Polecane posty

salas89    0

witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

U nas białoruski można było kupić już za 2.5 tyś zł. zabiera się jej paszport i rano wywozi na trasę a wieczorem zwozi i taka inwestycja się spłaca w ciągu tygodnia.
a nie tam oraz ziemię i cały rok czekać na plony

A zapomniałem dodać że to bardzo opłacalne jak by policja ich nie ścigała to bym nawet 20 białorusek sobie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

a nie zastanawiałeś się nad ostrówkiem? wszystkie te roboty zrobisz no i nowszy silnik c360 części mase do tego i osprzętu za 10 tyś w dobrym stanie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

no własnie ostrówka nie chce a z tego co widze te białoruski co chce mi sprzedac sa troszke nowsze bo tylnie ramie znacznie sie ruzni od tych starszych 

293f26af63736526med.jpg

posiadam tylko 10h ziemi i jedynym traktorem w domu został c328 , a mam troche roboty tu dla takiej koparko spycharki do okola domu , no i obornika nie trzeba by było ładowac recznie . A slyszalem ze w rolniczej sciagnac osprzet to nie taka wielka filozofia wiec troszke by to porobilo jako traktor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No jak chcesz, ja mam ostrówka i tam masz z przodu łyżkę 2-3 ruchy i 4 tony gnoju załadowane bo też ładuje. sciągam łyżkę zakładam widły i mam tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

to znaczy tak jak masz pojęcie do mechaniki i znasz się trochę to możesz próbować ale myślę ze jak tak długo stała to może być wiele awarii na pewno maszyna przydatna w gospodarstwie na zarobki nie masz co liczyć bo za wolną i mało wydajna jak na te czasy jak za ta cenę to możesz brać waży ok 5 ton to po cenie złomu wiele nie stracisz tylko odpal i sprawdź wszystko czy działa jak tyle czasu stała sprawdź blok bo może ktoś zapomniał spuścić wodę kilka lat temu tylko to sprawdź na rozgrzanym oleju


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

o zarobku ani mysle takim sprzetem bo to juz troszke wstyd ale do swoich potrzeb jak najbardziej , zwłaszcza ze na przyszły rok biore sie za budowe to troszke zaoszczedze bo to pod ławy wykopac , saczki , przyłacza , pozniej wyrównac teren, pod kostke wybrac itp , rodzicom musze izolacje na domu zrobic. Tak wiec troszke by kopania miała , a po wszystkim sprzed odpiąc i niech w polu tyra . tylko jak do takiego sprzetu z czesciami bo u mnie we wsi w sklepie wszystkie czesci do mtz dostane ale czy do jumza nie bedzie z tym problemu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu ale warto zapytać wcześniej z ciekawości . Kolega wojtal24 dobrze ci radzi . Ale coś sam dłubiesz przy swoim sprzęcie czy sprowadzasz mechaników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

sam dłubie , w zyciu auta nie oddałbym do mechanika , blacharza i lakiernika , wole sam zrobic , przynajmniej wiem co mam :) a powiedzcie mi panowie czy białoruski wszystkie miały ten sam silnik , czy ewoluwało to wraz z rocznikami ? Bo własciciel twierdzi ze ta białoruska ruzni sie od tych starych i silnik posiada troszke wieksza moc  bo to juz po 1991 r białoruska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Jeden pies tylko jak juz to sie ruzniło drobnostakmi jak masz kupowac te dwie to ja bym na twoim miejscu brał jedna do urzytkowania a druga jako dawca wg mnie biłoruska jest wydajniejsza jak ostrówek wieksza łyzka i wgl, tylko co smuci to hydraulika jesta tak popieprzona ze dziw ze działa ale jak dajesz rade w mechanice to i tu dasz rade wszystko sie naprawia intuicyjnie tylko zwróc uwage na tuleje co obraca łyżka lewo prawo  bo zeby kupic uzywana badz nowa to jest kolosalny koszt ale do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak  sądzę , brać dwie zobaczyć która lepiej wygląda i do której mniej przekładania części i tą zrobić a druga na części . Popsuć zawsze coś się może , także części się przydadzą . Ale podobno i tak nie do zajechania ciągnik , aby olej miała w silniku i reszcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Brać, częsci można dostać, ale Jumz się nie psuje. W osprzęcie może walnać tylko pompa albo rozdzielacze, ale to jest strasznie tanie. Napewno przyda ci się jako ciągnik


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

no zobaczymy , jutro ide dogadac szczególy . w sumie zima idzie to bedzie przy czym dłubac , specjalnie moja zabawke sprzedałem by było na te białoruski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką zabawkę ?

 

Tylko tak jak wcześniej pisałem , tą białoruśkę co stała pięć lat to niech sprzedający odpala jakby co do czego doszło , a ty obserwuj...

Edytowano przez gieniougiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salas89    0

taka mała zabaweczka bmw e36 w cabrio i z air ride na pokładzie :) . A powiedzcie mi czy po takim posoju przed uruchomieniem wyciagac wtryski by sprawdzic czy sie nie zapiekły , bo niechciał bym jej uszkodzic ? to samo z filtrami paliwa ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha taka zabaweczka .

 

A co tam uszkodzisz ? Tam nie ma co się uszkodzić . Sprawdzić olej w silniku czy jest stan , wody do chłodnicy , paliwo czy jest , odpowietrzyć pompką i aby było czym kręcić... No ale ci mówię że to właściciel powinien ci pokazać jak odpala i co i jak . Chodzi o to że właściciel powinien wiedzieć jak odpalić a tobie pokazać co i jak . Po co ci się z tym męczyć ? To jego towar i on ma pokazać(niby) co sprzedaje . Wiesz ja takiego ciągnika nie posiadam ale styczność miałem z paroma zakupami . Najlepiej sobie pooglądać jak się męczy właściciel przy zapalaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Ma ktoś koparkę białoruś mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Ja mam już białoruś koparkę tylko chcę jej przerobić rozdzielacze na joystick 🕹 jak w turach jest montowany i mam pytanie czy taki rozdzielacze się nada od tura do koparki białoruś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Alchemik
      Czy części od JUMZa 6 AM/AL (starsza wersja -mała kabina)  pasują od JUMZa 6 KM/KL (duża kabina - zależnie od kraju itp chyba od 1988roku). Pomijając silnik gdzie w starszej wersji można trafić wersję bez wtrysku bezpośredniego, przekładni kierowniczej, czy są jeszcze jakieś różnice? Głównie interesuje mnie skrzynia biegów(Czy np. otwory pod przekładnię kierowniczą  różnią się? Cała pokrywa skrzyni?), ale informacja o innych podzespołach również będzie cenna.
      W skrócie: Jak bardzo starsza wersja JUMZa nadaje się na dawcę części dla nowszej wersji?
    • Przez Alchemik
      W czasie pracy ładowarką, gdy pociągniemy za dźwignię, żeby podnieść  ramię, lub ładowarkę na "łapach" w pierwszym momencie zamiast unoszenia to mamy gwałtowne opadanie kilka cm w dół  ( z 1000kg w łyżce podejrzewam że obecnie mogłaby się ładowarka przewrócić przy maksymalnym wysięgu, a przy ładowaniu normalnych ładunków przedni lemiesz odrywa się na moment od ziemi.... )
      ładowarka jak kolegi zwc18 z forum:

      schemat hydrauliki na 95% jak tu:
      schemat
      Problem się nasila z biegiem czasu, mimo, że pracuje sporadycznie.  Ramiona same nie opadają - 500kg można za zgaszonym silniku zostawić na kilka godzin, minimalnie opadnie, ruchy ramion przy pracy są dosyć szybkie, czasami silnik nawet pracuje na za niskich obrotach ze względu na szybkie ruchy ramion.
      Gdzie szukać przyczyny?
      - zatrzaski hydrauliczne przy siłownikach?
      - rozdzielacz (który?)
      - zawory przelewowe, bezpieczeństwa w rozdzielaczach?
      - zawór łączący pompy zasilające przy rozdzielaczu?
       
    • Przez WojtaS141095
      Witam. Piszę do Was jako osoba niezwiązana w stu procentach z mechaniką. Kilka dni temu zakupiłem koparko-spych Bialorusa JUMZ 6 AM w wersji budowlanej, głównie do własnych celów budowlanych. 
      W maszynie poki co muszę wymienić płyny, oleje. Do wymiany mam też dwa przewody hydrauliczne. Gdzie znajdę filtry paliwa,oleju silnika ? 
      Może macie jakieś porady, dzięki którym uda mi się jak najlepiej przygotować do pracy ?
       

    • Przez WojtaS141095
      Witam,proszę o pomoc! Po chwili pracy nie skręca mi ani w lewo ani w prawo łapa koparki. Wszystkie inne funkcje działają. Zero reakcji podczas ruszania wajchami.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj