Gość

Problem z WOM w 912/914

Polecane posty

Gość   
Gość

Odkręcasz pokrywę od łożyska, zdejmujesz segera, wyciągasz wcześniej wałek i na prasę wyciskasz cały kosz. Jak nie masz prasy to napitalasz gumowym młotkiem albo przez drewniany kołek w tuleję po wyjęciu wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armin089    0

Witam, problem mam z WOMem przy u916. Mianowicie jak podczepiłem gnojarke i uruchomiłem ja na pusto to WOM załączyć się ale jak gnojarka była załadowana to już WOM się nie załączył.  Co może być tego przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

za niskie cisnienie na mikropompce , przodek dobrze działa ? najlepiej sprawdzić cisnienie na układzie , jesli jest git to tarczki możesz mieć juz zjechane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Właśnie najlepiej sprawdzić ciśnienie,podpiąć się tam gdzie jest czujnik na pokrywie skrzyni biegów i będzie wszytko wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

W pokrywie skrzyni biegów,tam od strony filtrów jest czujnik,wykręcasz go a podłączasz manometr,tylko musisz zdjąć podłogę w kabinię żeby było dobre dojście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Jeżeli nie masz wyjścia pod ten czujnik to możesz się podpiąć pod re rurki z tyłu co wchodzą do sprzęgła wom,a ciśnienie powinno  być od 8 do 10 bar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Jeżeli przedni napęd działa dobrze to raczej będą zużyte tarczki w koszu wom , tak było u mnie.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Wyjmujesz cały kosz, zakładasz nowe tarcze, tłoczki, oringi, składasz i działa. nic nie trzeba regulować.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Witam. Odgrzebuje ten temat ponieważ mam problem z WOM przy zetorze 8045.

A mianowicie po załączeniu dźwigni w podłodze i w włączeniu dźwigni przy kierownicy wałek nie ma siły ruszyć rozrzutnika.. Gdy spróbuje ręką przekręcić wałek w drugą stronę jest wyczuwalny opór, natomiast jak go kręcę w "stronę tak jak pracuje" dużo lżej się kręci. Na sucho (czyt. bez podłączonego wałka) po włączeniu dźwigni dolnej i przy kierownicy wałek się włączy, a po wyłączeniu dźwigni wałek się zatrzyma. Dodam że jak go włączę na sucho to gdy staram się go zablokować na want jakimś klockiem drzewa to wyczuwalnie wolniej się obraca, jakby nie miał siły przebicia. Jeżeli związek z tym ma  żółw i zając to działają bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może tarczki są przytarte lub uszczelki manżetowe do wymiany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

A te uszczelki znajdują się także przy sprzegielku? Bo jeśli będę tam rozkrecal to podejmę się wymiany wszystkich takich elementów typu uszczelki, tarczki itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zegar proponuję podpiąć na dłużej i ruszyć w pole. U mnie dopiero po rozgrzaniu ciśnienie zaczęło wariować i mikropompa była do wymiany. Na zimnym i lekko rozgrzanym ciśnienie było prawidłowe. 

Jak będziesz remontował kosz to nie zapomnij wymienić tulei i pierścieni tłokowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Niestety nie mam miernika :/ aczkolwiek jak już czytałem temat to jeśli mikropomka byłaby zepsuta to problem byłby z zajacem przy ciężkiej pracy. Ale podczas ciężkiej orki nie napotkałem się z jakimkolwiek problemem z zajacem.  Wałek po włączeniu czuć że się zalaczy ale nie ma tej siły żeby uciagi ac maszynę.  Czyli problem może być z uszczelnienie kosza lub slizgajacymi się tarczkami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mikrpompę miałem do wymiany a napęd i wzmacniacz działały bez zarzutu, tylko z wałkiem był problem. Koszt  manometru jest nieduży, bo ok 30 zł, do tego kawałek przewodu i złączki. Możesz podłączyć się w miejscu czujnika pod podłogą i zmierzysz ciśnienie mikropompy lub wpiąć się trójnikiem z prawej strony mostu pod kabiną i zmierzyć ciśnienie docierające do kosza womu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

Okej. To ciśnienie posprawdzam że specjalista :) a mam jeszcze dwa pytania. Czy jeśli jest zbyt niski poziom oleju w skrzyni wałek może się nie załączyć? (chytalo ledwo bagnet, i mam tura do tego, więc na podniesionych ramionach pewnie jeszcze mniej było oleju w skrzyni). 

I drugie pytanie : od czego jest dźwignia znajdująca się przy skrzyni mniej więcej pod sprzęgłem? Jest ona na zewnątrz ciągnika od wejścia od strony sprzęgła mniej więcej na wysokości stopni do wchodzenia. Jest tam wygrawerowane H, O. I można nią ruszać po tak jakby półkolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9880

Ta dzwignia jest od wlaczania/wylaczania pompy hydraulicznej.

Poziom oleju ma duży wplyw na dzialanie walka, u mnie w zetorze jak mialem niski stan potrafilo rozlaczac prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj