewasz ogłoszenia? Bo portali/serwisów ogłoszeniowych jest mnóstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się opis typu "stan jak na foto", czyli zero opisu stanu mechanicznego sprzętu. Powinno być miejsce gdzie podaje się np w jakiejś skali (1-5?) stan głównych podzespołów, na przykład "silnik 4, skrzynia 5, podnośnik 4, kabina 3, koła tył 5, itp...". Tak żeby w opisie nie przemilczeć czegoś.


Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Jak wyzej. Tak samo wkurza jakwidzisz za jakas cene , a w opisie ''cena dotyczy'', ''cena bez tura''

Albo tez wpisze kilka modeli np ''Ursus 1224 1614 914 385 360''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Portal powinien mieć moderatora który wywalał by błędne ogłoszenia, ustawiasz w wyszukiwarce na olx moc 60-90koni a tam pełno ursusów c 360.... To po kiego komuś wyszukiwarka i filtry jak musi grzebać we wszystkim jak na głównej.... Tagowanie typu "sprzedam zetora prawie jak ursus, mf, fendt, valtra, case, claas" też wkurza bo kto szuka fendta to nie interesuje go zetor a kto szuka zetora to nie chce fendta.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Mnie też denerwuje podawanie kilku marek i modeli.Jescze w przypadku ogłoszeń aut.mamy opis że pojazd posiada bogate wyposażenie a nie ma zdjęcia wnętrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A moim zdaniem to powinno by tak jak w ogłoszeniach samochodowych: Ciągniki=> Marka => Seria

 

Np: Wybieramy "Renault" i otwiera nam się lista:

-Ares

-Atles

-Ceres

-Cergos

-Celtis

-Temis

-Pales

- **34/32

-**54

-**94

-**14/12

-inne serie(lub starsze)

 

I tak ze wszystkim. Na pewno stawiam poprzeczkę twórcy wyżej ale użytkownikom będzie łatwiej się odnaleźc jak bedzie wszystko logicznie poukładane.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

ja jestem świerzo po zakupie ciągnika i jedyne co mnie denerwowało to kombinacje z cenami netto i brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haesek    0

Super, dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Część rzeczy potwierdza moją intuicję, cześć jest zupełnie nowa :)

 

A jak wygląda sprawa z czasem, który poświęcacie na szukanie. Część ogłoszeń się dubluje na różnych portalach, przez co marnujemy sporo energii, by przesiać plewa i dojść do ciekawych ofert.

 

Czy to ślęczenie, szukanie i marnowanie często czasu was nie denerwuje? Dokładne określenie parametrów maszyny  jak napisał @MgrLukash jest oczywiście dobrym pomysłem, ale dziś większość portali tego nie ma.

Czy znajdujecie maszynę tak szybko, jakbyście chcieli czy sprawia wam to problem? (google jest niezłym narzędziem, ale wszystkiego nie wyszuka:)

 

ps. osoby, które odpowiadają na wszystkie moje pytania poproszę o priv z i kontakt email do siebie. Otrzymają extra bonus w korzystaniu z naszego portalu, jak tylko wystartujemy.

 

     

Edytowano przez haesek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Na kilku portalach może byc to samo ogloszenie.Bo niektore serwisy,sie lacza np.szukajac sprzętu na allegro,przekieruje nas na otomoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Ewentualnie jakiś filtr zakres interesującej ceny od do,często najpierw ogląda się po odległości od ..........,kompletny jak na foto to .......,bez tuza .......,możliwośc transportu,wady,awarie [tego raczej mało by kto ujawnił]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pomocna jest opcja "szukaj również w opisach" - ludzie nieraz odwrotnie do mistrzów tagowania dadzą skąpy tytuł np sprzedam prasę Z 659 i kto wpisze w wyszukiwarkę Sipma tan jej nie znajdzie a w opisie jest na 80% ta fraza. Czas przy kupnie nie gra roli, to nie telefon czy czajnik że zamawiasz, płacisz i gotowe. Tu najczęściej siedzi się i porównuje oferty, szuka najlepszej, czeka na nowsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

I jeszcze informacja czy oferta jest nadal aktualna, albo automatyczne usuwanie nieaktualnych ofert. Na olx nieraz wiszą ogłoszenia już dawno nieaktualne i wkurzające jest jak się czegoś szuka, dzwoni, a tu ciągle nieaktualne i nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czy to ślęczenie, szukanie i marnowanie często czasu was nie denerwuje? Dokładne określenie parametrów maszyny  jak napisał @MgrLukash jest oczywiście dobrym pomysłem, ale dziś większość portali tego nie ma.

Czy znajdujecie maszynę tak szybko, jakbyście chcieli czy sprawia wam to problem? (google jest niezłym narzędziem, ale wszystkiego nie wyszuka:)

 

 

I właśnie w tym ich problem. Młodsi ludzie ze znalezieniem będą zapewne mieli mniejsze trudności. Ale jeśli chodzi o starszych to sporo może miec problem z poprawnym wpisaniem niektórych marek np: Renault, Deutz-Fahr itp. Po prostu je się inaczej czyta niż pisze. Przypuścmy iż np. jakiś 55letni rolnik szuka ciągnka - słyszał od znajomego że "Reno" jest dobre wpisuje sobie to "Reno" w wyszukiwarkę i co? I nic - brak ogłoszeń.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody456    2

tworzenie tytulu w takim stylu

http://static.pokazywarka.pl/i/6869137/832045/bez-tytulu.jpg?1472467157 wtedy pomijamy zwroty ideał, super, wpisywaniu kilku marek

 

gwiazdki dla sprzedajacego (tzw wiarygodnosc), 0; 0,5; 1; 1,5 ... 4,5; 5

 

a tak to obowiazkowe: rok produkcji, moc silnika kw/km, przebieg, predkosc max, przekladnia, liczba obrotow wom, rozmiar opon, glebokosc bieznika, który właściciel i kraj 1 rejestracji :lol:

wyposazenie dodatkowe do zaznaczenia: przedni tuz, wom, ehr, naped 4x4, klima, kabina, pneumatyka, amortyzacja osi, amortyzacja kabiny...

na koniec opis jakby coś od siebie chcieli dodać

 

Edytowano przez mlody456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

I właśnie w tym ich problem. Młodsi ludzie ze znalezieniem będą zapewne mieli mniejsze trudności. Ale jeśli chodzi o starszych to sporo może miec problem z poprawnym wpisaniem niektórych marek np: Renault, Deutz-Fahr itp. Po prostu je się inaczej czyta niż pisze. Przypuścmy iż np. jakiś 55letni rolnik szuka ciągnka - słyszał od znajomego że "Reno" jest dobre wpisuje sobie to "Reno" w wyszukiwarkę i co? I nic - brak ogłoszeń.

 

 

reno jak reno, połowa użytkowników internetu zamiast fendt wpisuje fend... co prawda wyszukiwarki już sobie z tym radzą ale też nie wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druber    5

Jak już porywasz się na głęboką wodę to wiedz że z czegoś musisz żyć.

 

Według mnie np.na Olx cena za wystawienie jest bardzo wysoka-sprzedaż ok,ale jak nie to zapłać np.5x30 zł=150zł.

 

mniejsza stawka=więcej ogłoszeń,tylko musisz wiedzieć że Olx jest bardzo znany.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haesek    0

gwiazdki dla sprzedajacego (tzw wiarygodnosc), 0; 0,5; 1; 1,5 ... 4,5; 5

Myślę nad tym, ale podstawowa obawa to zawistna konkurencja :) Jeśli kazdy może nadawać rating to nie uchronię żadnego uczciwego sprzedawcę (nowego lub używanego sprzętu) od hejtu. Logowanie też niewiele zmieni, bo oprócz adresu @ nie mogę zbierać nic więcej (ochrona i przetwarzanie danych osobowych), a zresztą nikt z was przy zakładaniu konta nie poda mi swego nr telefonu (obawa przed handlem danymi).

Rating to świetna opcja dla każdego sprzedawcy, ale ciężka do obiektywnego wdrożenia na portalu. Może coś jednak wymyślimy ....

 

Czas to pieniądz. Nie tylko u rolnika 

Z jednej strony piszecie:

Czas przy kupnie nie gra roli, to nie telefon czy czajnik że zamawiasz, płacisz i gotowe. Tu najczęściej siedzi się i porównuje oferty, szuka najlepszej, czeka na nowsze. 

 

A z drugiej:

Portal powinien mieć moderatora który wywalał by błędne ogłoszenia..

Na olx nieraz wiszą ogłoszenia już dawno nieaktualne i wkurzające jest jak się czegoś szuka, dzwoni, a tu ciągle nieaktualne i nieaktualne.

 

Czyli…chyba warto ułatwić i przyśpieszyć proces szukania i selekcji wartościowych ogłoszeń, a zaoszczędzony czas poświęcić na przyjemniejsze sprawy :-)

 

Swego czasu zajmowałem się sprowadzaniem do Polski używanych kombajnów ze Skandynawii. Teraz moim zdaniem rynek jest wypłukany z dobrych maszyn, atrakcyjnych cenowo i jakościowo. Często powracającym pytaniem telefonicznym był faktyczny stan maszyny. Zawsze informowałem o tym rzetelnie, jeśli trzeba, zjeżdżałem z ceny, często szedłem rolnikowi na rękę (przejechał 300 km i szkoda człowieka odsyłać z niczym :-)  Na ile cenicie swój czas, tj. czy zlecilibyście oględziny niezależnemu rzeczoznawcy i ile jesteście w stanie mu zapłacić za "audyt maszyny", zakładając że mieszkacie na drugim końcu Polski?

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez haesek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak już porywasz się na głęboką wodę to wiedz że z czegoś musisz żyć.

 

Według mnie np.na Olx cena za wystawienie jest bardzo wysoka-sprzedaż ok,ale jak nie to zapłać np.5x30 zł=150zł.

 

mniejsza stawka=więcej ogłoszeń,tylko musisz wiedzieć że Olx jest bardzo znany.

 

Pozdrawiam. :)

 

zanim wprowadzili na olx płatne ogłoszenia na maszyny rolnicze u mnie w okolicy (15 km) było średnio dwie-trzy strony nowych ogłoszeń dziennie, teraz jest dwie strony tygodniowo, kiedyś wchodziłem tam codziennie i przeglądałem większość ogłoszeń, teraz raz na tydzień, krótko mówiąc zapewne ich zarobek po wprowadzeniu tej opłaty jest sumarycznie niewiele wyższy niż był wcześniej z reklam+wyróżnień a na prestiżu stracili a jak się pojawi godna konkurencja to stracą jeszcze bardziej

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakowlew9m    1

Ja nie lubie jak np. wpisuje sobie w filtrach DO 3000 MTH a wyskakuja mi jakies stare trupy bo ktos nie wpisał godzin.

Edytowano przez jakowlew9m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody456    2

Dlatego napisałem z grubsza co musi być obowiązkowe, zrobić tak że jeśli nie wpisze danej rzeczy związanej z ciągnikiem to nie doda ogłoszenia.

 

A z tymi gwiazdkami to zrobić konta na samego maila, jeżeli ktoś kupi to się loguje, tam w każdym ogłoszeniu jest przycisk "kupno", klika i daje gwiazdki, idzie automatyczne powiadomienie do sprzedającego i on jeśli zatwierdzi że na prawdę sprzedał to klika "tak" i ogłoszenie pokazuje się do usunięcia/nie aktualne.

Gwiazdki nie będą obowiązkowe ale może kto chce się podzielić to może to zrobić.

Dla osób nie logujących się, sprzedający niech informuje o nie aktualnych ogłoszeniach, jeśli nie to zrobić jakiś kontakt mail/tel że jeśli dzwoni do sprzedającego i ogłoszenie jest nie ważne to daje znać i idzie karniak dla sprzedającego :lol:

 

Edytowano przez mlody456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Błędne dane w ogłoszeniu czyli tak jak wcześniej wspomniałem szukasz np ciągnika 60-90 koni a tu pełno ursusów c 360 z mocą 60 koni  :) Jak czegoś szukam to wyszukuje, zapisuje ustawienia, dodaje do zakładek i wolnym czasem wchodzę w tą zakładkę i odświeżam stronę i mam nowe ogłoszenia bez szukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja bym chciał by była strona rzetelna najlepiej darmowe wystawianie ogłoszeń a jak nie to symbolicznie i prosty sposób płatności jak sms, przelew i bez pytań czy się sprzedało czy nie przy usuwaniu ogłoszenia. By tytuł zawierał konkretną sprzedawaną rzecz a nie j.w. koledzy piszą, że w jednym opisie kilka marek i słowo nie a na koniec wszystkie informacje przez tel zamiast wyczerpującego opisu, kraju pochodzenia, który właściciel, stan licznika itd. By zdjęcia były chociaż w hd 8-10szt., by ceny były brutto, by kontakt był tel., by moderator monitorował serwis i przy każdym ogłoszeniu była możliwość kliknięcia przez osoby przeglądające ogłoszenia, że ogłoszenie łamie regulamin i moderator zajął się nim szybciej bo sam wszystkiego nie wyluka np. w weekendy cwaniacy wystawiają fikcyjne ogłoszenia bez kontaktu tel. a sam mail i kierują na taki kontakt by potem wiadomo lub zaznaczenie, że ogłoszenie już nieaktualne. By wyszukiwarka miała przedział mocy, rocznik, jaki rodzaj napędu wybór, uszkodzony, sprawny, nowy, by była na smartfony aplikacja, szukanie po odległości od miejsca zamieszkania czy kodzie pocztowym, po woj., by była kategoria rolnicze i podkategorie jak maszyny, traktory, zwierzęta żywe, ptaki itp. By przeglądając ogłoszenia po 10 na stronie można było najechać na miniaturkę fotki i powiększy się do pełnego rozmiaru a nie zmuszanie do wejścia na ogłoszenie. 

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj