Makis2111111

Case CV 80-Obsługa EHR

Polecane posty

waldac    13

1 Kontrola szybkości reagowania ustawień

2 Pokrętło prędkości opuszczania/unoszenia

3 Kontrola trakcji

4 Ogranicznik maksymalnego uniesienia ramion podnośnika (1 do połowy, 11 maksymalnie uniesione)

5 Pokrętło regulacji - aktywuje EHR, ustawia zadaną wysokość (pierścień zewnętrzny), reguluje podnośnikiem, ustawia pozycje transportowa podnośnika

6 Kontrola obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam problem bo nie wiem przy czym będą mi te opcje potrzebne szczególnie numery
1
3
6
Najlepiej jak byś mi jeszcze wytłumaczył wszyskie opcje szczegółowo
Do czego to przydatne
Soryy ze jestem ciemny w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

"Tylko mam problem bo nie wiem przy czym będą mi te opcje potrzebne" ??

ile masz praktyki z ciągnikiem w polu??

nie wiem jakie masz maszyny ale np dzięki ustawieniom pkt. 4 masz stałą wysokość i np nie rozwalisz tylnych map i błotnków ...

 

 

1 To pokrętło służy do regulacji czułości układu podnoszenia/ tłumienia. System ten zapobiega drganiom podczas transportu drogowego.

3 i 6

aby utrzymać stałą obciążenie w różnych warunkach glebowych i ukształtowaniu terenu. Jeżeli narzędzie przemieszcza się glebie z zwiększonym obciążeniem jest to wykrywane, i ciągnik podniesie narzędzie stopniowo, aby utrzymać stałe obciążenie . Jak narzędzie przemieszcza się w lżejszych warunkach glebowych i będzie odczuwalny spadek obciążenia system wyreguluje poziom narzędzi.

 

wszystko do wyregulowana w terenie w zalezności od potrzeb -pług, głebosz czy inna maszyna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojeek    0

Małe sprostowanie :)

1 - regulacja prędkości reakcji podnośnika przy regulacji siłowej (jak szybko ciągnik będzie wypłycał/zagłębiał narzędzie)

2 - prędkość opuszczania

3 - amplituda regulacji siłowej (o ile ciągnik może wypłycić/zagłębić narzędzie)

4 - maksymalna wysokość podnoszenia

5 - regulacja ręczna wysokości podnośnika

6 - czułość regulacji siłowej (do końca w prawo - wyłączenie regulacji siłowej, ciągnik przestaje reagować na zmiany obciążenia)

 

Jest jeszcze przycisk (z przodu przed pokrętłami) z żółtą kontrolką i symbolem podnośnika, przełączenie do tyłu powoduje podniesienie narzędzia do wysokości ustawionej pokrętłem nr 4, przełączenie na środek daje możliwość sterowania wysokością za pomocą pokrętła nr 5, a podwójne kliknięcie do przodu to tzw. szybkie opuszczanie (naprawdę bardzo szybkie, można połamać narzędzia). Bardzo przydatny na uwrociach :D można ustawić głębokość roboczą na pokrętle nr 5 i tylko operować tym przyciskiem

 

Wszystkie opisy dla wersji bez tłumienia drgań w transporcie (od tego był włącznik przy tylnej szybie) oraz bez radaru, deska analogowa

 

Edytowano przez vojeek

RED POWER - Case, Zetor i MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojeek    0

Regulacja siłowa działa w taki sposób, że po ustawieniu obciążenia 'wzorcowego' (np. na płaskim odcinku pola ze stałą głębokością) komputer sterujący podnośnikiem stara się to obciążenie utrzymać, np. gdy wjedzie się w odcinek cięższej ziemi lub na pochyłości pług się zagłębi to komputer zareaguje unosząc lekko narzędzie,a po przejściu do normalnych warunków ponownie je zagłębi. Obciążenie, przy jakim podnośnik ma reagować reguluje się pokrętłem nr 6, prędkość reakcji - pokrętło 1 (osobiście nie ustawiam na więcej niż 7 bo bardzo wtedy szarpie ciągnikiem), a to, o ile może zmienić się głębokość robocza reguluje się pokrętłem nr 3. Ustawia się wszystko metodą prób i błędów :)

 

Bardzo dobrze pracuje się z regulacją siłową na skłonach oraz na polach mozaikowych, przy dobrze ustawionym podnośniku można nie oglądać się za siebie :-D


RED POWER - Case, Zetor i MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulofx    0

Witam.

Mam taki problem mianowicie pokrętło nr 5 od wysokosci ramion działa tylko w zakresie do 2 kreski i podnosi już na maxa. Czy jest to wina uszkodzonego czujnika czy kwestia kalibracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj