kombinator18

przednie koła c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kombinator18    18

witam mam taki problem ile moga kosztowac te polosie przodnie co sie felge naklada nie wiem jak to nazwac sorki ze takie blache pytanie ale nie moge znalezsc ceny a nie mam czasu jechac albo jakby ktos mial acha potrzebuje na 6 dziur


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

czopy to sa te srodek caly jesli tak to o piasty mi chodzi zeby moznami bylo zalozyc kola na 6 srub nie na 4


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Jeżeli masz piastę na 4 śruby (koła 18) i chcesz wymienić na piasty z 6 śrubami (koła 16) to musisz wymienić również czopy bo są inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Różnica jest wielka. U nas jak były 18 to nie wyrabialiśmy zmieniać czopów i łożysk, a do 16 15 lat nikt nie zaglądał, ewentualnie jakieś korekcje luzów były robione nakrętką.

Nowa felga kosztuje 90 złoty

czopy pewnie koło 50 dych za sztukę. piasty z łożyskami mogą być największym wydatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

felgi mam nowki z oponami detkami wlasnie o to chodzi ze niepopaczelismy na sruby czlowiek zapomnial i teraz to lezy a ze jedna felga jest peknieta to strach jezdzic wlasnie nie chcial by ktos kupic jak juz cos calych tych osi pod 4 sruby bo szkoda bo jedna ma moze 2 lata a druga w idealnym stanie ?? narazie nie daje na gielde bo musze pierw gdzies te na 6 srub tanie rozkminic

:P :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
felgi mam nowki z oponami detkami wlasnie o to chodzi ze niepopaczelismy na sruby czlowiek zapomnial i teraz to lezy a ze jedna felga jest peknieta to strach jezdzic wlasnie nie chcial by ktos kupic jak juz cos calych tych osi pod 4 sruby bo szkoda bo jedna ma moze 2 lata a druga w idealnym stanie ?? narazie nie daje na gielde bo musze pierw gdzies te na 6 srub tanie rozkminic

:P :P

zajrzyj tu www.grene.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Witam. Do swojej C355 zamontowałem tur-a. Duży problem podczas pracy mam z tym że przednie koła mi się (topią) w błocie. Mam koła od zbierającej i kombinuje jak je zamocować. mam pewien pomysł- tokarz dorobił by mi taki pierścień który częściowo wchodził by w felgę i przykręcił bym go na śrubach w miejscach gdzie wcześniej były szpilki mocujące.No a środkowa część tak bym mógł zamocować do piasty ciągnika.

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

piasty w 55 masz na 4 szpilki??

jaka jest felga w tych kołach od zbierającej?? czy są to koła 15.3 i na 6 szpilek??

bo jak tak to gdzieś miałem takie przejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Witam. Do swojej C355 zamontowałem tur-a. Duży problem podczas pracy mam z tym że przednie koła mi się (topią) w błocie. Mam koła od zbierającej i kombinuje jak je zamocować. mam pewien pomysł- tokarz dorobił by mi taki pierścień który częściowo wchodził by w felgę i przykręcił bym go na śrubach w miejscach gdzie wcześniej były szpilki mocujące.No a środkowa część tak bym mógł zamocować do piasty ciągnika.

 

Co o tym myślicie?

Pomysł dobry, tylko kto będzie kręcił kierownicą, trzeba przerobić na orbitrol. Już kilkanaście lat temu widziałem tak przerobioną 30-tkę z widłami od Raka, w zakładzie betoniarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
No właśnie lżej będzie na miękkim podłożu ale ciężko na utwardzonym

Bardzo ciężko wszędzie, duża powierzchnia przylegania opony i nawet z pustym turem będzie cięzko. Koła będą odsunięte i będzie większy promień zataczania przy tej samej długości wąsa(ramienia zwrotnicy), co oznacza że zmalało przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek269    0

Ja wiem co to jest tarcie ale czy przy wysokim ciśnieniu w kołach opona nie będzie przylegać tylko małą częścią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ja wiem co to jest tarcie ale czy przy wysokim ciśnieniu w kołach opona nie będzie przylegać tylko małą częścią?

To Twoje złudzenie, ćwicz bicepsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ poszukuję felg 15" o takim samym rozstawie otworów jak w starych 40-stkach ursusa które miały przednie felgi 18" na cztery dziury. Felgi potrzebuję do przyczepki a 18" mi nie wejdą tylko piętnastki. Może ktoś zna jakiś model pojazdu który miał podobne rozstawy śrub w feldze. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A gdyby dopasować felge samochodową?

4 szpilki, 15 cali to nie problem... tylko jaki jest roztaw szpilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

fiat ma 4x 98mm, opel 4x100 mm, w lublinie są 15-tki ale na więcej śrub, ważna jest też średnica otworu w feldze do osadzenia na piaście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność Agrofoto.

Powiedzcie mi, jak ustawić przednie koła w c360 żeby nie kręciły się one tak pod skosem?? Na pewno wiecie o co mi chodzi. Koła mają dobrą zbieżnosć tylko że idą tak pod skosem do środka no i po dłuższym użytkowaniu zaraz opony się zedrą na zewnętrznej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj