Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

rocknrollnik1    1276

chyba tylko utrzymanie wielkości tuz z tolerancją 15%  w okresie 5 lat od otrzymania płatności.

Chyba ,że chodzi Ci o te zaliczki to nie wiem , bo nie brałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

To prawda, że młody rolnik w tym naborze nie dostanie 20pkt za bycie młodym ? Co innego piszą w gazetach a wg rozporządzenia wychodzi, że młody nie dostanie tych 20pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
4 godziny temu, PerezStunt napisał:

To prawda, że młody rolnik w tym naborze nie dostanie 20pkt za bycie młodym ? Co innego piszą w gazetach a wg rozporządzenia wychodzi, że młody nie dostanie tych 20pkt

Ci co mają rolnośrodowiskowe tyle dostaną.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

a jak składaliśmy wniosek o dopłaty to mieliśmy zaznaczone tylko nie pamiętam dokładnie ale coś że obszar cenny przyrodniczo czy coś w tym stylu to ciekawe czy będzie punktowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

W poprzednim naborze właśnie (zamiast jak teraz 20 punktów na RS lub eko) było 20 punktów jeżeli TUZu cennego przyrodniczo było chyba conajmniej 50% w odniesieniu do całego TUZu na N2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Panowie i panie. 

Czy grunty na natura 2000 mogę mieć w dopłatach jedynie w tamtym roku czy muszę mieć tez na nie dzierżawy na przynajmniej 7 lat?  Tak aby one były liczone do punktacji itp. No dziwnie te rozporządzenia się zmieniają wszystko inaczej niż za pierwszym naborem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Można. Nawet są wymienione w rozporządzeniu.

Czy zakup mieszalnika do pasz oraz paszowozu dotyczy limitu 500tys z budowlanki? Wóz paszowy w MGR przechodził jako wyposażenie obory, więc tutaj podejrzewam że jest tak samo? Mieszalnik jest zatem wyposażeniem budynku paszowego i oba te zakupy można wrzucić w ten podwyższony limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

ale czy budowa silosu na kiszonkę idzie z limitu budowlanego czy z limitu na maszyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Zgadza się

Silos jest budowlą, a więc limit budowlany

Dnia 9.12.2019 o 12:58, misiek napisał:

Czy zakup mieszalnika do pasz oraz paszowozu dotyczy limitu 500tys z budowlanki? Wóz paszowy w MGR przechodził jako wyposażenie obory, więc tutaj podejrzewam że jest tak samo? Mieszalnik jest zatem wyposażeniem budynku paszowego i oba te zakupy można wrzucić w ten podwyższony limit?

Podbijam pytanie o ten wóz? Doradca twierdzi, że gdyby była przebudowa/budowa obory to wóz można jako wyposażenie, a jeśli tylko maszyny to wóz również jako maszyna. Ktoś potwierdzi że tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

operacja obejmuje realizację przynajmniej jednej inwestycji związanej z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi i fakultatywnymi, jakie wynikają dla danego gospodarstwa z planu zadań ochronnych lub planu ochrony ustanowionych dla danego obszaru Natura 2000 – przyznaje się 20 punktów;

 

a z tym to o co chodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREKi    4
13 godzin temu, misiek napisał:

Zgadza się

Silos jest budowlą, a więc limit budowlany

Podbijam pytanie o ten wóz? Doradca twierdzi, że gdyby była przebudowa/budowa obory to wóz można jako wyposażenie, a jeśli tylko maszyny to wóz również jako maszyna. Ktoś potwierdzi że tak jest?

11. W obrębie jakiego limitu należy uwzględnić koszt zakupu wozu paszowego?

Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta i na jedno gospodarstwo, z tym że limit ten na inwestycje niezwiązane z budową lub modernizacją budynków inwentarskich, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie wynosi 200 tys. zł.

Zatem zakup urządzeń i maszyn, w tym stanowiących tylko wyposażenie budynku (sprzęt nie związany trwale z budynkiem, nie stanowiący co najmniej ww. modernizacji budynku) należy wykazywać w ramach limitu 200 tys. zł (w tym np. zakup wozu paszowego).

 

Oficjalna odpowiedź z strony ARiMR dział FAQ

3 godziny temu, micgal39533 napisał:

operacja obejmuje realizację przynajmniej jednej inwestycji związanej z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi i fakultatywnymi, jakie wynikają dla danego gospodarstwa z planu zadań ochronnych lub planu ochrony ustanowionych dla danego obszaru Natura 2000 – przyznaje się 20 punktów;

 

a z tym to o co chodzi ? 

Jeżeli na Twoim obszarze NATURA 2000 jest ustanowione PZO wtedy możesz dostać te punkty jeżeli zrobisz inwestycje wpisującą się w zadania ochrony.

Edytowano przez IREKi
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5
14 godzin temu, misiek napisał:

Zgadza się

Silos jest budowlą, a więc limit budowlany

 

Mój doradca mówi że silos z limitu maszynowego. Więc już nie wiem sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1

A składał ktos na budowe obory? Zrobiłem fundamenty i zastanawiam czy czy dalej mogę złożyć na samą konstrukcję, płytę i świetlik i nie wiem czy dużo problemów jest przy tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4

A jak to jest z zakupem ciągnika z tego programu?.Podobno nie może przekroczyć 50% pozostałych inwestycji.Czyli jak dostałem dofinansowanie w poprzednim naborze 90000 zł to na ciągnik teraz by mi przyznali tylko 45000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

rozumiem to tak że ładowarka to 50% pozostałych inwestycji czyli przy zwrocie 60% robimy zakupy za 333tys netto A w tym koszt kwalifikowany ładowarki to tylko 111tys czyli 66tys zwrotu. nawet jak ładowarka kosztować będzie 250tys to zwrotu dostajemy tylko 66tys pod warunkiem że bierzemy jeszcze inne maszyny na łączne 200tys zwrotu


W tym układzie ładowarki i ciągniki słabo się opłaca brać chyba że zmienia zasady w trakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj