yacenty

10245 udzwig podnosnika

Polecane posty

yacenty    3883

Witam,

jestem w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji co do zakupu agregatu uprawowo siewnego do mojego zetorka (10245) i zastanawiam sie ile tak wlasciwie podniesie ten moj traktor.

Do tej pory probowalem go tylko z Ibisem 4x40, ktory wazy co prawda 1040kg ale jest przeciez na dlugim ramieniu.

Mysle sobie o Aresie XL 3 w wersji z ciezkim wałem - waga wg tabeli - 1115kg, do tego cos ala poznaniak 3m - waga 490kg, daje to nam juz 1600kg na pusto, plus do tego okolo 300kg ziarna i mamy praktycznie 2tony, czy to przypadkiem nie bedzie zbyt duzo?

Co prawda zetor 10245 ma dodatkowe silowniki przy podnosniku ale w koncu to tylko 4cyl motor i ciganik jest krotki.

Zastanawiam sie nad tym dosc mocno bo nie chce znow popelnic bledu, poprzednio jezdzilismy na pusto z kombi 3b, a teraz sie boje ze po prostu nie podniose tego i bede wozil po 100kg ziarna w zbiorniku.

Ma ktos z was podobny zestaw, mozecie powiedziec jak to działa w praktyce?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Zawsze możesz dodatkowo obciążyć przód ciągnika, ale mi sie wydaje ze powinien dać sobie z tym rade, bez problemowo, ramie na jakim będzie działać siłą nie jest długie wiec powinno być dobrze, Co innego tyczy sie zestawu bez hydropaku wtedy ramie na jakim działa siła będzie duże i automatycznie będzie ciężej


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dociążenie przodu nie podlega dyskusji - mam w planie obecne obciążnik przenieśc jakies 50cm do przodu, masa niby zostanie ta sama ale zrobi sie ramie:) bedzie to na pewno najmniejszym kosztem, a zawsze w ta "szpare" polmetrowa bedzie mozna cos wlozyc - jakis kamien czy moze kolo od talerzówki czy cokolwiek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Zawsze jest opcja składania siewnika na poprzeczach -nigdy zestawem uprawowym nie siałem ale cos mi sie wydaje ze i tak najpierw agregat trzeba opuścić a potem w biegu siewnik, tak by siewnik zaczynał siac na zagregatowanym wiec chyba nieuniknione bedzie składac go :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Wujaszek ma Ursusa 1004 (analogia) z Finlandii, 1 siłownik dodatkowy, 84 r., rok temu kupił bronę rotacyjną Howard Rotovator (też dosyć ciężka sprawa) , ale z wałem rurowym, do niej czepia Amazone D7,, nie mając oryginalnych obciążników uspawał ramkę, na której wiesza się za pomocą ładowacza pokaźnej wielkości kamień. Na uwrociach nawet nie podnosi hydropakiem siewnika, w przeciwieństwie do mnie, gdzie ja pracując 1614 z rototilerem Beckera i siew. Famarolu robie to prawie za każdym razem (szkoda mi zwolnic, bo już jedną przekładnię planetarną z kołem koronowym wymieniliśmy).

Ma go rok, więc na ew. objawy przeciążeń, mam nadzieje, przyjdzie poczekać.

W RPT był artykuł o modernizacji podnośników w Ursusach, w który przestrzegano przed nadmiernym obciążaniem przedniej osi ze względu na pękanie połączeń śrubowych w okolicy skrzyni.

Wszystko należy wyczuć, bo nic nie jest niezniszczalne.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

będziemy obserwowac, moze wystarczy to co jest?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A ja bym radził kupić agregat z siewnikiem nabudowanym, masz ciężar blisko ciągnika, myślę że to najlepsze rozwiązanie. Co do brony wirnikowej to nie polecam do ursusa czy zetorka, te ciągniki po prostu nie są przystosowane do tego ciężaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

A co byś powiedział o zestawie 2.5m? U mnie w okolicy to pronary 82a z tym latają. Jest to zestaw aktywny + wał packer i siewnik amazone 2.5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mowie stanowczo nie dla aktywnych, nie na naszych ziemiach

widzialem ostatnio jak wyglada robota po 2 takich agregatach, jeden lata z nowym same 115km drugi w zetorze 16245,

jestem zdecydowany na agregat bierny - kwestia tylko tego jaki dokladnie, ale o ile uda mi sie dogadac z takim ziomem to podjade i sproboje podniesc aresa xl 3 z wałem typu packer i do tego z poznaniakiem, zobaczy sie co bedzie gadal traktor - chlopaki taki zestaw ciagaja pronarkiem 1025a i jakos juz jezdza kilka lat, ponoc leja wode w kola, cos kombinuja zeby go dociazyc no ale jak nie sproboje to nie bede mial przekonania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Mysle ze smialo mozesz brac taki zestaw. Ja mam forterre11441 i do tego czepiam agregat uprawowo-siewny 3m. co prawda ten moj zestaw jest lzejszy od tego ktorego planujesz kupic o 600kg. aaa i ja ten zestawik ciagam bez obciaznikow i skrzynie sypie do pelna(350kg.) co prawda czasami zdaza sie ze podnosi przod ale to w sporadycznych wypadkach :P generalnie idzie dobrze :P

skoro twoj zetorek ma jeszcze obciazniki to powinien dac rade a jak nie da rady, to zrobisz tak jak ktorys z kolegow wczesniej wspomnial doczepisz mu jeszcze pare obciaznikow. bo co do tego ze podniesie taki zestaw to jestem pewny B)

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

do niedawna ursusem 1002 z jednym siłownikiem wspomagającym podnosiliśmy agregat bierny kongskilde trzy rzędy łap i wał gniotąco kruszący + poznaniaka 3 metry ciągnik podnosił a udźwigu na pewno nie ma większego tylko z przodu trzeba było dociążyć bo nawet składanie siewnika na agregat przy pełnym oryginalnym obciążeniu nie pomagało ale moc też była trochę mała tylko że nie ma przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dzis w koncu przyciagnelismy zestaw agregat agrodan kombi plus siewnik kuhn nodet nabudowany.

mimo tego z w tylnych kolach mam 1.5atm to ojciec mowi ze sie zrobilo malo powietrza a przednie kola jakos nagle sie uniosly jakby stracily kontakt z baza :D wujaszek - kierowca mowil ze spokojnie sie jechalo czyli ze kola mialy przyczepnosc no ale do siewnika trza bedzie nasypac przeciez z 400kg zboza, tak czy siak bede musiał przestawic obciazniki bardziej na przod i ewentualnie pare kg dolozyc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

z tego co wyczytałem w instrukcji sam siewnik wazy uwaga 1065kg, do tego agregat pewnie z 700 i robi sie niezly klocek - a ja sie tak martwolem czy on podniesie 1.5 tony,

teraz tylko sypac do pelna i jechac siac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

jak to jest możliwe że sam siewnik tyle waży????????!!!!!!! co mu tam napakowali?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

sam jestem ciekaw ale tak jest napisane w instrukcji,

blizej zniw podjade na wage do zrzeszenia i zobacze dokladnie ile to ustrojstwo wazy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Radzę zalać skrzynię o ile nie jest, dobrym olejem bo podczas pracy z większymi maszynkami olej lubi się dobrze zagrzać i podnośnik jest słabszy o ile nie zacznie "głupieć" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nasz zetor 12145 z dwoma siłownikami wspomagającymi przez 5 lat bez najmniejszego problemu pracował z 3 metrowym aresem L/R z trzema rzędami zębów + poznaniak, na przód przydają się ciężarki ale z podnoszeniem nie ma najmniejszego problemu nawet po całym dniu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

musze sie jeszcze upewnic ale podejrzewam ze jesli instrukcja nie klamie to moj pusty zestaw jest ciezszy od pelnej kombinacji jaka opisales, plus taki ze zdecydowanie krotszy :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie nawet bez składania siewnika nie było problemu z podnoszeniem więc i u Ciebie nie powinno być żadnego zwłaszcza, że nie wystaje tak daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

bedziemy testowac za jakies 3.5 miesiaca :)

na razie wszystko wskazuje na to ze nie powinno byc klopotów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba90
      Witam miesiąc temu zakupiłem John Deere 3350 wracałem na kołach Ok 20 km wszystko było dobrze. Wymieniałem wszystkie płyny na turdus i fusch utto mp wszystkie filtry na oryginalne i po wyjechaniu w pole i dogrzaniu się hydrauliki ucieka mi wspomaganie i tylni tuz. Na obecną chwilę mierzyłem tylko ciśnienie na szybkozłączach i na rozgrzanym pokazuje 200 bar mino wszystko hydraulika zewnętrzna na wolnych obrotach ucieka. Gdzie szukać dalej przyczyny 
    • Przez kamil2021
      Witam ostatniemu czasy nabyłem pokosówke i jest w niej duży problem z hydrostatem jak jedno koło mi skręca to drugie zamiast delikatnie popuszczać olej aby umożliwić skręt temu pierwszemu kołu stoi w miejscu przez co koło które skręca zakopuje się . Jak myślicie od czego zacząć ? 
    • Przez panmino
      Czołem, czy rozdzielacz ze zdjęcia można założyć do Belarusa 1025? Czy port N do łączenia szeregowego ma cały czas ciśnienie, niezależnie od pozycji pozostałych sekcji? Czy można podłączyć tam wąż od rozdzielacze tylnego podnośnika?
      ... zauważyłem po czasie, że to grupa Zetorów, nie potrafię teraz przenieść tematu, sorki...

    • Przez kamil14851
      Może ktoś mi doradzi odnośnie podnośnika. Podnosnik nagle przestał dobrze działać podczas orki. Zaczęło się od wyrzucania oleju zaworem odcinajacym a teraz podnosi tylko na wysokich obrotach ale po odjęciu obrotów od razu opada, po zakreceniu zaworu odcinajacego nic nie opada. Ciśnienie na pompie to 180 barów. 
    • Przez RolnikUrsus123
      Witam
      Mój wujek ma zetora 16245 i gdy zapnie coś np. pługi to podniesie lecz nie chce opuścić
      Podnośnik ma na siłownik
      Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj