carmine2812

BIZON Z056 z hederem od BS Z110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
carmine2812    2

MÓJ sąsiad ma problem ma bizona z056 i chce zakupić do niego cheder do kukurydzy z BS z 110 . I nie wie czy będzie pasowł czy będzie pasował ??


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

przeciez w Bs byl heder 5 m no chyba zasada zakladania taka sama nie wiem nigdy nie zapinalem hedera zo56 jak bedzie podajnik za waski to blach dorobisz tez bedzie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Ale heder do BS-a jest sześciorzędowy, a Supry to sobie z czwórką ledwo radzą. Wiem, że w Płocku robili na pewno 4 i 6 rzędów. Nie wiem czy jeszcze jest, ale widziałem jakiś czas temu ogłoszenie na allegro czterorzędowego płockiego adaptera wraz dodatkami do kukurydzy (sito, klepisko, zaślepki do bębna i coś jeszcze chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku by może szedł, ale póżniej zaczął by ci sie gotować bo jest za słaby i silnik do remontu. Moim zdaniem niema sensu, szkoda sprzętu :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

NO to chyba mu odradze >NIECH kupi zwykłą przestawke do "supra" ale dzięki za pomoć POZDRO


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Zawsze można kosić tylko 4 rządki a jak kukurydza nie tęga to i 6 pochłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nawet jak jest nie tęga kuku to i tak Z056 z 4 rzędami ma mały zapas mocy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Zawsze można kosić tylko 4 rządki a jak kukurydza nie tęga to i 6 pochłonie.

 

nawet w tają co ledwo od ziemi odrosła bym nie wjezdzał 6 rzędami. powiedz co to jest 100 km na 6 rzędów ??przeciez dniówki by tym nie zrobił. sąsiad ma bojną wyobraznie...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

nawet w tają co ledwo od ziemi odrosła bym nie wjezdzał 6 rzędami. powiedz co to jest 100 km na 6 rzędów ??przeciez dniówki by tym nie zrobił. sąsiad ma bojną wyobraznie...

 

 

NO racja szkoda sprzętu i czasu .Lepiej zrobiś to DŁUŻEJ ORYGINALNYM HEDEREM NIŻ KOMBINOWAĆ z czyms innym

a co do śasiada ma bujną wyobrażnie POZDRO i dzięki za apomoc


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

ale przecież w płocku do Z056 montowali hedery pięciometrowe i potem przeszły do BS-a a jak wiemy konstrukcje podobne także ja nie widzę przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

to już nie wiem jedni mówia NIE drudzy TAK kto ma racje można czy nie ??POZDRAWAIM


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ale przecież bs ma na 6 rzędów i bizonek nie da rady.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2

no też mysle ze nie da rady ale sąsiad to ma bujną wyobraznie zobaczył zdjącie gdzieś na necie i pomysł

 

""NIE będe gorszy też sobie taki zrobie""" pozdrawiam


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli nawet ktoś podpioł taki cheder to tylko na pokaz albo do zdjęcia i to tak samo jak zapiąć do ciapka 20 tonową przyczepę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmine2812    2
Jeśli nawet ktoś podpioł taki cheder to tylko na pokaz albo do zdjęcia i to tak samo jak zapiąć do ciapka 20 tonową przyczepę.

 

tak to prawda na pokaz ale nie mój sasiad on jak coś zobaczy to musi to mieć


JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...


SCANIA queen of the ROAD ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Teoretycznie to nie jest głupi pomysł. Gdyż wiadomo że im wieksza szrokość robocza i im mniejsza prędkość robocza tym mniejsze zużycie maszyny. Tylko że w suprze może być problem z tą zmniejszoną predkością roboczą ( mam supra i rekorda i rekordem da sie dużo wolniej jechac niż suprem, w czasie projetkowania supra nie było takich plonów jak dziś ) i co za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W BSach były też hedery zbożowe 4,2 takie jak w zwykłych bizonach wiem bo w swoim rekordzie mam zamontowany ślimak hederu z BSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj