Skocz do zawartości

Polecane posty

Adam68    0

Witam mam pytanie po włoczeniu wałka przekaznika mocy i go wyłączeniuwałek obraca się jeszcze z 1,5 minuty co morze być tego przyczyną czy jest jakaś regulacja.

Połączone

mariusz0209    21

u mnie też tak jest jak jest zimny olej no chyba że jest konkretne obciążenie np rozrzutnik to wtedy jest ok. Po rozgrzaniu oleju problem znika

Adam68    0

No tak tylko u mnie tak jest czy olej jest zimny czy ciepły po 1,5 min dopiero traci obroty nie wiem czy to normalne czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl

XaWi    0

pewnie masz cos z hamulcem womu i dlatego nie wychamowywuje go odrazu

kojot629    228

u mnie Wom wyhamowuje po ok 10sek(cieply olej).

Adam68 sprawdz czy olej cisnie na hamulec womu. z prawej strony tylnego mostu ida dwa przewody. od hamulca jest ten dolny

Kisielo    0

A jeśli mikropompka jest nowa, wałek da się obrócić ręką na zgaszonym silniku, wałek chodzi ale się nie zatrzymuje, nawet kołkiem jest to niemożliwe, ale po zapaleniu silnika i dźwigni w pozycji wyłączony wałek stoi to znaczy, że do wymiany hamulec WOM?

Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/60960-prawidlowy-montaz-oringow-wom/page__gopid__1121274?do=findComment&comment=1121274

Edytowano przez Kisielo

maretzky    0

Witam.Mam pytanie odnośnie wom 912.Po załączeniu wałka dzwignią w podłodze wałek

pracuje,lecz nie reaguje na dzwignie przy kierownicy(tzn.nie rozł.i nie wł.)

dodam że dzwignia jest połączona z wodzikiem pod kabiną,tyle widać.jak sprawdzić nieinwazyjnie co jest nie tak?czekam na sugestie,dzięki.

Połączony

Edytowano przez MAT912

locke    291

A masz sprawny wzmacniacz momentu?Działa Ci poprawnie? Najpierw sprawdź ciśnienie mikropompki powinno być ok 10 atm i więcej.Ale mi się zdaje że są zwichrowane tarcze w koszu wom.

maretzky    0

wzmacniacz nie działa,rozumiem że to jest powiązane ze sobą ,jak jedno nie działa to i drugie.Nie sprawdzałem wom pod obciążeniem,nie wiem jak się będzie spisywać,może być kłopot?musze go gasić i zapalać z wł.wom np. z rozrzutnikiem ,mam nadzieje że się nic

nie uszkodzi.dzięki..

margoo78    58

Wzmacniacz nie działa bo może byc zaspawany jak w większości. Co do WOM-u to w grę wchodzą tarcze w koszu (jak są wytarte wystarczy jedną dołożyc), może oring w koszu jeśli nie to to znaczy, że nie ma ciśninia oleju.

maretzky    0

dzięki za sugestie ,912 kupiłem do orki .raz w roku potrzebny jest mi wom.

jak napisałem na początku wałek się kręci .da się tak pracować?

locke    291

załączenie pod siedzeniem nic ci nie da bo on sie nie będzie kręcił pod obciążeniem.Musi mieć ciśnienie z mikropompki.

akuraciarz    1

Witam. Mam taki problem z 1614 otóż wałek WOM zalacza się na zimnym oleju ok, dopiero jak się rozgrzeje są problemy trzeba odczekać 30-40 sekund ( lub podkręcić obroty silnika- 20 sekund). Dodam, ze tarczki były wymieniane, ciśnienie na dolnym przewodzie i zimnym oleju 12 bar, wzmacniacz działa prawidłowo, przedni napęd pod obciążeniem i pod góre czasem się rozłączy a po 3-4 sekundach załączy ... Czy dobrze myślę że to mikropompka?

locke    291

A jakie masz ciśnienie na rozgrzanym? Piana jest w oleju? Kiedy go zmieniałeś?

piotrek912    7

Witam. Posiadam ursusa 912 od roku dziś podpiołem go do prasy rolującej i nawet niechciał ruszyć wałkiem wom gdy zdjąłem przekażnik wałek się kreci co może być przyczyną. Prosze o Pomoc

Thomas2135    1212

Wałek przestał działać do razu? Mogą to być zużyte tarczki sprzęgła wom-u, zużyte uszczelki manżetowe na tłoku sprzęgła lub też oringi. Jak widzisz przyczyn jest kilka a koszty naprawy są stosunkowo niewielkie, więc proponowałbym zacząć od tego. Równie dobrze mogła zepsuć się mikropompa i nie daje wystarczającego ciśnienia do ściśnięcia tarczek.

piotrek912    7

Właśne wałek działa tylko że na lużno to się kreci a gdy założe przekażnik np od prasy to nie chce się nawet ruszyć

locke    291

Sprawdź jakie ciśnienie daje mikropompa.Powinno być ok 10 atm.Jak będzie dobre to musisz zobaczyć w koszu wom.Pewnie się tarczki zwichrowały.

kojot629    228

u mnie sa takie same objawy jak u piotrek912 i na dniach bedziemy rozpolawiac

Edytowano przez kojot629

Matlorek    0

Witam mam taki problem że nie działa mi napęd i WOM pod obciążeniem dodam też że mikropompa i tarczki zostały wymienione i nie wiem co może być jeszcze nie tak pomocy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez luki21
      witam co może być przyczyną tego że władek nie chce wejść na obroty i rozpędza się wolno?
    • Przez zbychu665
      Witam...
      Od niedawna mam ciągnik Wladimirec T25 wersja z poczatku produkcji z 2 lewarkami, mam pytanie. Jak tam sie włącza WOM? Bo ja nie mam pojęcia ;D
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam