Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

PATr    409

Nie u każdego jest 2 djp na hektar, według rozporządzenia jest tak że albo według planu natura 2000 lub 2 djp/ha jeśli takiego planu nie ma, np. w moim rejonie jest w planie zapisane że ma być 0,3djp na hektar użytków rolnych czyli ten program już mi w moim przypadku odpada bo co mam trzymać 15 krów na 100 ha?(100*0,3=30 djp, czyli 15 krów i około 20 jałówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Ale z djp chodzi chyba o to, że przy WYPASIE ich wielkość nie może przekraczać 2 DJP/ha lub według planów ochronnych N2000.

Mogę więc mieć 100djp, ale wypasam tylko np. 10. Reszta stoi w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Może ktoś z Was wie jak będzie wyglądała sprawa wypasu - czy jest on w moim przypadku obowiązkowy - siedlisko (obora) jest oddalona od TUZów na N2000 o około 20km, więc siłą rzeczy wypas jest praktycznie niemożliwy. Chyba wystarczające będzie koszenie tych łąk i robienie siana/ sianokiszonki którą zjedzą krowy.

 

Jeszcze jedno pytanie: czy do wniosku teraz trzeba załączać oferty dilera na maszyny? Wiem, że coś się zmieniło w tej kwestii - ostatni wniosek na MGR składałem 8 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Obowiązkowe

 

to może jakiś cytat, który wyklucza tych bez zwierząt :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Może ktoś orientuje się czy np. zakup stołu do rzepaku przejdzie na ten program?

Próbował bym go "podpiąć" pod urządzenia do przygotowywania, składowania lub zadawania pasz,. Ale nie wiem czy zadanie nie jest zbyt karkołomne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Musiałby się trafić naprawdę konkretny debil w agencji żeby Ci to przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ma ktoś jakieś dokładniejsze dane ? Jakie są zobowiązania ?

Prawda, że koszt zakupu ciągnika nie może przekraczać 50% pozostałych kosztów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Musiałby się trafić naprawdę konkretny debil w agencji żeby Ci to przeszlo

 

Uwazasz więc, że listę urządzeń do przygotowania pasz wyczerpują: paszowóz, śrutownik, ... itp? - tego się obawiałem. To pewne info?

Sam nie wiem czy warto próbować i przyjąć strategię, że sam przygotowuję krowom paszę treściwą, a jej składnikiem jest własny rzepak i jakoś muszę go skosić :)

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Czy wykształcenie rolnicze średnie musi być uzupełnione do dnia składania wniosków czy do czasu podpisania umowy?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Ma ktoś jakieś dokładniejsze dane ? Jakie są zobowiązania ?

Prawda, że koszt zakupu ciągnika nie może przekraczać 50% pozostałych kosztów ?

Co do zobowiązań to nie wiem dokładnie ale pewnie podobne jak w innych tego typu naborach co do ciągnika to jest prawda. Przynajmniej ja tak rozumiem zapis z rozporządzenia który brzmi: Koszt zakupu ciągnika rolniczego może być kosztem kwalifikowanym w wysokości nieprzekraczającej 50% pozostałych kosztów kwalifikowanych. Pytałem o ten zapis w ODRze ale nie byli mi w stanie potwierdzić jak to rozumieć. mieli jeszcze mieć jakieś szkolenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To jest paranoja nic nigdzie nie wiedzą a rozpowiadają na lewo i prawo ile to rolnik pieniędzy dostaje. Mam nadzieje że to wszystko szlak trafi i wrócimy do tego co było 15 lat temu


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Czy ktoś z was wysłał już pismo do regionalnej dyrekcji ochrony środowiska? Długo się czeka na odpowiedź? Bo chyba ich odpowiedź jest niezbędna do złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Z tego co się orientuję to głównie maszyny do zbioru i przetwarzania biomasy oraz do pielęgnacji użytków zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Tak ale chodzi mi np jak brałem juz ciągnik na modrnizacje czy mogę  składac teraz na  drugi bo w odr mówią ze mozna a facet jak brałem ofertę mówi ze szkoda składania bo nie przejda maszyny takiego typu jak były brane na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Też przejrzałem pod tym kontem rozporządzenie i instrukcje i nie znalazłem żadnych przeciwwskazań do "dublowania" maszyn. Sam kilka lat temu brałem kosiarkę (2,2m) i teraz zamierzam składać na kosiarkę 3,1m. Mam tylko cichą nadzieję, że teraz przelicznik będzie bardziej elastyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj