Skocz do zawartości
rozatom

Uporczywy sąsiad, bezumowne korzystanie z nieruchomości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adams452    10

Twoje pole i się jeszcze z gościem pieścisz. Rozbierz pastucha, wypędź krowy i jazda talerzówką.

kizak    66

Ja tam nie wiem ,ale przez tyle lat to przypadkiem nie jest zasiedzenie  [w dobrej wierze 30 lat a w zlej 40] i się jest właścicielem.tu od 48 r do 96 chyba ,sporo lat,może on z tej strony się patrzy,tylko ja te daty podałem bo w okolicy był taki konflikt i chodziło o te 30 i 40 lat,ale jak to wygląda w przypadku przepisania gruntu i ciągłości nie mam pojęcia,prawie nikt 40 lat nie uprawia czyjegoś bo siłą rzeczy mu się  ,znudzi'' [kostucha dopilnuje]

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    252

ARiMR nie interesuje kto jest właścicielem grutu a kto uprawia do czasu gdy chodzi o grunty ANR (od tego roku), Państwo ustawą i rozporządzeniach zapowiązali ARiMR do złożenia oswiadczeń w którym dzierżawca podaje akt prawny posiadania i w przypadku gdy nawet ma sie akt tj umowe dzierżawy ARiMR moze zabrać całą dopłate to danego gruntu jesli takiego oświadczenia sie nie złożyczas był do końca sierpnia br.

co do uporczywego pana z dopłatami nie wygrasz do momentu jak tam jest łaka/pastwisko. dlaczego? Domniemam iż owy pseudowłaściciel do gruntu ma pare metrów wiec i na gruncie moze być i codziennie. Agencje interesuje fakt kto jest UŻYTKOWNIKIEM(nie włąścicielem!!!!!!)gruntów na dzień 31maja.

O ile nie jest to jakieś torfowisko ja bym to zaorał i wsiał jakieś zbożę itd. zniszczy wypasie itd. mozesz wówczas wiecej zdziałać np. plon 5-6t zboża /ha razy 5ha masz 25-30t po cenie uśrednionej 500zł. np.=12500pln. znajac ubezpieczyciela sprawcy a dodatkowo mozesz cos w  sądzie wywalczyć.

wspomiałeś ze dana działka nie ma rozgraniczenia? tj masz jeden numer geodezyjny i po cześci właścicielem jest domniemany sprawca

nie wiem czy dobrze rozumniem działka ma 7ha i właścicielem 5ha jesteś TY a sprawca pozostałych 2ha?

maroon    63

Jest jeszcze takie coś jak bezumowne korzystanie z gruntu Właściciel gruntu może zażądać kary za bezumowne korzystanie z jego gruntu Co do wysokości kary i przesłanek do jej uzyskania to należy skontaktować się z prawnikiem/radcą prawnym ewentualnie skorzystać z darmowych porad prawnych w gminie/starostwie 

marko-kolo    300

dokładnie , tu należy jak już pisano wysyłać pismo (za potwierdzeniem)  z nakazem opuszczenia pola w wyznaczonym terminie - tu bodajże należy dać 14 dni  

jeśli delikwent nie stosuje się to do prawnika i składać pozew do sądu o odszkodowanie  i o nakaz sądowy opuszczenia pola 

skoro nie skorzystał wcześniej z zasiedzenia, to teraz raczej nie ma przesłanek bo stan jego posiadania został przerwany przez poprzedni nakaz opuszczenia i wykonanie przez komornika 

zresztą zasiedzenie nie jest z automatu tylko trzeba złożyć wniosek do sądu i wnieść opłaty jak i spełnić warunki 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek84
      Witam, tak jak w temacie we czwartek dostałem zawiadomienie  z sądu zamiejscowego który zajmuje sie księgami wieczystymi o zmianie powierzchni działki z 1 ha 1984 m2 na 1 ha 1440 m2. Co w takiej sytuacji robić? dodam ze działka była mierzona przez arimr we wrześniu 2016 a w marcu 2017 miałem info że będzie mierzyła gmina i widać te 550m2 namierzyli mniej...Co w takiej sytuacji robić gdy się nie zgadzam z tym miał ktos. podobny przypadek??
    • Przez kapsel1m
      Szukam firmy ubezpieczeniowej która oferuje najtańsze AC i OC na rynku . Ubezpieczony ma być nowy ciągnik rolniczy o wartości 195tyś brutto. Pytałem w PZU to AC i OC wyszło 1920zł w Warcie 1750zł .
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem.