postwiorka

Mf 235 a pług dwuskibowy obrotowy

Polecane posty

Marco82    35

dokładnie , jak by nie to przełączanie to by i może nawet było ale tak to szkoda zachodu. Miałem kiedyś 2 obrotówkę do ferdka  to był drążek do cięgła i obracanie mechaniczne ale jak zapchało i podniosłem pług to się obrócił i takie pitolenie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk3    4

ale pitolenie.
jak najbardziej polecam plug obrotowy. tylko trzeba dobrać. szerokość. pluga do ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

szerokość dobrać śmiesznie piszesz ,nie wiem czy są lemiesze mniejsze niż 25 cm....orka takim maseyem to już pomyłka a co dopiero obrotówkę mu zapinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak naprawdę problemem dla takiego ciągnika jest waga obrotówki. Ciągnik musi mieć w pełni sprawną i wydajną hydraulikę oraz odpowiedni balast z przodu. Zakładając, że silnik nie zgubił po drodze żadnych koników pod maską taki ciągnik podoła obrotówce o takiej samej szerokości, jak do tej pory z zagonowym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk3    4

tak smiejecie sie z tego mf ale jak by ktoś napisał do. 330 to tak jeszcze. byscie mu linki podsylali prawda jest ze ten ciagnik ma inne przelozenie i pójdzie z takim plugiem na lekkiej ramie skiby 30 max 35 zawsze idzie. zmniejszyć a. waga. z kilka kilogramów g starczy. fizyka sie klakania dźwignia. w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rabewerka 2 skibowego do mf 235 i radzi sobie bez problemu z nim..Waga ok 400 kg nie ma żadnego problemu z podnoszeniem.Obrót mechaniczny wybrałem właśnie ze względu na problem "wajchowania" rozdzielacza a tak pyk z nie cała sekunda i obrócony..Z moich obserwacji wynika,że ciągnik ma z nim lżej niż ze 2x30 UG..Spalanie też spadło ale to po części zasługa nowych opon radialnych.U mnie są kliny i ziemia od 2 do 4 klasy.Najbardziej odczuwalna zmiana to na glinach bo ładnie rozrzuci,pokruszy skibę i nie jest tak ciężko jak z UG.Szerokość robocza podobna ale na moje oko obrotówka zabiera zięcej o 5 do 10 cm na przejazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj