Skocz do zawartości
Mirek9226

Przyczepa D 43 - zmiana kół

Polecane posty

Mirek9226    0

Witam.

Nie wiem czy był podobny temat, a jeśli był to nie mam czasu szukać,zależy mi na czasie.

Czy ktoś kto posiadał taką przyczepę, zmieniał koła na mniejsze i szersze? Mam na myśli np. koło 11.5-15.3

Jeśli dokonywał takich modyfikacji, to proszę o odpowiedź.

jonek98    1184

Szpilki na 6 czy na 8 otworów są ? W zmianie nie ma żadnej filozofii musisz znaleźć pasujące felgi od innej przycsepy o niskich lolach i je założyć

Mirek9226    0

To podejrzewam, tylko że są strasznie duże bębny hamulcowe i tu się raczej komplikuje sprawa, czy felga wejdzie. Nie mam skąd wziąść takiego koła, a kupować, żeby sprawdzić, nie wejdzie i będzie siedziało to lipa trochę

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    637

bez zmiany osi zapomnij o mniejszych

różnica między 7.50x20 a 11.5x15 w wysokości będzie nieznaczna, więc po co taka zmiana ?

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Mirek9226    0

zmiana wysokości. Izydor6280 dzięki za info.
po drugie te koła nie są zbyt bezpieczne, na pewno wytrzymalsze są te mniejsze i szersze

Marco82    34

ja mam d47 na 9x20 felgi z obręczami. Przymierzam założyć 400/60 15.5 koła wysokością są prawie takie same bo 9x20 mają prawie 100 cm a balony mają 89 ale nie wiem czy wejdą bo są dość szerokie czy ktoś z was może zakładał takie koła lub się przymierzał i może się podzielć opinią?

Mirek9226    0

No to konkretne koła chcesz założyć Marco82. ale są dość szerokie, więc sam jesteś ciekaw. najprędzej trzeba wziąść załatwić takie koło i sprawdzić chyba samemu.

izydor6280    637

zmiana wysokości. Izydor6280 dzięki za info.

po drugie te koła nie są zbyt bezpieczne, na pewno wytrzymalsze są te mniejsze i szersze

z tym czy są wytrzymalsze to bym się nie zgodził, szczególnie w transporcie za szybszym ciągnikiem

zapomniałem dopisać że sam rozstaw szpilek jest nieco większy w tych piastach, o ile z tyłu można by się pokusić o zrzucenie całego układu hamulcowego i wiercenie piasty o tyle z przodu konieczna będzie wymiana osi

ja mam d47 na 9x20 felgi z obręczami. Przymierzam założyć 400/60 15.5 koła wysokością są prawie takie same bo 9x20 mają prawie 100 cm a balony mają 89 ale nie wiem czy wejdą bo są dość szerokie czy ktoś z was może zakładał takie koła lub się przymierzał i może się podzielć opinią?

swego czasu na olx była 47 na takich szerokich laczkach

Polska B

Marco82    34

wezmę zapnę przyczepę i podjadę  do sklepu mam raptem 4 km a koła do tanich nie należą więc kupić w ślepo to strzał w kolano,

max696    8

wezmę zapnę przyczepę i podjadę  do sklepu mam raptem 4 km a koła do tanich nie należą więc kupić w ślepo to strzał w kolano,

I jak założyłeś te 15,3?

Sam myślę o zrobieniu jednoosiówki z takiej osi i założenie na nie 15, mam jedna taka felgę i trzy R20, z jednej wyciołem środek z otworami na szpilki i przymierzałem do 15, musiałbym ją wspawać na wysokości zaznaczonej kreska aby bęben wszedł jak najdalej

https://zapodaj.net/5fce9615cd6aa.jpg.html i zapewne musiałbym wzmocnić felgę w tym miejscu jakimś pierścieniem aby wytrzymała ona 3,5t. Bęben z felga wyglądałby mniej więcej tak https://zapodaj.net/88b4755caf5b1.jpg.html. Co myślicie o takiej przeróbce?

A moze próbował ktoś założyć felgę 17,5 z samochodu ciężarowego na taki bęben, zna ktoś wymiary wewnętrzne takiej felgi? średnica bębna od d44 to około 43cm.

izydor różnica miedzy opona 20 a 15 to około 20cm wiec sporo kiedy trzeba taka przyczepę ladować recznie

izydor6280    637

z pewnością nie tyle, może być różnica 3-5cm na całkowitej wysokości, czyli po promieniu nieznacznie wyższa

co do Twojego pytania, potrzebne Ci są bębny hamulcowe, bo jeśli nie to wystarczy wiercić nowe dziury w piaście czy obręczy

Polska B

izydor6280    637

Duża opona 8.25-20 mała 10/75-15, 21cm różnicy w wysokości

https://zapodaj.net/5ebe63ec39aed.jpg.html

https://zapodaj.net/87aebea8d94b3.jpg.html

https://zapodaj.net/eed7313c5d1e9.jpg.html

Chodzi Ci o bębny hamulcowe pasujące na felgę 15,3 np od d47?

Przecież nie założę ich na os od d44

tylko była mowa o 7.50 i 11.5

jak już kolega wyżej zaznaczył mierz po promieniu nie średnicy

jeśli nie potrzebujesz bębna to wywal i po problemie, choć i ten mniejszy spasuje, tylko rzeźba przy rozpierakach i całej tarczy koteiczej

Polska B

max696    8

Mieszkam w terenie górzystym wiec powinna mieć hamulce.
Najtansza i najprostszą opcją będzie zrobienie tego o czym pisalem na początku, wzmocnić felgę i wspawać tarcze z otworami na szpilki. Kupno mniejszych używanych bębnów byłoby pewnie mniej opłacalne no i jeszcze kwestia przerabiania szczęk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez extrabyk
      Mam do sprzedania bardzo ciekawe koła 14/65-16 (355/65-16) na przód do ciągników bez przedniego napędu. U mnie były na MF 290. Prawdopodobnie pasują też do Fordów i Zetorów. Wymiary otworów i opis w ogłoszeniu. Cena może nie niska ale opony praktycznie nowe a felgi nie kombinowane tylko oryginały mocne i szerokie. Idealny zestaw szczególnie na łąki i do ciągnika z ładowaczem.
      https://www.olx.pl/oferta/kola-z-oponami-14-65-16-CID757-IDraNFT.html
    • Przez adus13
      Witam,
      Mam problem , który dotyczy koła pośredniego w c330 , mianowicie na kole pojawił się luz, koło zostało kupione, ale pan w sklepie powiedział że trzeba wymienić także oś koła, ale nie wiem jak to zrobic,więc proszę o jakąś podpowiedź
    • Przez michal_xs
      Witam. Jakie koła do przodu zeby sie z tylnimi zgrywaly 480/70 r38
    • Przez kompletniezielony
      Witam. Ostatnio zapowietrzylem hamulce w c 360 przypadkiem długa historia. Ale w końcu udało się je zrobić i pedał jest twardy tylko jak chce zahamować tylko lewym albo tylko prawym kołem to nic się nie dzieje, dodam że jak normalnie hamuje to też łapie po chwili a nie odrazu ale to być może przez to że trochę płynu poleciało podczas odpowietrzania na początku, ale głównie mam pytanie czego nie chce hamować na pojedyńcze koła. Szukam w internecie ale nie mogę znaleźć nic na ten temat.
    • Przez Adam5714
      Witam moze ma ktos numer katalogowy szpilki koła tylnego do ursusa 5714 lub zna jakis zamiennik tej szpilki. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.