mirasek

Off-road

Polecane posty

oFsik    138

No cóż tak prawdę mówiąc to wszyscy narzekają że wszyscy źli i tylko niszczą a po pierwsze to nie wszyscy a po drugie dlaczego nie wyznaczą jakiejś trasy tylko lejom na to wszystko i tyle.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

kumpel ma YAMAHE GRIZZLY 4x4 700 EPS czasem daje poszaleć ale tylko u siebie u nas jeszcze ten sport nie zawitał tak bardzo jak w innych regionach więc nikomu to nie przeszkadza. uważam że taki quad super sprawa a przy tej pojemności to niezła zabawa w przysłości jak coś odłożeto kupie takie coś może troszkę mniejszą pojemnośc bo ten żre 9l/100km. Pozdrawiam 0ffroad'owców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

ja wlasnie kupilem sobie quada 200 tak napoczątek ( mirasek juz nie kamila tylko moj ) i troche jezdzilismy sobie z kolegą po lesie ja na quadzie a on nissanem xterra 4x4 :D


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zanabyłeś udoskonalony model :D Trzeba było dzwonić do Maciusia to byśmy białym telepakiem przyjechali, ostatnio mało jeżdże ale pewnej nocy po tych deszczach jak fantazja była to atakowaliśmy jedną głębszą dziure z błotem i wodą cztery razy pod rząd, tak sie podobało :D

 

Jakby kolega miał chęć to mam ciekawą trase dla tego Nissana :D bo quadem z napędem na jedną oś nie ma szans tamtędy przejechać (ale możesz próbować :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

hehe kolega z lublina to raczej nie a pytalem go czy nie chcial by z wami pojezdzic to muwil ze nie ma czasu :D

mirasek a jak będziecie robić jakis wypad to napisz do mnie wezmie sie quada na pake i wio

tylko żeby nie po wodzie bo wiesz :D


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

To jakiś marny quad <_<


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

co słyszeliscie o tej skodzie yeti? to nadaje sie w terenu? czy tylko tak jak dodge ram dla szpanu? ciągle widze jej reklame w tv


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Dziś wyszedł nowy numer lokalnej gazety gdzie nieładnie wysmarowano off-roaderów. Pismaki nakręcają wiejską publike pisząc:

"Ekstremalne zabawy, ekstremalne zniszczenia!

Nieprzejezdne polne drogi, poorane kołami łąki i pola. Tak, zdaniem rolników, wygląda teren rajdu samochodami terenowymi, którego zawodnikami byli przedstawiciele służb mundurowych. Rolnicy domagają się zadośćuczynienia, organizatorzy straszą, że przeniosą się na Mazury."

 

Jutro doczytam wspaniały artykuł, specjalnie kupiłem to ścierwo a 2 zł, zobacze co do powiedzenia w sprawie mają tzw. rolnicy z 2ha ziemi. Szczerze liczyłem że ta propaganda nie dotrze w nasze rejony, ostrzegając Ojca wyjeżdżającego w Bieszczady przed ekooszołomami i innymi palantami, żeby mu samochodu kamieniami nie obrzucili...

 

A dzisiaj widze ten smród na pierwszej stronie loko-ścierwa, tępa plebejska publika szybko pochwyci co im pismaki podyktują, że rolnicy poszkodowani i trzeba doj**ać off-roaderom. Strach z garażu wyjeżdżać. Jak znam loko-ścierwo to sprawa została odpowiednio podkoloryzowana, niech wiejski lud ma pożywke i świeżą grupe ludzi do oplucia, a pordzewiałe golfy II z LPG, szpojlerami i naklejko pajonier niech dalej latają 140 po wioskach, ta patologia nikomu nie przeszkadza i trzeba czepić sie czegoś nowego.

 

Co z tego że nigdy nie jeździłem po cudzych uprawach, łąkach, nie rozjeżdzałem młodników w lesie, nigdy nie wjechałem w tereny użytkowane rolniczo, co z tego skoro plebs po jednym odpowiednio ustawionym artykule będzie krzywo patrzył na każdą terenówke, bo to złooo! Można chyba już zapomnieć o turystyce off-road w moim regionie :(

Kolego a czy np. to

to nie jest wedlug Ciebie niszczenie upraw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kolego, nie do mnie ten wyrzut, nie wiem co to za ludzie i nie wiem czyja to łąka, może któregoś z nich? Przeczytaj co napisałem w ostatnim akapicie. Zauważ też że to o czym wtedy pisałem to był zorganizowany rajd samochodów terenowych a nie dzika zabawa crossami, więc co ma piernik do wiatraka? To jest to o czym pisałem, ktoś zobaczy dzianego burżuja w swojej terenófce za 300 baniek jak ryje komuś pole, a potem przenosi to na całe środowisko ludzi jeżdżących w terenie (nie po polu) i nie ma znaczenia że nie mają oni nic wspólnego z tym jegomościom. Niestety takie patologie mocno rzutują na powszechną opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

co słyszeliscie o tej skodzie yeti? to nadaje sie w terenu? czy tylko tak jak dodge ram dla szpanu? ciągle widze jej reklame w tv

 

Szkoda że dopiero ten tekst przeczytałem-miałem imienne zaproszenie na jazdę próbną tą Skodą-myślę że liczba osób do towarzystwa była nielimitowana biggrin.gif .

A tak przy okazji-ciekawy byłby pojedynek między jakimś samochodzikiem terenowym a ciągnikiem 4x4 na solidnych gumach w naprawdę ciężkim terenie-ciekawe co pojechałoby dalej-wiadomo-auto=mniejsza masa ale z kolei ciągnik ciut wyższy prześwit,no i wysokość kółek też może robi swoje-a przyszła mi taka myśl na myśl biggrin.gif gdy parę dni temu pokonywałem jakieś 8 km przez las gdzie ostatnio dokonywano wyrębu (straszliwie drogi porozjeżdżane-sąsiad mówił mi że C-330 ledwie się stamtąd wyrwał) aha-Ładę Nivę trzeba było ostatnio stamtąd wyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro z ciągnikiem to jedynie można extreme offroadery porównać na jakichś dobrych sumexach min 33" i podwyższonej ramie. Nie zapomnę, jak kiedyś stryj kolegi przewiózł nas w zimę Oplem Fronterą z zawiasem wyższym o 5cm na oponach m+s w rozmiarze większym od fabrycznego. To był czad, zaspy takie, że osobówki nie jeździły, a my dzida na sylwestra. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To jest nic-ja się kiedyś Poldkiem przebiłem do mojej wsi biggrin.gif -po mnie udało to się już tylko sąsiadowi ale Starem 1142 a potem to już tylko ciągniki przez te zaspy dały radę-fajnie było-3 ,gaz ile fabryka dała i jeszcze trochę a w pewnym momencie ślubna się pyta czy ja naprawdę muszę tak tą kierownicą w te i wewte kręcić biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem na myśli właśnie coś takiego. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie sledze tego tematu, a szukajka cos mi nie trybi, ale slyszeliscie o tym debilizmie, ze opony off-roadowe beda musialy spelniac normy halasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego to nie jest wynalazek tylko Suzuki Samuraj jedna z lepszych terenówek na świecie.

Brzozak2 wyjaśnij mi proszę kto normalny mający założone opony typu MT czy też Simex jeździ nimi po drogach publicznych tylko debil. AT rozumiem, bo na nich jeździ się po publicznych ale one tak nie hałasują. Najwyżej nie otrzymają homologacji i trzeba będzie jeździć nimi poza dragami publicznymi, a na publicznych laweta i ogień. Simex we wszystkich swoich oponach informuje, że poruszanie się po drogach asfaltowych powoduje bardzo szybkie zużywanie się bieżnika.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kolego, wynalazek, bo z samuraia to tam niewiele zostało, w zasadzie to tylko rama i buda. Silnik jest ze swifta GTI, skrzynia i reduktor z SJ400, mosty z uaza, tylny z nawet z torsenem który sie zwybuchował razu pewnego :lol: zawias to hybryda resor+sprężyna, koła silverstone 35"... widziałeś kiedyś seryjnego samuraia na kołach 35"? :D

 

Co do opon MT i dróg publicznych to jest bardzo wielu, jak to nazwałeś "nienormalnych " ludzi :) Simex to inna półka ale takie BFG MT spokojnie starczają na 50k km mieszanej eksploatacji i nie są jakoś dramatycznie głośniejsze od AT tego samego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Lukasz1987

no jednak czasem trzeba dojechac do odcinka kilometr, dwa czy piec po asfalcie i z tego co wiem to nie pakuje sie aut na lawety. natomiast jak przepisy wejda w zycie to znajda sie policjanci, ktorzy beda chcieli sie wykazac i zabiora pare dowodow.

na rajdach dojazdowki, stanowia czasami spory problem jak sie jakas pala znajdzie, off-roadem sie nie interesuje, ale znojomi ktorzy owszem uwazaja to za poroniony pomysl. tymbardziej jak mowisz nikt na codzien przeciez nie porusza sie na takich butach, to tak samo jakby wprowadzic taka dyrektywe dla czolgow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mirasek, z mojego Land Rovera Defendera 90 też tylko karoseria została a i tak nazywam go Defender a nie wynalazek. Mosty samuraja nie wytrzymują 35" ale 30" dadzą radę. Ja zakupiłem Simexy ze względu na specyfikę rajdów w jakich startuje, raz na jakiś czas ale porządnie i na dłuższy okres.

Brzozak2 tyle, że pały i tak stoją na dojazdach i sprawdzają czy się błota na drogę nie naciągnęło :lol: jak organizator i tak później drogi na przejazdach oczyszcza. Fakt to jest poroniony pomysł, ale jest bardzo prosty sposób, dać oponom homologację 30 lub 40km/h wtedy bez problemu potrzymają homologację z możliwością poruszania się po drogach publicznych bez jakiejkolwiek ingerencji w strukturę mieszanki gumowo-kauczukowej. Tak samo LR postąpił z nową wersją Defendera która teoretycznie ma zastąpić Defendera nowa nazwa itp ale to samo zadanie i M-B z G-klasse. Ramę w UE też po 2011 można ominąć zapewne wiesz już jak bo interesujesz się motoryzacją z tego co Mi wiadomo :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat pojazdami zbudowanymi na ramie to nie bałdzo :lol: ale dobrze, ze mowisz kiedys pewnie gdzies sie na to natkne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj