Polecane posty

Qubec33    0

Witam czy spotkał się już ktoś z Was z takim problemem ,po podpięciu wałka wom  do mulczera (kosiarki bijakowej) i włączeniu obrotów na wałem  od razu zrywa zabezpieczenie tą śrube zrywalną , nie wiem jaka była pierwsza ale chyba 8.8 , założylismy kolejną i z kążdą dzieje sie tak samo od razu ją ścina, dzień wcześniej maszyna chodziła w innym ciągniku Case i nic takiego sie nie działo , jadę po bardziej utwardzone śruby . jeśli ktoś może znać problem proszę o rady czy to może wina Ferdka i cos nie tak ma z womem .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qubec33    0

jeszcze do tego nie doszedłem ale wydaje mi się że jak raz przekręcę tym żółtym pokrętłem to jakby włącza się wałek ale nie ma jakby pełnej mocy , dopiero jak znów  przekręcę to zaskoczy, w każdym bądź razie  założyłem śrubę twardszą i wszystko działa ,  jak na razie zerwało jedną  gdy zbyt nisko  młotki wbiły się w ziemie  na nierównym terenie, wiesz może jak powinno się prawidłowo włączyć ten wałek ? bo póki co to robię to na chybił trafił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

jak włączysz sprzęgł załączane jest płynnie bez szarpnięć ale to musi byc sprawny czujnik prędkości Wom. Bywa tak, że przy awarii, gdy wałek nie chce się załączać mechanik odłącza czujnik i wałek wtedy startuje od razu. Przy dużych obciążeniach wałek będzie startował z pełnym momentem. Czujnik wykrywa zablokowanie wałka i sterownik rezygnuje ze startu bez tego może być jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie na 540obr wszystko działa ok ale po przełączeniu na 1000obr nie działa miękki start, przy włączaniu szarpnie i odrazu rozłącza wom oraz miga kontrolka wom. Jak już wom lekko się kręci to włączanie działa ok.

Oba czujniki są podłączone. Jak sprawdzić czy są sprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj