mirasek

Off-road

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirasek    13

Co do blokowania skrzyni to kwestia przełączania "na skróty" i zużycia palca przełączajacego biegi, pomaga napawanie, a najlepiej kupno nowej dźwigni :D

 

Twoje auto to oryginał czy coś w nim zmieniałeś? Prostota budowy to największa zaleta tego samochodu, a co do zarysowań to kwestia podejścia, w "japonii" bardzo sie nie przejmuje lakierem choć specjalnie sie nie czochram jak moge przejechać inaczej. Ale doskonale znam różnice w jeździe między samochodem do którego np. lusterko kosztuje 350zł a takim gdzie kosztuje ono 20zł...

 

Największym problemem Uaza są chyba blachy, pół biedy jak koroduje oblachowanie ale jak już podłoga gnije to zaczyna sie walka z ratowaniem geometrii budy bo wszystko zaczyna sie łamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

Mój UAZ pochodzi z wojska (mam nawet na kierownicy wycięte napisy WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA i kreski przy nich powycinane) jest to oryginał z silnikiem UAZa 2,5L + gaz jedyna przeróbka jaka w nim jest to przednie fotele od jakiejś osobówki. Na plus, że są wygodne, na minus, że mogą łatwo zamoknąć. Z podłogą nie ma problemu bo jest pomalowana i wyłożona gumową matą. Korozja za to kwitnie na tylnych błotnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę Ogarem 200 po okolicznych lasach które mam za stodołą. Teraz trochę zacznę maluchem. Romecik nieźle szedł aby paliwo lać i nieźle trzeba go było gazować. Wtedy to miał siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

Witam. Widze że tamacik troche juz stracił popularność na forum :P

Wiec tak, chciałbym kupić quad'a 50ccm i wziąźć na karte motorowerową.

Ale czy takim quadem z taka pojemnościa da sie pojeździć porządnie??

Niechce takiego który by mi na malej gorce zgasl.

mam 1 propozycje http://allegro.pl/item441986988_quad_50_z_...ejestracji.html

A w mojej wsi koledzy se kupili 2 quady 400 i 500 4x4

Jeżdzą po wszystkim po rowach polach


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Kup sobie jak już to większego jak masz se jeździć po polach itp. 110ccm i go też zarejestrujesz na karte motorowerową ;P Wszystko da się zrobić.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Pewnie że nie , to jest oszustwo , sam znam osoby które miały porejestrowane skutery 80 na 50 ccm , i mają skutery na parkingu policyjnym , bo niby silniejszy , i większy szpan , ja osobiście bym 50 nie kupił , poniewarz mam 180 cm wzrosru , i się nie mieszcze na takie małe coś , a tą 50 t0 nawet w po orane pole nie wjedziesz , bo to nie ma skąd mocy brać , a taką 400 lug 500 to nawet można poplony siać , nawet wystarczy 250 , i już se troche pojeździsz , osobiście jeździłem taką 200 ccm , to trszke jej braknie do ideaału , choć nawet wywrorke, prawie miałem , tak że nie jest on słaby , i nawet w piachy po oranym szedł , ale już do siewnika poplonów mu troche braknie , a ja bym siał QUADEM poplony , bo dla samej zabawy to szkoda kasy na badziewia , a tk troche więcej kasy już sobie troche po warjujesz , bo mocy więcej , a troche nim w polu po głópkujesz , a przy okazji poplony po siejesz , i maszyna cód malina , a jak co do czego t ostatnio po talerzowanym polu za sadem czereśni , i w sadzie żeśmy z sąsiadem maluch zajeżdżali , to jest dopiero frajda , bo jak że na 3 w balota na polu walnoł , to balot z postawionego koziołkował , a mój sąsiad w bruździe nawracał na pełnym gazie na trójce , to dachował , i jeszcze lepiej było jak na karuzeli mówi , tyko do takich wybryków to troche z głową trzeba podchodzić , a byście widzieli jak ten malych szedł , jak F-16 , sam jak w pinek walnołem , to zderzak został pod samochodem , i tak jest zawsze jak do mojego sąsiad ktoś jakieś auto przyprowadzi na złom , to nie trzeba nie których ciąc , tak rozwalone są , a w sadzie to trawy nie ma w miejscu gdzie kółeczka robiliśmy , a więc ja polecam FIATA 126 p , to najlepsza maszyna do pokonywania midzy , tylko później trzeba zbierać zderzaki z miedzy , i niekiedy po całego maluch trzeba przyjechać , bo już nie jest do jazdy . A jednym słowem to u mnie to jest RED BUL X FIGHTER , czy jakoś tak , ale o to samo chodzi :P :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

wiesz ja to chciałbym na karte motorowerową

tak myślałem nad skuterem ale niechce kazdy ma skutera a wiesz quad to teraz nowość :P


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Pewnie że nie , to jest oszustwo , sam znam osoby które miały porejestrowane skutery 80 na 50 ccm , i mają skutery na parkingu policyjnym

 

U mnie większość kumpli ma 80ccm na 50ccm zarejestrowane w mieście. Skąd policja będzie wiedziała, że to akurat 80ccm ? Chyba, że już policjant będzie się znał i upierdliwy. Bo ta kto to im się nie chce spawdzać.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jasne, że ma inny odgłos. Nie wiem czy zmiana tłumika by coś dała, ale wątpię


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A co do tego czy komuś chce się sprawdzić , to lepiej nie jedź nim na stacje kontroli pojazdów , bo również policja może wysłać motorower na legalizacje , i zobczymy kto będzie mądrzejszy , a karzdy pojazd można wysłać do legalizacji , i jak się nie ma znajomości na stacji , to lepiej o zaraz sprzedać , tylko policja ma prawo zatrzymać dokumenty , i bez dokumentów , to nie wiem czy ktoś go kupi , a takie przekręty , to nie zawsze wychodzą dobrze , i ż pare skuterów zarekwilowali w mojej okolicy , i karta motorowerowa do ponownego zdania , więc policjant taki głupi nie jest , ostatnio mój ojciec gadał ze znajomym , co trafił na policjanta , który nawet wiedział gdzie się włancza pompe powietrza w MTZ-cie , i ciekawe jak byś trafił na niego , bo w policji jest tylu cwaniaków ,że głowa boli , sam spotkałem się z przypadkiem , gdzie policja ma w aucie CB , i zgarniali wszystkich tirowców , bo jechali z burakami po 8 ton przeładowane , i mieli wage , to cały konwuj przetrzepali , i dużo tym kierowcom nie zostało , za takie przegiącie , i do tego mieli wyłączone tachografy , to facet z policji od razu z szeregowego na komendanta powiatowego przeskoczył . Na policjantów nie ma mocnych , a sam jeszcze tylko rok będe jeździł ciągnikiem bez prawka , bo sterach , jkuż kupe wiary groziło mi że mi autem walną , i zawsze jak jedziemy owijać sianokiszonke , to zawsze się z nimi ijam , i na razie się nie kapują , ale do czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

widze ze temat juz spadl na dol

ma moze ktos jakiegos quda do sprzedania 250cmm zhpomologacją na dwie osoby? bo sie rozglądam


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

sory ze napisalem post pod postem ale chcialem zeby ten temat znalazl sie na pierwszej stronie i ktos zauwazyl moje pytanie


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na alledrogo nie ma? ;) Zagadaj z Kamilem (ten od niebieskiego Sharana na dużych alu), ma jakiegoś chinola do którego dorabiał już większość części, niedługo będzie made in Poland, tyle że nie ma homologacji. Nie wiem czy go sprzedaje ale może coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ja kiedyś miałem Cagiva'e Mito 125 zarejestrowaną na 50ccm i nie miałem problemów podczas kontroli policyjnych. Quad'a można przy dobrych wiatrach zarejestrować jako ciągnik rolniczy, chodzi mi o te bez homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

mirasek wiem ktory to moja rodzina tylko ze on slyszalem ze kupił za 6 patykow a mnie na takie cos niestac a na allegro sa ale nowe tak myslalem zeby na gielde sie wybrac do lublina ale nie mam narazie czasu a i jescze jedno czy są takie quady uzywane 250 do 3000zl??


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

mozna powiedziec ze interesuje sie off roadem od jakiegos czasu,jesli chodzi o auto to jest to ARO 243D tyle ze do remontu,napedy wszystkie sprawne tylko z elektryka cos nie tak jak bede mial czas to pogrzebie w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ogólnie fajny jest off-road tylko trochę drogi ;) na przykład dzisiaj się ukręciła półośka w quadzie B)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wędkarstwo może i tańsze ale nie ma tej adrenaliny itp jak ktoś jeździ to wie o co chodzi ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dziś wyszedł nowy numer lokalnej gazety gdzie nieładnie wysmarowano off-roaderów. Pismaki nakręcają wiejską publike pisząc:

"Ekstremalne zabawy, ekstremalne zniszczenia!

Nieprzejezdne polne drogi, poorane kołami łąki i pola. Tak, zdaniem rolników, wygląda teren rajdu samochodami terenowymi, którego zawodnikami byli przedstawiciele służb mundurowych. Rolnicy domagają się zadośćuczynienia, organizatorzy straszą, że przeniosą się na Mazury."

 

Jutro doczytam wspaniały artykuł, specjalnie kupiłem to ścierwo a 2 zł, zobacze co do powiedzenia w sprawie mają tzw. rolnicy z 2ha ziemi. Szczerze liczyłem że ta propaganda nie dotrze w nasze rejony, ostrzegając Ojca wyjeżdżającego w Bieszczady przed ekooszołomami i innymi palantami, żeby mu samochodu kamieniami nie obrzucili...

 

A dzisiaj widze ten smród na pierwszej stronie loko-ścierwa, tępa plebejska publika szybko pochwyci co im pismaki podyktują, że rolnicy poszkodowani i trzeba doj**ać off-roaderom. Strach z garażu wyjeżdżać. Jak znam loko-ścierwo to sprawa została odpowiednio podkoloryzowana, niech wiejski lud ma pożywke i świeżą grupe ludzi do oplucia, a pordzewiałe golfy II z LPG, szpojlerami i naklejko pajonier niech dalej latają 140 po wioskach, ta patologia nikomu nie przeszkadza i trzeba czepić sie czegoś nowego.

 

Co z tego że nigdy nie jeździłem po cudzych uprawach, łąkach, nie rozjeżdzałem młodników w lesie, nigdy nie wjechałem w tereny użytkowane rolniczo, co z tego skoro plebs po jednym odpowiednio ustawionym artykule będzie krzywo patrzył na każdą terenówke, bo to złooo! Można chyba już zapomnieć o turystyce off-road w moim regionie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja bardzo lubie jazde w terenie ale nie mam quada itp. więc czasami bączki robie C 330 z ładowaczem.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

hehe

mirasek ja moze z 2 tygodnie temu pozyczylem na tydzien quada od kamila 200 troche se porylem są foty na nk pozdro

PS: kiedy robicie wypad do woskrzenic??


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj