Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

zeno    13

Mi też kazali przywracać  cenny tuz. Szkoda bo łąk do okoła opór a na większość pól trzeba gonić kawałek.

 

W grudniu wniosek o płatność, na dniach przyszedł zwrot . Nabór 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
Dnia 24.04.2021 o 12:28, DanielFarmer napisał:

Ktoś coś może słyszał czy jeszcze jeden nabór zrobią?

Na dzień dzisiejszy to ma nie być naboru w tym roku, ale wiadomo to może się zmienić. 

 

Edytowano przez agro_bamber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Lubelskie. Pierwsze wezwania.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5
Napisano (edytowany)

czy ktoś kto jest po za minim punktowym dowiadywał się czemu tak jest lub ewentualnie dostał jakieś pismo?

Edytowano przez cichym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Panowie, mam problem byłem na liście zakwalifikowanych, dostałem poprawki, głównie chodziło o zmniejszenie maszyn. Na początku kwietnia przygotowałem poprawki oraz uzasadnienie doboru maszyn które zresztą przesłałem e-mailem do prowadzącej wniosek i stwierdziła że powinno być ok, tylko do końca kwietnia musi zająć się modernizacja i poprawki rozpatrzy w maju. Dzisiaj zadzwoniłem i dowiedziałem się od Pani, że poprzednio źle naliczyła mi punkty i teraz wypadam poza listę. Stwierdziła że nie może dać mi punktów za łąki które zgłosiłem w 2020 roku (umowa dzierżawy z datą pewna czerwiec 2020), a których nie miałem w swoim gospodarstwie w 2019 roku ponieważ decyzję o doplatach i płatności do tych działek otrzymałem w 2021 roku czyli po złożeniu wniosku. Na tej samej zasadzie nie otrzymałem punktów za udział w programie rolnosrodowiskowym gdyż przystąpiłem do niego w czerwcu 2020 roku a decyzja została wydana w 2021roku, oraz punktów za działania ochronne prowadzone na lące, która poraz pierwszy zgłosiłem w 2020 roku (ale tutaj nie miałem umowy dzierżawy). Wcześniej miałem przyznane punkty do wszystkich łąk oraz punkty za działania ochronne. Czekam jeszcze za oficjalnym pismem ale może ktoś miał taką sytuację, jest jakaś szansa odwołać się od tej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

niestety tak stanowi rozporządzenie do tego programu i nic z tym nie zrobisz,dlatego tyle wniosków jest poza listą,ja walczyłem mocno wydzwaniając po departamentach płatności i chyba tylko dzięki temu naliczono mi płatności wszystkie w grudniu dzięki czemu się udało.Kto składał pierwszy raz o dopłaty w 2020r i nie dostał decyzji do końca roku wypadał z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Tylko szkoda że wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Na maszyny co do których nie było żadnych wątpliwości w poprawkach czyli ciągnik i prasę złożyłem już zamówienie i teraz będę musiał próbować rozwiązać umowy. A w umowie o prasę nie mam żadnych punktów związanych z rozwiązaniem  umowy z mojej strony i teraz będę miał problem. Byłem pewien że skoro wniosek był już sprawdzany i przyszły poprawki to nie zmieni mi się punktacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jarasm napisał:

Tylko szkoda że wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi. Na maszyny co do których nie było żadnych wątpliwości w poprawkach czyli ciągnik i prasę złożyłem już zamówienie i teraz będę musiał próbować rozwiązać umowy. A w umowie o prasę nie mam żadnych punktów związanych z rozwiązaniem  umowy z mojej strony i teraz będę miał problem. Byłem pewien że skoro wniosek był już sprawdzany i przyszły poprawki to nie zmieni mi się punktacja.

Przecież ciągnik nie przechodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że przejdzie. Koszt zakupu ciągnika rolniczego, ładowarki lub ładowacza czołowego może być kosztem kwalifikowalnym w wysokości nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowalnych


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

50% pozostałych kosztów kwalifikowanych może stanowić ciągnik, czyli jak miałem 60%zwrotu jako mlody rolnik to 222tys pozostałe maszyny i 111 na ciagnik

Freetaxi z własnego doświadczenia jest sens pisać jakieś odwołania, czy rozporządzenie to świętość i nie ma żadnych szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymamy się rozporządzenia ale zawsze masz prawo do odwołania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

A wypłata zaliczek dopłat w listopadzie nie ma tu żadnego znaczenia? Liczy się dla nich termin wydania decyzji o dopłatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

wg rozporządzenia beneficjent ma " mieć przyznane" dopłaty za rok składania wniosku czyli ma mieć decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Panowie rodzice mają 12.08ha na własność  średnia wojewódzka w Opolskim wynosi 19.16ha A krajowa 11.04 czyli na krajową bym się złapał, co po przyznaniu premii bym musiał robić zwiększać obszar ha  czy mógł bym zwiększać hodowlę żeby był wzrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Ursusc385 napisał:

Miał ktoś kontrol z agencji pozakupową? Co sprawdzaja? 

U nas chcieli zdjęcia maszyn i tabliczek dołączyć do wniosku o płatność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Ursusc385 napisał:

Miał ktoś kontrol z agencji pozakupową? Co sprawdzaja? 

Faktury, nr seryjne maszyn czy zgadzają się z dokumentacją, robią zdjęcia ale teraz przy wniosku o płatność wystarczają zdjęcia dołączone do wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj