michalt36

MASSEY FERGUSON 4245 PROBLEM !!!

Polecane posty

michalt36    0

Nie daje mi oleju na przystawke do przedniego napedu. Elektro zawory zamieniane prad jest a naped sie nie zalacza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Jeśli nie ma tam cisnienia oleju to znaczy ze ucieka przez uszczelnienie przystawki a moze tez tarcze są zuzyte. Odkręć przewód dostarczający cisnienie oleju do przystawki i zakręć na koncu manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli oleju nie daje to napęd jest włączony. Jeśli chcesz by dało olej musisz wyłączyć napęd. Wtedy zostanie podany prąd, który otworzy elektrozawór. Przez przewód powinien popłynąć olej i rozłączyć napęd. Szukaj tam leju na wyłączonym napędzie. Wtedy powinien płynąć. Jeśli podczas orki siadł ci napęd. To przyczyna może być mechaniczna. Tam nie ma tarczek jest sprzęgło kłowe. Mogło ono uledz uszkodzeniu, może sprężyna. Ale zacznij od sprawdzenia takich frezowanych łączników poszczególnych części wału biegnącego od przystawki do przedniej osi. To są takie zabezpieczenia chyba 3 są. Rozbierz cały wał i sprawdź to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalt36    0

Dzieki ale jest tak ze on czasami zadziala ale po chwili go wylacza


czyli jak teraz odrecilem ten przewod to naped powinien dzialac bo tam nie ma oleju a nie dziala 

 


a jak sprawdzic ta przystawke czy ona dziala

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalt36    0

wal rozebrany, tryby zjechane praktycznie do zera od strony przyłacza do przedniej osi. koszt walu 1400 zl kupiony tylko teraz taka sprawa przystawka czy na wlaczonym czy wylaczonym i tak sie kreci jest to widoczne ruszajac do przodu i do tylu i teraz pytanie czy tak ma byc czy cos jest zle i czemu ten wal tak ukrecilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wał mogło ukręcić z powodu luzów na zawieszeniu przedniej osi. Chodzi o ten sworzeń na którym oś się wychyla. Mogło go ukręcić z powodu różnicy w obwodach opon. Czyli przednie opony zbyt łyse, zbyt mało powietrza lub nie właściwy rozmiar. Ukręcenie mogło być też spowodowane nie odłączaniem przedniego napędu.

To, że przystawka się kręci to jeszcze nie wiele znaczy. Po zdjęciu wału ten wystający koniec jest niczym nie obciążony. Wystarczy nie wielkie tarcie między podzespołami wewnątrz nawet na rozłączonym sprzęgle, aby przenieść nie wielką siłę potrzebną do obracania nie obciążonego wystającego końca. Skoro masz ten wał poskładaj wszystko i sprawdź czy napęd się rozłącza. Jeśli nie rozłącza wtedy trzeba szukać przyczyny. Napęd jest rozłączony w chwili, gdy na elektrozaworze jest prąd i do przystawki podawany jest olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalt36    0

dzieki za odpowiedz. Po założeniu walu wszystko jest ok ale przed tym wymienilem olej hydrauliczny wszystkie filtry a no i jeszcze ten czujnik pod pedałem hamulca został wymieniony bo raz dawał prad a raz nie i to moglo byc przyczyna ukrecenia wału. Luzy na przedniej osi juz sprawdzałem i niby nie ma. No ale ważne że wszystko jest juz ok/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek519    0
Dnia 22.08.2016 o 18:32, michalt36 napisał:

Nie daje mi oleju na przystawke do przedniego napedu. Elektro zawory zamieniane prad jest a naped sie nie zalacza 

 

Potrzebuje opinii na temat ciągnika MF 4245 

Przymierzam się do kupna tego modelu i mam takie pytanie czy   warto. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj