Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

czarny1211    9

Przecież mówiłem, że można zamieniać maszyny 9_9

Czyli teraz we wniosku miałeś przyczepę wywrotkę 8t i platformę do bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czarny1211 napisał:

Przecież mówiłem, że można zamieniać maszyny 9_9

Czyli teraz we wniosku miałeś przyczepę wywrotkę 8t i platformę do bel?

dokladnie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, ale Oddział mazowiecki w ch*ja gra wszyscy poszli na L4 czy musza odpocząć po modernizacji ? Nie dosc ze jest sie na początku listy to nawet poprawki nie otrzymalem czyli juz sie robi mało realne zeby kupic maszyny na sezon . Dostał ktos z mazowieckiego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Dziś rozmawiałem z osobą zajmująca się moim wnioskiem i wykluczone jest żeby przyczepa wywrotka przeszła. A na pytanie czy można jakąś inną maszynę w to miejsce odpowiedzial proszę wnioskować o zmiany i zobaczymy co da się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

A ja już wczoraj poprawki oddałem i teraz dalej czekam na rozwój wydarzeń /Pomorskie/, ciekawe co jeszcze wymyślą i ile to wszystko potrwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2
2 godziny temu, maromar napisał:

A ja już wczoraj poprawki oddałem i teraz dalej czekam na rozwój wydarzeń /Pomorskie/, ciekawe co jeszcze wymyślą i ile to wszystko potrwa 

Które miejsce? Też jestem z Pomorskiego kolędzy miejsce 200 ileś i trzysta też dostali a ja jeszcze nie.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8
Dnia 16.02.2018 o 15:32, Mariuszbrzeski napisał:

Dobrze jest, ale Oddział mazowiecki w ch*ja gra wszyscy poszli na L4 czy musza odpocząć po modernizacji ? Nie dosc ze jest sie na początku listy to nawet poprawki nie otrzymalem czyli juz sie robi mało realne zeby kupic maszyny na sezon . Dostał ktos z mazowieckiego ?.

Miejsce przed setnym, poprawki w piątek przyszły do poprawy obrót stada oraz zaświadczenie z rdoś bo jest zapis że"prawdopodobnie nie będą miały negatywnego wpływu maszyny" ma być bez prawdopodobnie , poza tym zaświadczenie o zameldowaniu...tyle.Maszyny typowo zielonkarskie i platforma do bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Prowadząca chce, aby podać szerszy opis parametrów i wyposażenia wpływającego na cenę. Co macie wpisane np. w zgrabiarce, kosiarce i prasie rolującej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Jutro bede odbieral poprawki od doradczyni to napisze bo tez skladalem na prase i kosiarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Będę bardzo wdzięczny (biznesplan, tabela 12, kolumna 2), bo mam pewne wątpliwości co tam jeszcze dopisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Parametrów żadnych nie poprawiła, napisane bylo,wyjaśnienie ze kosiarka taka bo,lepiej tnie, nieuszkadza runi, wieksza wydajność a tym samym mniejsze ugniatanie gleby, podobne opis byl do prasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0
Dnia 14.02.2018 o 13:16, ursusek1614 napisał:

Podbij umowę w gminie albo u notariusza 

Czyli chodzi o poświadczenie własnoręczności podpisów? A czy musi być osoba wydzierżawiająca obecna przy tym jeśli mam spisaną umowę z nią na czas nieoznaczony z podpisami moim i jej?  Obecność kłopotliwa ze względu na odległość - ktoś ma jechać pół Polski a praca go trzyma  a w poniedziałek za tydzień mam ostatni dzień na odesłanie poprawek.

Edytowano przez berserker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

Ja mam umowę dzierzawy z gościem co mieszka w US on napisał umowę podpisał się a notariusz w US wystawil pieczątkę potem mi  wysłał umowę  i ja podpisałem się a  drugi notariusz już w pl wystawił drugą pieczątkę.Spróbuj w gminie może podbiją bez właściciela bo u notariusza już to nie przejdzie chyba że zrobisz tak jak ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0
11 minut temu, ursusek1614 napisał:

Ja mam umowę dzierzawy z gościem co mieszka w US on napisał umowę podpisał się a notariusz w US wystawil pieczątkę potem mi  wysłał umowę  i ja podpisałem się a  drugi notariusz już w pl wystawił drugą pieczątkę.Spróbuj w gminie może podbiją bez właściciela bo u notariusza już to nie przejdzie chyba że zrobisz tak jak ja 

A w urzędzie gminy to do wójta trzeba iść z tą umową -  kto to podbija? Jeśli nie wyjdzie w gminie to spróbowałbym takim sposobem u notariusza jak ty. W ogóle dzięki za informacje bo u mnie w odr to g...no wiedzą mówili, że ustna dzierżawa może być przy pisaniu biznesplanu.

Edytowano przez berserker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
1 godzinę temu, berserker napisał:

A w urzędzie gminy to do wójta trzeba iść z tą umową -  kto to podbija? Jeśli nie wyjdzie w gminie to spróbowałbym takim sposobem u notariusza jak ty. W ogóle dzięki za informacje bo u mnie w odr to g...no wiedzą mówili, że ustna dzierżawa może być przy pisaniu biznesplanu.

U mnie w gminie podbija tzw "kierownik referatu rolnictwa i rozwoju gospodarczego Urzędu Gminy" najlepiej idź do sekretariatu i powiedz ze chcesz podbić umowę dzierzawy to odesla cie do odpowiedniego pokoju.A ja w odr też robię biznesplany i szczerze wiem więcej jak oni a mi robi kierownik odru bo to kuzyn ale pojęcia to tam nie mają ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Na stroniie ARIMR pojawił się w końcu Poradnik dla Wnioskodawców i Beneficjentów Konkurencyjny tryb wyboru wykonawców zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo - finansowym operacji w ramach PROW na lata 2014-2020 dla umów o przyznaniu pomocy zawartych od 18.01.2017 r.  http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2018/poradnik_konkurencyjnosc_15.02.2018.pdf

Przejrzałem to pobieżnie i wynika z niego, że dalej powyżej 20k za zadanie obowiązuje ten śmieszny portal przetargowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Przecież to oczywiste bylo...dla działań finalizowanych umowami w prowie obecnym tak było i będzie a komuś kto pisał o progu  30tys euro coś się pomyliło...tak jest w instytucjach publicznych

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Na pewno nie w całym PROW - w latach 2007-13 nie było przetargów.

Zresztą te przewidywania poparte były konkretnymi zapowiedziami ministrów.

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Czytaj ze zrozumieniem!Dla działań kończących się umowami ! A w jakich to nie było przetargów podaj proszę?co do ministrów...proszę cię za długo w tym siedzę i trochę więcej wiem podejrzewam niż ty  jak to tam u góry się kręci żeby wierzyć w ich słowa

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Słuchaj no ciemny...yyyyy tzn czarny sorry pomyliłem się, odniosłem się do twojego posta gdzie było zapisane ze w latach 2014-17 nie było przetargów,  gdzie po chwili się kapnaleś i go edytowaleś na 2007-13, także nie rób ze mnie idioty

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Sam robisz z siebie idiotę. Jakoś nie dziwi mnie, że pomyliłeś się - prawdopodobnie liczba 80 to twój IQ - dobrze, że ostrzegasz innych.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem (o pisaniu nie wspomnę) to wiedziałbyś, że zarówno w naborach w ramach prowu 2007-13 jak i 20014-20 można było kupić maszyny bez portalu przetargowego. decydowała data podpisania umowy - jeżeli nastąpiło to przed 18.01.2017.

Post zedytowałem ponieważ pomyliłem się zamiast 2014-20 lub 2007-2013 napisałem 2014-17 co i tak nic nie zmienia. Mam nadzieję, że zdołasz to pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8
Cytat

pomyliłem się zamiast 2014-20 lub 2007-2013 napisałem 2014-17

jednak dalej nie kumasz tego co piszesz, napisałeś że 2014-17 przetargów nie było, ja to skomentowałem a to wg ciebie nic nie zmienia? widać kto ma problemy z myśleniem, jednak w końcu czarny to zawsze ciemny-sorry nie mamy o czym rozmawiać 

Edytowano przez Marcin 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Widać, że jednak przeszacowałeś swój iloraz inteligencji i jest on znacznie niższy niż te szumne 80 :)

Nawet nie rozumiesz tego co sam napisałeś:

23 godziny temu, Marcin 80 napisał:

Przecież to oczywiste bylo...dla działań finalizowanych umowami w prowie obecnym tak było i będzie a komuś kto pisał o progu  30tys euro coś się pomyliło...tak jest w instytucjach publicznych

A ja udowodniłem ci, że w zarówno w latach 2007-13 jak i 2014-20 (umowy podpisane  przed 18.01.2017) przetargów nie było.

Zresztą sam zedytowałeś post i dodałeś słowo "obecnym" chociaż to i tak nic nie zmienia - dalej się mylisz, ale pewnie to też do ciebie nie dociera. Może powoli wraz z upływu czasu to zrozumiesz - jednak niskie IQ robi swoje. Ale ja już nie będę więcej tego tobie tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj