Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiok1224
      Witam,

Dowiedziałem się nie dawno o datacjach na małe gospodarstwa w wysokości 60 tyś zł i mam kilka pytań :
      -czy mogę ubiegać się o pieniądze przy powierzchni gospodarstwa 9ha ?
      -czy dotacje mogę wykorzystać na kupno maszyn ?
      -czy maszyny muszą być nowe czy mogą być używane ?
      -kiedy można składać wnioski bo coś mi sie odbiło od uszu że od maja ale nie wiem tego dokładnie

Proszę o pomoc bo chciałbym skorzystać z takich dotacji.
    • Przez Majster90
      Witam.

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez kozik91
      Witam!
      Chciałbym poradzić się Wam w sprawie dotacji. Posiadam gospodarstwo rolne 70h, uprawiamy głównie zboża ale mamy też trochę rzepaku.
      W takiej sytuacji co radzicie?
      Pozdrawiam!
    • Przez pawel1290
      Proszę pisać co wiecie na temat przyznawanych rekompensat, czy były już u was kontrole i jak to wyglądało. Oferują konkretne stawki za zniszczenie plantacji? Głównie interesuje mnie marchew i papryka.
    • Przez freetaxi
      Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 można składać wnioski w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". W tegorocznym naborze wnioski mogą składać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku 2013 lub 2014 wyniku zdarzeń losowych:
      - przymrozki wiosenne
      - ujemne skutki przezimowania
      - suszy
      - powodzi
      - deszczu nawalnego
      - obsunięcia się ziemi
      - deszczu nawalnego
      - lawiny
      - gradu
      - huraganu
      - pioruna

Szkody w majątku trwałym (budynki, budowle maszyny i urządzenia służące produkcji rolnej, sadach, plantacjach wieloletnich albo stadach zwierząt gospodarskich) muszą być nie mniejsze niż 10 000 PLN a straty w produkcji rolnej, czyli uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich lub rybach muszą osiągnąć powyżej 30 % średniej rocznej wielkości produkcji. Oba warunki musza być spełnione łącznie w 2013 lub 2014. 

Maksymalna kwota pomocy to 300 000 PLN a refundacji podlega 90 % kosztów kwalifikowalnych.

Pomoc można przeznaczyć na inwestycje związane z prowadzeniem działalności rolniczej: zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, budowę, przebudowę i remont budynków służących produkcji rolnej, zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych czy odtwarzanie lub wyposażanie sadów lub plantacji wieloletnich. 

Macie pytania to pytać śmiało