Polecane posty

antonio86    39

Chcę zbudować wiatę 6x6m. wys. 3,5-przód 3-tył. Na dach drewniane krokwie i blacha. Z czego zrobić słupy żeby wytrzymały? Ceownik hutniczy 10x5 czy profil 10x10 ze scianką 3mm? Słupy będą 3 z przodu i 3 z tyłu. Ewentualnie jeszcze 3 na środku. Chyba że krokwie 14x7 na długości 6metrów nie bedą się uginać i nie będzie na środku podciągu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Miałem słupy od linii telefonicznej i energetycznej, ale były juz tak spękane, ze tylko na pokruszenie się nadawały. Myśle nad tym profilem 10x10. Myślę też czy nie zrezygnować z drewna na dach i nie zrobic tak jak w blaszakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Taka wiata to na zgłoszenie. Myślałem też nad całą konstrukcją drewnianą obitą blachą. Zobaczymy co taniej wyjdzie. Troche się skłaniam do blaszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

z tego co wiem wiata do 50m2 bez zezwolenia i zgłoszenia chyba że związana stale z gruntem i ze scianami to metraż mniejszy i na zgłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

No właśnie jak to jest? Bo jeszcze myślałem nad ścianami z płyt ogrodzeniowych ( w mojej okolicy większość garaży jest z płyt) Niby słupy wbetonowane Ale fundamentu nie ma. Czy taka wiata moze być bez zgłoszenia? Oczywiście do 50m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

ja dałem dwuteownik 10 i jest ok

[galleryimg=646014]

a po pokryciu blachą wygląda to tak

[galleryimg=648827]

jeśli masz jakieś pytania to daj znać, chętnie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

@antonio
Mi powiedziala tylko kobietka w starostwie, ze do 50m wiata bez niczego. Nic nie mowila o powiazaniu z gruntem itd. Tylko oczywiście wiata, czyli nie zamknięte ze wszystkich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

powie mi ktos z czego mozna zrobic slupy do takiej wiaty?? widzialem ze ludzie robia slupy z rur fi 150 ale sa dosc drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ja zrobiłem blaszaka  o wymiarach 5x7, tył 3m wysoki a przód 4m. 7 słupów 80x80x3mm. Łaty z ceownika zimnogiętego 100, a całe obicie z blachy.

Budowa teoretyczne tylko na zgłoszenie, a praktycznie musiałem wyciągać mapki ze starostwa (opłata) i zrobić projekt, jaki fundament, jaka konstrukcja z czego dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

Ja zrobiłem blaszaka  o wymiarach 5x7, tył 3m wysoki a przód 4m. 7 słupów 80x80x3mm. Łaty z ceownika zimnogiętego 100, a całe obicie z blachy.

Budowa teoretyczne tylko na zgłoszenie, a praktycznie musiałem wyciągać mapki ze starostwa (opłata) i zrobić projekt, jaki fundament, jaka konstrukcja z czego dach.

 

mapka to raptem 22,5zł, więc tyle co pół litra, a jaki projekt musiałeś robić??? chyba tylko opis na zgłoszeniu co za budynek, z czego konstrukcja, ściany, i wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Najwytrzymalsza jest rura . Na wiacie 32 m x 6m x 4 m mam fi 120 o grubości ścianki  6mm i wytrzymała juz 20 lat rózne wichury.

Rura posiada sprężystość i wytrzymałość równą w każdym z kierunków , czego nie posiada żadna inna kształtka.

Żdzbło zboża , pień drzewa nie darmo ma taki kształt , natura wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Panowie mam pytanie dotyczące law pod slupy. Co będzie trwalsze, wylanie lawy i przykręcenie slupa do wbetonowanej kotwy czy poprostu wstawić slup i zalac betonem ? Znajomy robil tez tak ze wkopywal w ziemie beczkę od ropy 200l i w to wstawial slup i zalewal betonem co o tym myślicie ? Wiata na bydlo 8x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Chcę zbudować wiatę 6x6m. wys. 3,5-przód 3-tył. Na dach drewniane krokwie i blacha. Z czego zrobić słupy żeby wytrzymały? Ceownik hutniczy 10x5 czy profil 10x10 ze scianką 3mm? Słupy będą 3 z przodu i 3 z tyłu. Ewentualnie jeszcze 3 na środku. Chyba że krokwie 14x7 na długości 6metrów nie bedą się uginać i nie będzie na środku podciągu.

Słupy kupione po 15 zł za całą sztukę 

[galleryimg=648866]


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

@S-Piotr tylko wkopane czy wbetonowane ? Tez mam dwa takie slupy i wlasnie chce na dole rozgiąć pręty od zbrojenia w X i to zalac na ok 80 cm betonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W pierwszym etapie projektu miały to być słupy stalowe na ławie betonowej czyli 1mx1mx1,2m głębokość, ława zbrojona prętem i wylana na 50cm grubości  pręty zbrojeniowe wychodziły na środku dając zbrojenie pod podstawę słupa 50x50cm i na wysokość zgodną z poziomem pierwszy miał wysokość 80cm a ten trzeci 63cm  ,ale trafiły się betonowe i trafiły do wykopy i zalałem je betonem z  dodatkiem otoczaków polnych (słup wstawiłem do pustego wykopu i oblałem betonem),


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teściu zrobił szalunki z beczki 200 litrowej, na to na stopach przykręcił slupy. Powypuszczał z betonu szpilki budowlane do przykręcania  stopy.Wiata ma 15x24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

1,2m to głębokość przemarzania, mam wiatę na płytszych ławach i mrozy w 2012r podniosły wiatę i ściany pękły,

i jak już pisałem w projekcie  wykop musiał mieć 1,2m głębokości , zresztą rób jak uważasz jak nie uważasz to Twoja sprawa. Oszczędność na kilku workach cementu z czasem może się nie opłacić.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Dlatego wlasnie pytam tutaj na forum żeby nie popelnic bledow bo wiadomo ma to stać na lata. A lepiej zaplacic pare zloty więcej i spać spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Jak polaczyc slupy betonowe z krokwia drewniana? Da sie w tym wiercic i zamocowiac jakas kotwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

http://www.jedrysek.pl/drewno-budowlane-krakow.php 

Na murłatę chcesz dać słup betonowy , i na niego płożyć krokwie ? słupy są zbrojone drutem , każdy producent słupów dawał inne drutu , musisz przewiercić na próbę , beton wierci się lekko .

 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj