jacor73

Wyważenie bębna młocarni

Polecane posty

jacor73    1

Witam,

Czeka mnie wymiana cepów i tarczy bębna młocarni w związku z tym mam pytanka,

- jak wyważaliście swoje bębny po wymianie cepów- niektóre firmy oferują wyważanie na łożyskach własnych czyli na kombajnie?

- jeżeli zawoziliście do wyważenia, jak go rozmontować aby idealnie złożyć po wyważeniu(czy w grę wychodzi tylko wymontowanie samego wału?),

- jakie firmy polecacie w woj mazowieckim, łódzkim, ewentualnie okolice

pytania dotyczą oczywiście wyważania dynamicznego. Z góry dziękuję za pomoc

michu20    96

ja w tym roku wymienialem cepy w claas dominator 150 i nic nie wyważałem miałem przykrecane i dodatkowo spawane zrobiłem tak jak było i wszystko śmiga ;-)

wieslaw16    52

Będzie śmigać do czasu, szybko zużyją się łożyska na wale młocarni, a w konsekwencji może skutkować pęknięciem wału młocarni.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    273

Wyważa się statycznie i dynamicznie. To pierwsze można zrobić samemu poprzez montowanie naprzemiennie cepów o mocno zbliżonej masie. Jeśli masz do wymiany tarcze to zastanowiłbym się nad usługą wyważania bo sam nigdy tego dokładnie nie zrobisz. Jeśli chodzi o wyważanie na zewnątrz to będziesz miał oznaczone lub  będziesz musiał sam sobie zaznaczyć położenie cepów na tarczy i jakieś dodatkowe ciężarki ( o ile nie będą zamocowane na tarczy ). Usługa na kombajnie jest o tyle lepsza ( szybsza ) że masz już wszystko złożone przy wyważaniu dokręcą tylko ciężarki. Dokładne informacje uzyskasz u usługodawcy.

jacor73    1

Dla potomnych:

Bęben został wyciągnięty po demontażu wału i klepiska, wymieniłem tarcze na używki ale w dobrym stanie, cepy prosto od producenta(ze starego został tylko wał i flansze/piasty tarcz). Bęben wyważony w okolicach Zduńskiej woli, zamontowany i po odpaleniu  chodzi idealnie, zobaczymy jak będzie w żniwa.  Cepy zakupione w sklepie okazało się, że prawe mają więcej frezów niż lewe- prawe 92, lewe 82, cena u producenta(tną ze sztab sprowadzanych z Niemiec) niewiele wyższa niż w sklepie z podwójną marżą(sklep+ hurtowania)

ptaszyna    143

Ile takie wyważanie kosztuje? Domyślam się że wyważałeś kompletny bęben razem z wałem i do zamontowania musiałeś rozmontować? Dobrze myślę?

Nie chcę nowego tematu zakładać , może mi tutaj ktoś odpowie. Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ??

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mareczek78
      Bizona z056 mam dwa sezony - czeka trzeci i pora dopracować skrzynię biegów.
      Ogólnie mam do niej kilka zastrzeżeń a mianowicie:
      - czasem zgrzyta przy włączaniu biegu (ale myślę ze to wina sprzęgła i mam zamiar też je skontrolować)
      - ciężko wchodzą biegi szczególnie uciążliwie 1 i wsteczny. Wstecznego czasem nie idzie wcisnąć. Muszę wiec włączyć bieg 1 i mocnym ruchem na wsteczny. Znajomy mechanik twierdzi że to łożyska mają luz i wałki się "opuściły", ale stwierdzi dokładnie przyczynę jak przyjedzie.
      - na trzecim biegu dzwoni coś w przekładni jakbym "szklanki w kartonie wiózł". Myślałem że to tarcze ręcznego hamulca tak dzwonią, bo już nie miały okładzin, ale nie - zmieniłem tarcze, ale efekt dźwiękowy pozostał. Nawet jak przyhamuję ręcznym to i tak nic to nie daje, więc dzwoni coś innego.
      - zdjąłem pokrywę skrzyni, spuściłem olej i niespodzianka - w skrzyni znalazłem kilka nitów stalowych o grubości ok 8mm. Są ścięte ew. zerwane. Co w skrzyni może być nitowane?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,czy jest jakaś duża różnica w tym że jak fabryka podaje np ustawienie ciśnienia wtryskiwacza 180 a ja ustawie je na 190 czy może się coś uszkodzić w pompie wtryskowej?

• Przez Mareczek78
      Posiadam Z056 i chodzi mi o zmniejszenie podatności na przegrzewanie się silnika.
      W tamtym roku o sasiada pracował bizon, który na wlocie (siatce) do chłodnicy była przykręcona osłona. Z początko nie zwracałem na to większej uwagi. Potem dowiedziałem się, ze wtedy siatka tak nie zachodzi plewami. Podobno 1-2 razy na dzień tąsiatkę czyści.
      Ja kombajn kupiłem w tym roku. Znalazłem gościa, który załatwił mi takią osłonę.
      Jest to powyginana blacha ocynkowana, która odstaje od siatki na jakieś 25 cm, wyprofilowana na coś w rodzaju skrzynki.
      otwarta jest jedynie góra.
      Na chłopski rozum powietrze zostaje zasysane jedynie z góry, tak, że plewy z hedery nie przykleją się do siatki. Wpadnie jedynie to, co wzleci ponad kombajn. Aha ta skrzynia ma dolną ścianę w postaci zasówy, tak, żemożna ją wyjąć i wszystkie plewy i śmieci spadną na dół po jej otworzeniu.
      w komplecie jest też zabudowa do filtra powietrza - na podobnej zasadzie działa. Jak zamontyje zrobię fotki i podeślę zainteresowanym bądź wrzycę do galerii.
      Mama pytanie - czy ktoś stosyje takie urzączenie na swoim bizonie. W galerii u nikogo nie widziałem. No i jeżeli ktoś to ma, to jak to się sprawuje. Tak jak wspomniałem - podobno nie zachodzi plewami siatka, wloty powietrza...
    • Przez arkadix4
      Witam, mam pytanie czy wszystkie łańcuchy podajnika muszą mieć tą samą długość? Czy muszę kupować nowy czy też mogę go skrócić (konkretnie lewy patrząc od strony kombajnisty).

Pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.