Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dominiik    82

Nie mam ale co to za roznica i tak zanim uruchomie kredyt na maszyny to minie ze dwa tygodnie a na maszyny trzeba czekac 6 wiec mam duzo czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

W tym roku w marcu wzialem w dzierzawe na 10lat potwierdzone przez gmine 5ha TUZ cenne przyrodniczo i bede skladal w tym roku wniosek o doplaty na ta dzialke. Moge teraz startowac w przyszlym naborze na narura 2000?

Edytowano przez marysrybak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ktos brał Ładowacz czołowy na nature? Do mnie pani dzwoniła i mówiła ze pow 40djp  potrzebna decyzja rolnośrodowiskowa a ta niestety nie da sie załatwic na cito...mozna to obejsc jakoś? Czy jedynie rezygnacja z maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Chyba tak właśnie jest ale nie jestem pewien wiec sie nie madruje najlepiej zadzwonic i sie dowiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28
Drugi raz dziś przyszły poprawki. Ja nie wiem jak oni sprawdzają ten wniosek że nie wyłapią wszystkich błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Dzis dzwonił pan z agencji z Gdyni, jeszcze jakiś pierdół mam mu dosłać mailem i mówił że będzie wysyłać decyzję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

W mazowieckim chyba druga tura urlopów bo czekam i czekam na list. 

Jakieś info o zwiększeniu puli środków dla tych z końcówki listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Jest tu jakaś grupa rolników chcącą oprotestować tabelę doboru maszyn?, przecież to są jakieś kpiny rolnikom ARiMR odrzuca ładowacze i ładowarki bo nie mają zwierząt. To ja się pytam, jak sprzedaję siano na biomasę to w jaki sposób mam załadować baloty na tira?!. Mam to k*rwa smykiem ciągać po łące i wpychać baloty ręcznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Nie wygrasz z nimi żebyś na rzęsach stanał, jedyna opcja to dogadać się z dilerem maszyn, żeby pare maszyn zawyżyl ceny i dorzucił ładowacz przy duzej inwestycjach jest to do zrobienia, albo na wniosku podajesz ceny katalogowe jak wszyscy potem jedziesz negocjujesz ceny i w ramach tej roznicy bierzesz ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

No tak teraz nie, ale może jak zobaczę dużą ilość pism wysyłanych przez rolników to przy następnym naborze zmienią ten głupi zapis. W ogóle to narzucają nam tylko ciągłe przepisy nic nie dając korzystnego, teraz żeby przewozić saletrę na przyczepie to trzeba mieć ADER-y. Robią z nami co im się podoba a my jako rolnicza brać nic ;/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Mam nadzieje ze będzie następny nabór bo na poprzedni się nie załapałem mimo że mam gospodarstwo 100% natura 2000 to nie było TUŻ tylko trawa na gruntach onych. Teraz juz mam wydzierzawione Tuzy na 10 lat i mogę składać wniosek oby nabór tylko był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

wie ktoś czy będą nowe obszary natura 2000 bo kolega z ODR coś wspominał że mają rozszerzyć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Funfel dzwonił i podobno agencja wstrzymala podpisywanie umów. Czekaja za decyzja z warszawy chodzi ze pow 40djp nawet jak maszyna bedzie brana z listy maszyn natura 2000 potrzebne bedzie zaswiadczenie srodowiskowe -jesli tak zrobia to ogrom wniosków odleci  bo rzadko kto posiada takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj