Rob355

trawa - co zrobic aby nie rosła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rob355    8

Nietypowe pytanie. Posiałem na działce swojej trawę wokół domu. Miała to być trawnikowa, ale okazała się zwykłą trawą. 

W tym roku rośnie tak szybko że co 2 tygodnie muszę ostro kosić. Nie dostaje żadnych nawozów ale poprzez opady rośnie chyba lepiej niż z nawożeniem. 

Roundap raczej ostateczność bo nie chcę teraz nowej siać.

Czym można ją potraktować aby rosła wolniej??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

co 2 tygodnie to często? ja co tydzień koszę. Daj deszczu do mnie, wszędzie pada ale nie u mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Problem nie problem. Nie lubię po prostu z kosiarką latać godzinę albo i dłużej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Ja muszę kosić co tydzień. Też nie były dawne żadne nawozy. więc co dwa tygodnie to nie tak źle. Kiedyś będziesz chciał żeby rosła i wtedy nie będzie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie kosiarkę robota i sama będzie kosić a ludziom głowy nie zawracaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

Taki urok trawy. W zeszłym roku było sucho, to jak się na początku lata wykosiło, do jesieni był spokój, bo wszystko uschło. Teraz niestety, ale trzeba z kosiarka latać. U mnie nawet częściej niż co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obawiam się, że to norma, i masz najzwyklejszą trawę trawnikową, i nic nie poradzisz.. Jak będzie niższa i wolniej rosnąca to wda Ci się zielsko i wcale ładniej nie będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Po 5 latach ładnego trawnika wpadliśmy na pomysł kupienia perliczek (20 sztuk) i trawnik (35a) znikł w jeden sezon. Pozostał tylko chwast którego nie chcą jeść i go omijają. Każda nowo wykiełkowana trawa zostaje natychmiastowo skrócona a kosiarka stoi i się kurzy.

 

Ps. Jak chcecie to wypożyczam automatyczne sekatory bo tak ich nazywamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Albo się kosi albo jednak planuje się posesję inaczej. ;) Trzeba po prostu przyzwyczaić się do koszenia i tyle. Jak jednak nie, to zawsze pozostaje Roundup, ale trochę szkoda terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Dzięki za komentarze. 

Jedyny pomysł który mi przychodzi do głowy to antywęglacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mateusz1995r ja opryskałem wzdłuż ogrodzenia żeby nie wrastała w siatkę i dałem porządną dawkę to po miesiącu chwasty zaczęły odbijać tak że z tym ''na lata'' to nie tak do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trawa trzyma chaszcze w ryzach. Jak u nas jeden opryskał nadrzeczną łąkę i tak zostawił, to w roku następnym miał 0.5 ha olszyny. Zaś inne pozostawione łąki, to trawa i trzcina, ale drzew nie ma. Jak będziesz pryskał roundapem to tylko zielsko wyrośnie, i ładniej nie będzie. I naprawdę regularne koszenie trawnika to podstawa, by tam rosła tylko trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Problem nie problem. Nie lubię po prostu z kosiarką latać godzinę albo i dłużej.

 

To kup sobie traktorka kosiarke i nie bedziesz biegać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

albo nie ścinaj tylko poczekaj aż urośnie duża i zbierz siano :D ewentualnie zasiej zboże przed domem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

u wiatraków radą na trawę są owce albo kuce, wg mnie pierwsze rozwiązanie lepsze bo obornik prawie niewidoczny :) a i na baraninę się ktoś może skusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

Owce na trawniki najlepsze. Tną często i krótko. Do tego raciczkami robią aerację trawnika. No i wspomniane w poście wyżej nawożenie granulatem.

 

Jak ktoś twierdzi, że koszenie trawnika co dwa tygodnie przez godzinę to dużo, to co ja mam mówić, jak mi trzy godziny niestarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

U mnie trawnik jak pada to co pięć dni trzeba kosić a tak co tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

to jest tak zwane lenistwo skoro się h trawy nie chce kosic sory ale mi by było się wstyd przyznać publicznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po pierwsze kosiarka z koszem - zostawiona trawa działa jak nawóz, zbieram u sąsiada z działki na siano a w sadku wycina wykaszarką - rośnie 2x szybciej jak ta zbierana. Na przyhamowanie może pomogło by rozsiania jakiegoś nawozu siarkowego żeby zakwasić glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

owce se kup jedną lub 2 najlepiej cameruny gwarantuje trawa równo wystrzyżona i dokładnie nawożona a i co roku baranek na stół wigilijny będzie 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj