damianos95

Problem prądu i odpalenia T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    432

Witam

Mam problem z moim T25 chodzi o to ze rano normalnie odpalil było wszystko ok pojechałem do siana wróciłem zgasiłem ciagnik odpinam maszyne wchodze właczam mase przekrecamkluczyk i nic nic nie puka rozrusznik nie obraca ani nie puka bendix a jedyne co sie dzieje to jak przekrece kluczyk gasnie kontrolka masy. Jak wyłacze i włacze mase to sie pali normalnie kontrolka a jak przekrece kluczyk to gasnie

Nie mozna odpalic go na krótko !!

Co dziwne chciałem sprawdzic akumulatory bo myslałem ze sie rozładowały poodłaczałem wszystko sprawdzam elektrolit jest gestosc sprawdziana tez ok na zielonym multimetrem sprawdzalem aku maja na zgaszonym 13,74v przeczysciłem klemy i koncówki na aku chodz nie były zasniedziałe i właczyłem mase i rozrusznik po przekreceniu kluczyka tak jakby pukał i krecił ciagnik zapalił wjechałem do garazu zgasiłem dolalem paliwa i chce opdalic odpalił normalnie jak zwykle zgasiłem go i znowu zapalam tez zaplił ok. Poszedłem cos zrobic i miałem jechac w pole a tu ciagnik znowu nie zapala tylko gasnie kontrolka od masy po przekreceniu kluczyka

Nie wiem co to moze byc dodam ze jak był zapalony sprawdzilem ładowanie wynosilo 14.68-14.75v

Dodam ze kiedys tez sie tak działo ciagnik był u mechanika dokładnie starszy elektryk i naprawił za godzine to i mowił ze to blachostka i kazdy t25 to ma wczesniej czy pozniej oczywiscie nie powiedział co to lecz pan elektryk wyjechał i nie ma z nik kontaktu ani nic

Miał ktos taki przypadek  ?? W czym moze tkwic problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Hebel wyczyszczony kabel masowy tez wyczyszczona plecionka między silnikiem a grodzia problem dalej Noe rozwiązany
Po wlczeniu masy i przekreceniu kluczyka kontrolka gaśnie i nic więcej się nie dzieje
Co dziś zauważyłem to to że jak włączę masę i np włączę kierunek czy światła to też gaśnie kontrolka masy
Co dziwne raz kontrolka pali się bardzo jasno a raz słabo taką przygaszona ale po wylaczeniuasy i odczekaniu chwili jak włączę 2 raz to już jaśniej świeci kontrolka
Panowie co może być powodem ??
Dodam że masę przy stacyjce też czyscilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1934

na krótko też nie kręci? Śrubokręt między śrubę zasilania a złącze elektromagnesu i pisz co będzie. Instalacja banalna ale z tego co piszrsz jest problem z jej zasileniem. Może być brudna np stacyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Na krótko tez nie pali stacyjka raczej jest ok

Dziwi mnie ze gasnie kontrolka jak chce wlaczyc kierunek czy swiatła oczywiscie nic kompletnie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek102    0

 Kiedyś miałem podobnie.I u mnie winowajcą okazał się przekaźnik rozrusznika. Koszt jego i sprawdzenie jeszcze całej instalacji to jeśli dobrze pamietam 100zl.Jak już to sprawdzisz to odpisz :co i jak się dzieje ? Ps mam dobry kontakt do ekektryka .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak by przekaźnik zawinił to by palił na krótko i kierunki by działały bez ale.To jest tylko wina hebla lub klemy luźne na aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Masę nawet podlaczylem z aku na silnik wybrałem miejsce oczyscilem i podczepilem przewodem aku silnik i też nie działa nic
Klemy wyczyszczone i założone mocno dokrecone wogole po mnie trudno coś odkręcić
Ogólnie z masą już kombinowalem sporo a efektów brak
Może macie jakieś inne propozycje co zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1934

akumulator wewnątrz lub klemy mają przerwę.
to jak masz hebel podłączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Chodzi ci podłączyć +z aku do rozrusznika a - do np śruby z rozrusznika?

Zrób zwarcie na akumulatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj