Skocz do zawartości
jacor73

Wyważenie bębna młocarni

Polecane posty

jacor73    1

Witam,

Czeka mnie wymiana cepów i tarczy bębna młocarni w związku z tym mam pytanka,

- jak wyważaliście swoje bębny po wymianie cepów- niektóre firmy oferują wyważanie na łożyskach własnych czyli na kombajnie?

- jeżeli zawoziliście do wyważenia, jak go rozmontować aby idealnie złożyć po wyważeniu(czy w grę wychodzi tylko wymontowanie samego wału?),

- jakie firmy polecacie w woj mazowieckim, łódzkim, ewentualnie okolice

pytania dotyczą oczywiście wyważania dynamicznego. Z góry dziękuję za pomoc

michu20    82

ja w tym roku wymienialem cepy w claas dominator 150 i nic nie wyważałem miałem przykrecane i dodatkowo spawane zrobiłem tak jak było i wszystko śmiga ;-)

wieslaw16    46

Będzie śmigać do czasu, szybko zużyją się łożyska na wale młocarni, a w konsekwencji może skutkować pęknięciem wału młocarni.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Wyważa się statycznie i dynamicznie. To pierwsze można zrobić samemu poprzez montowanie naprzemiennie cepów o mocno zbliżonej masie. Jeśli masz do wymiany tarcze to zastanowiłbym się nad usługą wyważania bo sam nigdy tego dokładnie nie zrobisz. Jeśli chodzi o wyważanie na zewnątrz to będziesz miał oznaczone lub  będziesz musiał sam sobie zaznaczyć położenie cepów na tarczy i jakieś dodatkowe ciężarki ( o ile nie będą zamocowane na tarczy ). Usługa na kombajnie jest o tyle lepsza ( szybsza ) że masz już wszystko złożone przy wyważaniu dokręcą tylko ciężarki. Dokładne informacje uzyskasz u usługodawcy.

jacor73    1

Dla potomnych:

Bęben został wyciągnięty po demontażu wału i klepiska, wymieniłem tarcze na używki ale w dobrym stanie, cepy prosto od producenta(ze starego został tylko wał i flansze/piasty tarcz). Bęben wyważony w okolicach Zduńskiej woli, zamontowany i po odpaleniu  chodzi idealnie, zobaczymy jak będzie w żniwa.  Cepy zakupione w sklepie okazało się, że prawe mają więcej frezów niż lewe- prawe 92, lewe 82, cena u producenta(tną ze sztab sprowadzanych z Niemiec) niewiele wyższa niż w sklepie z podwójną marżą(sklep+ hurtowania)

ptaszyna    125

Ile takie wyważanie kosztuje? Domyślam się że wyważałeś kompletny bęben razem z wałem i do zamontowania musiałeś rozmontować? Dobrze myślę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MAŁYROLNIK1
      Potrzeuje szybko instrukcj opsługi
    • Przez ursusikc330m
      Leyland po założeniu nowych końcówek wtryskiwaczy kopci na niebiesko,na tych starych chyba mniej kopcił niż na tych nowych.Zauważyłem jeszcze że z pod kolektora wydechowego lekko wydostaje się coś podobne do oleju
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem w silniku SW 400 pierścienie na tłokach i panewki korbowodowe i mam pytanie czy nie zaszkodzi to silnikowi bo,dużo osób twierdzi że leylanda trzeba remontować całego a nie na raty i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem
    • Przez ursusikc330m
      Potrzebne mi są jakieś rysunki albo jakieś fotki prawego boku bizona a dokładnie chodzi o regulacje obrotów bębna bo przy moim jest widełki zostały wyrzucone a reszta dźwigienek została przyspawana do ramy kombajnu(Przeróbka poprzedniego właściciela).Chcę to przywrócić do oryginału ale nie wiem od czego zacząć.
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim