Gość

Problem z WOM w 912/914

Polecane posty

Adam68    0

Witam mam pytanie po włoczeniu wałka przekaznika mocy i go wyłączeniuwałek obraca się jeszcze z 1,5 minuty co morze być tego przyczyną czy jest jakaś regulacja.

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

u mnie też tak jest jak jest zimny olej no chyba że jest konkretne obciążenie np rozrzutnik to wtedy jest ok. Po rozgrzaniu oleju problem znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam68    0

No tak tylko u mnie tak jest czy olej jest zimny czy ciepły po 1,5 min dopiero traci obroty nie wiem czy to normalne czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

pewnie masz cos z hamulcem womu i dlatego nie wychamowywuje go odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

u mnie Wom wyhamowuje po ok 10sek(cieply olej).

Adam68 sprawdz czy olej cisnie na hamulec womu. z prawej strony tylnego mostu ida dwa przewody. od hamulca jest ten dolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisielo    0

A jeśli mikropompka jest nowa, wałek da się obrócić ręką na zgaszonym silniku, wałek chodzi ale się nie zatrzymuje, nawet kołkiem jest to niemożliwe, ale po zapaleniu silnika i dźwigni w pozycji wyłączony wałek stoi to znaczy, że do wymiany hamulec WOM?

 

Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/60960-prawidlowy-montaz-oringow-wom/page__gopid__1121274?do=findComment&comment=1121274

Edytowano przez Kisielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretzky    0

Witam.Mam pytanie odnośnie wom 912.Po załączeniu wałka dzwignią w podłodze wałek

pracuje,lecz nie reaguje na dzwignie przy kierownicy(tzn.nie rozł.i nie wł.)

dodam że dzwignia jest połączona z wodzikiem pod kabiną,tyle widać.jak sprawdzić nieinwazyjnie co jest nie tak?czekam na sugestie,dzięki.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A masz sprawny wzmacniacz momentu?Działa Ci poprawnie? Najpierw sprawdź ciśnienie mikropompki powinno być ok 10 atm i więcej.Ale mi się zdaje że są zwichrowane tarcze w koszu wom.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretzky    0

wzmacniacz nie działa,rozumiem że to jest powiązane ze sobą ,jak jedno nie działa to i drugie.Nie sprawdzałem wom pod obciążeniem,nie wiem jak się będzie spisywać,może być kłopot?musze go gasić i zapalać z wł.wom np. z rozrzutnikiem ,mam nadzieje że się nic

nie uszkodzi.dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Wzmacniacz nie działa bo może byc zaspawany jak w większości. Co do WOM-u to w grę wchodzą tarcze w koszu (jak są wytarte wystarczy jedną dołożyc), może oring w koszu jeśli nie to to znaczy, że nie ma ciśninia oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretzky    0

dzięki za sugestie ,912 kupiłem do orki .raz w roku potrzebny jest mi wom.

jak napisałem na początku wałek się kręci .da się tak pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

załączenie pod siedzeniem nic ci nie da bo on sie nie będzie kręcił pod obciążeniem.Musi mieć ciśnienie z mikropompki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Witam. Mam taki problem z 1614 otóż wałek WOM zalacza się na zimnym oleju ok, dopiero jak się rozgrzeje są problemy trzeba odczekać 30-40 sekund ( lub podkręcić obroty silnika- 20 sekund). Dodam, ze tarczki były wymieniane, ciśnienie na dolnym przewodzie i zimnym oleju 12 bar, wzmacniacz działa prawidłowo, przedni napęd pod obciążeniem i pod góre czasem się rozłączy a po 3-4 sekundach załączy ... Czy dobrze myślę że to mikropompka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A jakie masz ciśnienie na rozgrzanym? Piana jest w oleju? Kiedy go zmieniałeś?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam. Posiadam ursusa 912 od roku dziś podpiołem go do prasy rolującej i nawet niechciał ruszyć wałkiem wom gdy zdjąłem przekażnik wałek się kreci co może być przyczyną. Prosze o Pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wałek przestał działać do razu? Mogą to być zużyte tarczki sprzęgła wom-u, zużyte uszczelki manżetowe na tłoku sprzęgła lub też oringi. Jak widzisz przyczyn jest kilka a koszty naprawy są stosunkowo niewielkie, więc proponowałbym zacząć od tego. Równie dobrze mogła zepsuć się mikropompa i nie daje wystarczającego ciśnienia do ściśnięcia tarczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Właśne wałek działa tylko że na lużno to się kreci a gdy założe przekażnik np od prasy to nie chce się nawet ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Sprawdź jakie ciśnienie daje mikropompa.Powinno być ok 10 atm.Jak będzie dobre to musisz zobaczyć w koszu wom.Pewnie się tarczki zwichrowały.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

u mnie sa takie same objawy jak u piotrek912 i na dniach bedziemy rozpolawiac

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matlorek    0

Witam mam taki problem że nie działa mi napęd i WOM pod obciążeniem dodam też że mikropompa i tarczki zostały wymienione i nie wiem co może być jeszcze nie tak pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj