Skocz do zawartości
Miniasz

VICON 1601 nie wiadomo o co chodzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Vicon
Miniasz    3

Witam  zakupiłem prase vicon 1601 techniczny stan jest b.dobry poza paroma mankamentami, na które nie mam gdzie zebrać informacje:

- jak orworze klape 4 pasy z prawej ładnie są napięte a jeden z lewej jest nieznacznie obwieszony w stosunku do innych, ale znów z tej strony lepiej mi dobija belke, a z drugiej jest tzw. kapeć co to może oznaczać???

- jadąc w automacie zrobie kilka belek w pełnym cyklu a jak sie uprze to pare pod rząd musze resetować komputer i od nowa jechąć cykl

PS. może któryś z użytkowników tej prasy podałby mi na pw. swój nr tel bym rozwiał swoje wątpliwości co do jej pracy

Marciness    15

Mogą już być pasy zużyte (gładkie) i nie zawsze pociągają siatkę, a ten jeden pas to musi byś dłuższy, że jest obwieszony :blink: . Masz pasy bez spinek? Ile masz na liczniku bel?

Edytowano przez Marciness

Miniasz    3

na liczniku jest ok. 11.5 tyś. sztuk, a na pasach jest po jednej spince, pasy wzrokowo sa w b.dobrej kondycji aby tyle ze ten jeden różni sie długością od innych

Wiadomość z agroFakt.pl

Miniasz    3

nikt sie nie wypowie??? boje sie zeby nie narobić sobie kosztów jak bede pracować z takim defektem o ile jest to defekt chyba ze to jakaś norma

Marciness    15

Wiadomo, że pasy muszą być równej długości (tylko ciekawe z jakiego powodu u ciebie nie są). Musisz od nowa jechać cykl, czyli powtarzać owijanie balota? Może spinki są w kiepskim stanie i rwią siatkę (odstają od pasów). Masz poowijaną siatkę na rolkach prowadzących pasy? Zacznij od zmierzenia długości pasów i wyrównania ich.

Miniasz    3

cykl musze jechać od nowa czyli jak zamykam klape to powinien wyświetlacz przeskoczyć z powrotem na typ auto ale cały czas wyświetla sie zamkni klape więc dusze stop i od nowa start i dopiero mam znow wyswietlacz w auto

Marciness    15

To zrób jeszcze taki test, W gotowości do prasowania otwórz lekko klapę, powinien wyświetlić ci się komunikat niedomkniętej komory i sterownik będzie pikał, jeśli nie to najprawdopodobniej masz niesprawne czujniki od klapy

Miniasz    3

nie kiedy jest tak ze pokazuje ze klapa nie domknieta raz ze zamknieta a ide popatrze na haki nie zamkniete nie wiem czy cos z sterownikiem bo czujniki są ok sprawdzaliśmy z kumlem w mojej pracy gdzie dużo ich używamy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...

Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
    • Przez kamilo2277
      Witam, potrzebuję pilnie opinie na temat tej prasy, czy warto i jak z częściami ?
      Link do prasy https://www.olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-zwijajaca-vicon-kverneland-john-deere-krone-rolka-CID757-IDmBWQG.html
    • Przez zimrex
      Witam serdecznie potrzebuje opinii o prasach deutz fahr dokładnie mi chodzi o ten model deutz fahr 4.60 mogą być również inne modele pisać wszystko co sądzicie o nich 
    • Przez Lolex123
      Witam . Jestem posiadaczem prasy walcowej Deutz fahr mp 121 , od pewnego momentu , sterownik od prasy przestał mi pokazywać czy komora maszyny jest już pełna , co może być tego przyczyną ?
    • Przez peewee1984
      Witam.
      Ostatnio przy prasowaniu sianokiszonki sterownik w mojej prasie odmówił współpracy. Na wyświetlaczu pojawia się obrazek uszkodzonego kabla i nie działają żadne przyciski. Jedynie ten przełącznik od owijania siatką działa, co pozwoliło mi zmęczyć te 20 balotów prasując na wyczucie. Sprawdziłem że do tej centralki w prasie dochodzi napięcie, kabel przemierzyłem miernikiem i żadna żyła nie jest przerwana ani nie ma zwarcia z jakąś inna. Bezpiecznik w centralce też dobry. O co tu chodzi?