mirasek

Off-road

Polecane posty

mirasek    13

Pozwoliłem sobie założyć temat (w HP żeby nie było) o jeździe w terenie, poza pracą w polu :P czyli używaniu samochodów terenowych lub quadów zgodnie z ich przeznaczeniem jako rodzaj hobby czy sportu :P

 

Jestem ciekaw czy ktoś z AF jeździ lub choćby interesuje sie tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Moje zainteresowania ograniczaja sie do ogladania filmikow tego typu na you tube:Dhehe

Kiedys jeżdzilem sobie motorkiem po lesie...takie moje male hobby..ale przy moim stylu jezdzenia suzo bylo naprawiania:D:D:D:Dhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja tam sie wybrałem raz w teren Yamahą (Chopper) to jak na łące siadłem to nie mogłem jej wypchnąć, ale na wakacje chcę sobie kupić jakiegoś Crossa Enduro 125cm i wtedy będę codziennie wybierał sie na trudny teren. Samochodem nie mogę bo nie jest terenowy i szkoda go xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja się interesuje, ale na razie tylko czytam, oglądam filmiki itp. Może niedługo wpadnie kasa na jakiegoś UAZa na którym chciałbym zacząć jeździć. W ogóle moim marzeniem jest Nissan Patrol ale jego cena + koszty podwyższenia, snorkla, kangura, wyciągarki etc. to nie moja kategoria.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

a ja sie interesuje i dlatego kupiłem taki pojazd jak :P GAZ 69. kiedyś była fotka na af tylko ktorys z Moderatorów usuną nie wiem dlaczego :P a jeśli chodzi o off road to jeszcze nie bylem na żadnym zlocie nawet ale mam nadzieje ze kiedyś chociaż raz zawitam a tak to szaleje po lasach miedzy drzewami heh fajnie jest. pozdro


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ja się interesuję tylko nie żadnym pojazdem mechanicznym nie jeżdżę tylko zwykłym górskim rowerem w ciężkim terenie


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Rowerem tez jeżdżę w ciężkim terenie ale też rekreacyjnie.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja się interesuje, ale na razie tylko czytam, oglądam filmiki itp. Może niedługo wpadnie kasa na jakiegoś UAZa na którym chciałbym zacząć jeżdzić. W ogóle moim marzeniem jest Nissan Patrol ale jego cena + koszty podwyższenia, snorkla, kangura, wyciągarki etc. to nie moja kategoria.

Można powiedzieć że na UAZie zaczynałem, mieliśmy z kumplem praktycznie standardowego z oryginalnym silnikiem UMZ (wersja wojskowa, odprężona), palił prawie 30 litrów/100km w terenie ale jeździł praktycznie na wszystkim (benzyna, rozpuszczalnik, nafta, itp.), motor wytrzymał dwa sezony i sczezł B) Potem diesel od Merca i podniesione zawieszenie o 4 cale. UAZ to dobre auto na początek, jednak trzeba mieć żyłke mechanika bo im więcej siedzisz przy nim w warsztacie tym dalej zajedzie :P

 

a ja sie interesuje i daltego kupilem taki pojazd jak B) GAZ 69. kiedys byla fotka na af tylko ktorys z Moderatorów usuną nie wiem dlaczego :) a jesli chodzi o off road to jeszcze nie bylem na zadnym zlocie nawet ale mam nadzieje ze kiedys chociaz raz zawitam a tak to szaleje po lasach miedzy drzewami heh fajnie jest. pozdro

Koneser :) pamiętam tą fotke (były czystki w galerii i usuwano m.in. samochody) w komentach upierali sie że to Muscel. Silnik to oryginalny dolniak czy coś innego? A co do zlotów... z której części lubelskiego jesteś?

 

Ja się interesuję tylko nie żadnym pojazdem mechanicznym nie jeżdżę tylko zwykłym górskim rowerem w ciężkim terenie

Hehe, coś w tym jest bo moje poczatki w terenie też były na "góralu" śmigając intensywnie po żwirowniach, jamach i lasach, jednak potem przesiedliśmy sie z kumplami na terenówki i tak zostało. W ostatnią niedziele zorganizowałem małoskalowe, prywatne otwarcie sezonu 2008 :) Na trasie spotkaliśmy też motocrossowców :) Może wrzuce później kilka fotek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Ja sie tym dużo interesuje, mam motocykl enduro, (Honda xr 350) świetnie sie spisuje w terenie, mój wujek ma kilka samochodów terenowych, i takie samochody tez mnie interesują :P OFF-ROAD jest super!!!! B) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jak to ktoś kiedyś powiedział "tam gdzie kończy sie asfalt to zaczyna sie przygoda" jak dla mnie nic nie daje tyle satysfakcji co wypady z kolegami w teren lub na tor (mam yamahe yz 250). Dość kosztowne zainteresowanie ale warto. Zimą wkłada sie w remont kilka tyś zł. i jeszcze nie ma sie tej pewności że moto przelata cały sezon. Od wiosny do jesieni w moto (części, paliwo, oleje, itp) wkładam ok 3,5 tyś a jeżdżę zazwyczaj tylko w niedzielę i to nie każdą. Ale na prawdę warto. Polecam ten sport i zapraszam na tor http://www.enduro.yoyo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

witam. tak tak spierali sie ze to moscal (jakos tak sie to pisze) co do silnika to nie jest on orginalny w mojm jest silnik od ursusa c360 3p oczywiście nie oryginalny ja go takiego kupiłem koleś mówił ze coś z przekładniami jest zrobione skrzynia itd no i dlatego wyciąga teraz 80km/h tłumik to chyba od żuka jest tez coś przerabiany. a co do fotki to poszukam na kompie moze wrzucę z jedna jeszcze. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@jankowski17

Pewnie masz mosty z szybszymi przełożeniami 37/8 zębów albo 41/10 z Wołgi, standardowo są 41/8 zębów. Silnik jest na poduszkach? Nie ma problemu z nadmiernymi wibracjami?

 

Ja jestem z okolic Białej Podlaskiej, trochę ludzi tu śmiga w terenie. A fotki do galerii nie wstawiaj bo i tak mod jej już nie zaakceptuje, lepiej umieść na http://imageshack.us/ albo podobnej stronie i daj tu linka :P

 

@zorak

Chciałbym kiedyś pośmigać na enduro (pewnie bym sie wywrócił po 50 metrach :P), bo z jednośladów miałem jedynie komarka i pewnie dlatego moje zamiłowania poszły w strone czterech kółek B)

 

@piotrkram

Co to za Gelenda (ten Merc G)? W461 czy W463 a może jeszcze W460?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

A Ty @mirasek nadal masz tego UAZa czy przesiadłeś sie na coś z wyższej półki?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

nie wiem jakie sa przełożenia nie rozbierałem jak zarazie. zepsuje sie to sie rozbierze. wiadomo. a silnik jest na takich grubych gumach. a co do wirbacji to sa tylko przy odpalaniu a potem chodzi ladnie w kabinie nie jest odczuwalne zadne wibrowanie ale jak otworzy sie maske to widac ze sie telepie na boki


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

@mirasek to jest G460 pojeździłem nim trochę oczywiście amatorsko obecnie jest w trakcie remontu ponieważ blachy trochę rdza brała ale po kupiliśmy całe elementy nowe i czekam kiedy to będzie zrobione blacharzowi trochę pomału to idzie ale przynajmniej dokładnie. Silnik tam jest 3,0 diesel czyli już można pośmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A Ty @mirasek nadal masz tego UAZa czy przesiadłeś sie na coś z wyższej półki?

UAZ jest własnością kolegi, ja byłem jego pilotem i mechanikiem ale często też jeździłem za sterem, a obecnie ujeżdżam taki czteropędny wóz :P

http://img99.imageshack.us/img99/2923/p1010132jt3.jpg

 

@mirasek to jest G460 pojeździłem nim trochę oczywiście amatorsko obecnie jest w trakcie remontu ponieważ blachy trochę rdza brała ale po kupiliśmy całe elementy nowe i czekam kiedy to będzie zrobione blacharzowi trochę pomału to idzie ale przynajmniej dokładnie. Silnik tam jest 3,0 diesel czyli już można pośmigać.

Masz w nim blokady obu mostów czy tylko tylnego? Opony seryjne czy coś lepszego? Blachy warto robić dokładnie, szczególnie konserwacje. Pieciocylindrowy 300GD ma 88KM czyli wg mnie wystarczająco do bezciśnieniowej zabawy w terenie, mi musi wystarczyć 83KM - szału nie robi ale jedzie i to całkiem sprawnie przy odpowiedniej technice :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

off-road jest super! sam byłem na jednym rajdzie z dwoma koleszkami jeden ma nissana patrola, drugi jeździ suzuki samurajem , było super od 9 rano

do 19 nonstop , wertepy, stare żwirownie, błoto, woda a w sumie przejechane 90km . Frajda na całego polecam każdemu! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0
Masz w nim blokady obu mostów czy tylko tylnego? Opony seryjne czy coś lepszego? Blachy warto robić dokładnie, szczególnie konserwacje. Pieciocylindrowy 300GD ma 88KM czyli wg mnie wystarczająco do bezciśnieniowej zabawy w terenie, mi musi wystarczyć 83KM - szału nie robi ale jedzie i to całkiem sprawnie przy odpowiedniej technice :P

 

Tak mam w nim blokady obu mostów, opony na razie nie za specjalne a silnik tam jest włożony 6 cylindrowy ok 113KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z takim silnikiem to sobie radzi, tak jak piszesz 113KM i max moment 191Nm przy 2800rpm, założyć mu dobre kapcie i będzie szedł jak w przepaść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@mirasek

gdzie otwierales sezon i dlaczego nie bylo wielkiego plakatu w slowie?:P

gdybys dal znac o takiej imprezie to moze wpadlbym volvem xc 90 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie było plakatu bo impreza była prywatna :P Byliśmy na żwirowni w Woskrzenicach i w okolicach ranczo Michała, w planach mieliśmy jeszcze dwa miejsca ale część ekipy ograniczał czas. Co do Volvo to ten placek by siadł na pierwszej muldzie :P poza tym szkoda czochrać lakieru, tłuc zawieszenia i moczyć czujników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

Okolice zwirowni znam calkiem dobrze i tam pewnie zapadlbym sie od razu tym volviakiem ale na tych drozkach kolo Michala jest twardo wiec nie powinno byc tak zle. Auto o ktorym pisze nie nalezy do mnie tylko do mojej dobrej kolezanki z ktora czesto sie spotykam i przyznam ze zakochalem sie nie we wlascicielce ale w samochodzie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

wlasnie wiem ze na zwirowni wypadlbym jeszcze gorzej niz suzuki ktore z wami jezdzilo ale to wszystko tylko i wylacznie przez typowo szosowe opony :P ktore z aut wypadlo najlepiej?

(ciach) dobrze namierzylem miejsce w ktorym organizowane sa ogniska? bo bylem tam tylko raz w nocy ale musze sie wybrac kiedys w srodku dnia zeby pozwiedzac tamte strony a przy okazji odszukac gdzies Twojego MF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj