Skocz do zawartości
Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

PATr    238

Nie u każdego jest 2 djp na hektar, według rozporządzenia jest tak że albo według planu natura 2000 lub 2 djp/ha jeśli takiego planu nie ma, np. w moim rejonie jest w planie zapisane że ma być 0,3djp na hektar użytków rolnych czyli ten program już mi w moim przypadku odpada bo co mam trzymać 15 krów na 100 ha?(100*0,3=30 djp, czyli 15 krów i około 20 jałówek)

czarny1211    0

Ale z djp chodzi chyba o to, że przy WYPASIE ich wielkość nie może przekraczać 2 DJP/ha lub według planów ochronnych N2000.

Mogę więc mieć 100djp, ale wypasam tylko np. 10. Reszta stoi w oborze.

czarny1211    0

Może ktoś z Was wie jak będzie wyglądała sprawa wypasu - czy jest on w moim przypadku obowiązkowy - siedlisko (obora) jest oddalona od TUZów na N2000 o około 20km, więc siłą rzeczy wypas jest praktycznie niemożliwy. Chyba wystarczające będzie koszenie tych łąk i robienie siana/ sianokiszonki którą zjedzą krowy.

Jeszcze jedno pytanie: czy do wniosku teraz trzeba załączać oferty dilera na maszyny? Wiem, że coś się zmieniło w tej kwestii - ostatni wniosek na MGR składałem 8 lat temu.

Wiadomość z agroFakt.pl

TOME11    84

Obowiązkowe

to może jakiś cytat, który wyklucza tych bez zwierząt :)

czarny1211    0

Może ktoś orientuje się czy np. zakup stołu do rzepaku przejdzie na ten program?

Próbował bym go "podpiąć" pod urządzenia do przygotowywania, składowania lub zadawania pasz,. Ale nie wiem czy zadanie nie jest zbyt karkołomne ;)

PATr    238

Musiałby się trafić naprawdę konkretny debil w agencji żeby Ci to przeszlo

Ursusc385    519

Ma ktoś jakieś dokładniejsze dane ? Jakie są zobowiązania ?

Prawda, że koszt zakupu ciągnika nie może przekraczać 50% pozostałych kosztów ?

czarny1211    0
Napisano (edytowany)

Musiałby się trafić naprawdę konkretny debil w agencji żeby Ci to przeszlo

Uwazasz więc, że listę urządzeń do przygotowania pasz wyczerpują: paszowóz, śrutownik, ... itp? - tego się obawiałem. To pewne info?

Sam nie wiem czy warto próbować i przyjąć strategię, że sam przygotowuję krowom paszę treściwą, a jej składnikiem jest własny rzepak i jakoś muszę go skosić :)

Edytowano przez czarny1211

fireseba    101

Czy wykształcenie rolnicze średnie musi być uzupełnione do dnia składania wniosków czy do czasu podpisania umowy?

Edytowano przez fireseba

rademenez    10

Ma ktoś jakieś dokładniejsze dane ? Jakie są zobowiązania ?

Prawda, że koszt zakupu ciągnika nie może przekraczać 50% pozostałych kosztów ?

Co do zobowiązań to nie wiem dokładnie ale pewnie podobne jak w innych tego typu naborach co do ciągnika to jest prawda. Przynajmniej ja tak rozumiem zapis z rozporządzenia który brzmi: Koszt zakupu ciągnika rolniczego może być kosztem kwalifikowanym w wysokości nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowanych. Pytałem o ten zapis w ODRze ale nie byli mi w stanie potwierdzić jak to rozumieć. mieli jeszcze mieć jakieś szkolenie. 

fireseba    101

To jest paranoja nic nigdzie nie wiedzą a rozpowiadają na lewo i prawo ile to rolnik pieniędzy dostaje. Mam nadzieje że to wszystko szlak trafi i wrócimy do tego co było 15 lat temu

mj1201    0

Czy ktoś z was wysłał już pismo do regionalnej dyrekcji ochrony środowiska? Długo się czeka na odpowiedź? Bo chyba ich odpowiedź jest niezbędna do złożenia wniosku

Marcin133    21

A jak z maszynami mozna brać te co ze zwykłej modernizacji czy te co były brane odpadają?

mj1201    0

Z tego co się orientuję to głównie maszyny do zbioru i przetwarzania biomasy oraz do pielęgnacji użytków zielonych

Marcin133    21

Tak ale chodzi mi np jak brałem juz ciągnik na modrnizacje czy mogę  składac teraz na  drugi bo w odr mówią ze mozna a facet jak brałem ofertę mówi ze szkoda składania bo nie przejda maszyny takiego typu jak były brane na modernizacje

czarny1211    0

Też przejrzałem pod tym kontem rozporządzenie i instrukcje i nie znalazłem żadnych przeciwwskazań do "dublowania" maszyn. Sam kilka lat temu brałem kosiarkę (2,2m) i teraz zamierzam składać na kosiarkę 3,1m. Mam tylko cichą nadzieję, że teraz przelicznik będzie bardziej elastyczny ;)

piotr82    0

Po sprawdzeniu wszystkiego wyszło mi 29 pkt hehe jak pech to pech, ktoś też tak ma ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiok1224
      Witam,

Dowiedziałem się nie dawno o datacjach na małe gospodarstwa w wysokości 60 tyś zł i mam kilka pytań :
      -czy mogę ubiegać się o pieniądze przy powierzchni gospodarstwa 9ha ?
      -czy dotacje mogę wykorzystać na kupno maszyn ?
      -czy maszyny muszą być nowe czy mogą być używane ?
      -kiedy można składać wnioski bo coś mi sie odbiło od uszu że od maja ale nie wiem tego dokładnie

Proszę o pomoc bo chciałbym skorzystać z takich dotacji.
    • Przez Majster90
      Witam.

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez kozik91
      Witam!
      Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.
      W takiej sytuacji co radzicie?
      Pozdrawiam!
    • Przez pawel1290
      Proszę pisać co wiecie na temat przyznawanych rekompensat, czy były już u was kontrole i jak to wyglądało. Oferują konkretne stawki za zniszczenie plantacji? Głównie interesuje mnie marchew i papryka.
    • Przez freetaxi
      Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 można składać wnioski w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". W tegorocznym naborze wnioski mogą składać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku 2013 lub 2014 wyniku zdarzeń losowych:
      - przymrozki wiosenne
      - ujemne skutki przezimowania
      - suszy
      - powodzi
      - deszczu nawalnego
      - obsunięcia się ziemi
      - deszczu nawalnego
      - lawiny
      - gradu
      - huraganu
      - pioruna

Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki musza być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 

Maksymalna kwota pomocy to 300 000 PLN a refundacji podlega 90 % kosztów kwalifikowalnych.

Pomoc można przeznaczyć na inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej: zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowę, przebudowę i remont budynków służących produkcji rolnej, zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych czy odtwarzanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich. 

Macie pytania to pytać śmiało