Jozek1935

New Holland TC5070

Polecane posty

Jozek1935    0

WItam.Planuję zakup używanego kombajnu zbożowego"New Holland TC5070"Chcę poznać Wasze opinie na temat tego właśnie kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

żadnych jd to najgorsze kombajny.... a nh jeśli masz do 60 ha śmiało kupuj jeśli więcej rozejrzyj się za większym modelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuba masz takie złe doświadczenia z JD? Podziel się, chętnie człowiek się czegoś nowego dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

poprostu widzę i słyszę opinię właścicieli w okolicy m.in. rodziny i nie za ciekawie to wygląda jd kochają się palić i części do nich są strasznie drogie a jeśli chodzi i nowsze modele typu 1450 cws to strasznie słabo szyszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

żadnych jd to najgorsze kombajny.... a nh jeśli masz do 60 ha śmiało kupuj jeśli więcej rozejrzyj się za większym modelem

 

Do 60 ha chyba żartujesz. W okolicy takimi spokojnie gospodarki ponad 200 ha obrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

przy dzisiejszych anomaliach pogodowych lepiej mieć zapas wiem co mówię znam już kilku który przy 60 ha kupili tc5050 a teraz wymieniają bo się nie moga wyrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Zrobi około 1,5 ha dobrej pszenicy na godzinę, więc za dzień 15 ha, czyli 60 ha w 4 dni, 120 8 dni, przy kilku uprawach bo przecież nikt nie obsiewa jednym bez problemu się wyrobi. Do tego drugie tyle kukurydzy i spokojnie na ponad 200 ha wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam 5060 czyli 5070 z mniejszym zbiornikiem i  słabszym silnikiem to  10 ton na godzinę spokojnie wykoszę, do 12 t/h  da rady bez problemów wykosić.W dzień to spokojnie 16 ha położe takiej pszenicy z wydajnością 8t/ha.

Mój rekord 22,5 ha za dzień do 1 w nocy w 11 kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem go pod uwagę. Opinie New Hollandy TC 5klawiszowe maja na tyle dobra, ze bardzo trzymaja cene na rynku uzywanych...dlatego planuje kupic taki ale nowy bo roznica w cenie patrzac na lata przemawia za wyborem nówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

Dokladnie rok temu mialem ten sam problem i zastanawialem sie nad zakupem uzywanego kombajnu. Ten sam argument co twoj przemowil za tym, ze dzisiaj kosi u nas nowy TC 5.80 RS.

 

Zastanawialem sie nad zakupem Claasa Tucano 320, John Deere W330 albo W440, Deutz HTS 6040 i NH TC. 5.80 albo CX 5080.

 

Claas 320 - nie kupilem ze wzgledu na jeden beben, cene i brak sprawdzonego serwisu, choc jakosc wykonczenia lepsza niz NH TC

John Deere - to jest Sampo/Rostelmash czyli finsko-rosyjski wynalazek pomalowany na zielono i z emblematem skaczacego jelenia. Znowu zadecydowala cena, brak serwisu na poziomie, niechec do wynalazkow

Deutz - nie ma serwisu w okolicy wiec odpadl automatycznie

Wybor padl ostatecznie na TC 5.80 z separatorem i po jednym sezonie jestesmy zadowoleni.

 

Jesli chcesz kupic nowy to zamow koniecznie do konca pazdziernika, a odbierzesz go sobie w maju/czerwcu. Dostaniesz spory upust i tez mozesz cos jeszcze utargowac.

 

Jesli chcesz bardziej wydajnego NH to mozesz kupic CX 5080. W zeszlym roku dostalem na taki oferte, ale dla mnie wydawal sie za duzy choc cena byla taka sama jak Claasa 320 albo John deera W440, a one raczej wydajnoscia nie przeskocza TC.

Jesli chodzi o finansowanie to dobrym rozwiazaniem jest tez kredyt fabryczny bez odsetek i z krotkoterminowym finansowaniem VATu, ale nie wiem czy jest jeszcze dostepny.

 

Powodzenia przy zakupie i co bys nie kupowal to twardo negocjuj cene! Lepiej poswiecic kilka dni na zebranie ofert i zaoszczedzic 15-20 tys zlotych niz pozniej zalowac.

 

Edytowano przez Dario23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj