darkoe

CENTRALNE SMAROWANIE W URSUS Z-543-A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darkoe    10

Witam

Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.

Na zdjęciu pokazuje swój problem

post-154207-0-95032100-1471552381.jpg

Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.

wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.

Może ten superol się nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

może być za gesty ja stosuje w mf olej do piły łańcuchowej 15 zł za 5 litry i jest wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Cc 30 do gęstych nie należy. Ale może masz racje.

A można te filterki usunąć?
Mój ojciec twierdzi że jak je wymontuje to wtedy olej bedzie szybciej ubywał i wszystko będzie ulane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

olej cc30 to największy syf jaki można wlać do czegokolwiek i przekonałem się o tym na własnej skórze. Kup dobry olej i problem zniknie jak ręką odjoł


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

coś się umarł na olej silnikowy najtaniej i wyjdzie jakiś pilarki olej do pił łańcuchowych
sorry uparl i pilarol pisze z tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Do centralnego smarowania leje sie olej z wymiany ze skrzyni biegów przecedzony. Wiec 10w30 lub 10w40 bedzie spoko. Zwykle jeśli nie ma regulacji ilości podawanego oleju trzeba dobrac gęstość eksperymentalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Uparłem się bo servis zalecił silnikowy. Ale spróbuje z tym od pilarki. A jak nie pomorze to przekładniowy pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mam pytanko kupuje prase ursus z543A bedzie pracowac w ursusie 360 bo wiedzcie mam wyprowadzone jedno wyjscie hydrauliczne pod kipowanie  i teraz jak kupie rozdzielacz 2 sekcyjny i go podlacze to bedzie dobrze ?????? 

A moze ma ktos zdjecie jak podlacza prase do ursusa 360 to bede wdzieczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 Zajdż do jakiegoś sklepu z częściami do ursusa i powiedz w czym problem,a rozwiążą ci za mniej jak 100 zł,dadzą ci kawałek metalowego przewody z gniazdem hydrauliki takim jak ci trzeba i każą wkręcić pod siedziskiem,kilka minut i po sprawie9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Witam.

Ma problem z centralnym smarowaniem ww.  prasie, a mianowicie mam całkiem niedrożne filterki które darkoe zaznaczył. Próbowałe je przedmuchiwać pod ciśnieniem ale nawet powietrze nie przechodzi. Rozdzielacz jest drożny czyli przechodzi przez nie olej. Blokuje się na tych filtrach. Ktoś może miał taki przypadek. Da się dokupić te flterki ?? Szukam ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromar    0

Filterki centr. smarow. czyszczę ,spryskując WD-80 , a następnie przedmuchując sprężonym powietrzem w kierunku zgodnym z przepływem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 Trochę odkopię temat . Oleje do łańcucha pilarki niezbyt się nadają ,nie każdy olej pilarki jest czysty ,i zabija filterek,częsć syfu chyba doszło do zaworków [filterek zalepił się po 100 g przepływu ,,produktu'' ] ,i teraz mam je zabite na amen. Albo wyczyszczę je czymś albo kupię po bodaj 30 -40 zl na allegro,no albo od producenta. Z tym olejem od pilarki nie warto ryzykować ,naciąłem się 2 razy i koniec po wspomnianych 100 g oleju ,sprzedawcy niby oferują ten czysty trochę droższy ,ale kij z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

  Wlałem nowy olej silnikowy ,rozcieńczyłem nawet on. i znów zabite ,co za kurest.. sprzedają ,no  .urwa a my to w silniki lejemy  . W welgerce 12 nie było jakichś pojeba..ch  zaworków i wszystko na wszystkim działało. A te łańcuchy z zębatkami to o kant d...,prasa z 1000 bel a te porozciągane , Jak by w tych usługowych tak było to kutwa po godzinie dziennie by robili ,a reszta warsztat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
    • Przez TheXxKamilxX
      Cześć tak jak w temacie mamy problem ponieważ ostatnio gdy belowaliśmy, urwała się prowadnica rolek w podbieraczu(warfama Z-543). Problem leży w tym że nie wiemy jak sie za to zabrać czy trzeba demontować cały podbieracz i nim ,,wyjeżdżać"(jeśli tak to w jaki sposób) czy można jakoś to rozebrać prościej i szybciej jeden bok (prawy )i wysunąć  ? Jeśli ktoś zetknął się z takim samym problemem i go rozwiązał prosze o szczegółowy opis
      Z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj