panczo1922

Bizon BS czy Claas 86, 96

Polecane posty

panczo1922    637

Po tegorocznych żniwach i kolejnych perypetiach związanych z moim bizonkiem, zaczynam się przymierzać do zmiany kombajnu.

 

W bizonie aktualnie przeraża mnie jakość produkowanych części zamiennych, z każdym rokiem chyba jest coraz gorzej, a ręce opadają już po ciągłych naprawach tego samego...( w szczególności łożysko oporowe na odrzutniku).

 

Poza tym ten kombajn już młodszy nie będzie i spodziewam się że zaczną się nie długo jakieś problemy ze zmęczeniem materiału... jakieś urwania, pęknięcia itp itd, stąd też przymiarki do nowego...

 

Jestem zainteresowany kombajnem który zrobi ok 1,5ha/godz, cena ok 65tys zł

 

i teraz co lepsze? Claas serii 86, 96 czy nasz Bizon BS?

 

BS-ka wydajnością na pewno nie odstaje, a chyba nawet prowadzi w tym porównaniu, ale co z jakością wykonania? czy to jest "typowo polskie" czyli zrobione jak wcześniejsze bizony, gdzie dostęp do wszystkiego jest utrudniony, kiepskie rozwiązania techniczne, wytrzymałość, czy może BS umył od tego ręce i to już jest inna liga? Jak z częściami do tego kombajnu? Czy należy się obawiać zaprzestania produkcji części z uwag na niewielką ilość wyprodukowanych egzemplarzy, chociażby w porównaniu do Z058, Z056?

 

Przewagą BS-a będzie rok produkcji bo wiadomo że w tej cenie Claasa dostanę kilka lat starszego...

 

 

Natomiast słysząc kilka opinii o Claasie dowiedziałem się z kolei, że to inny świat w porównaniu do Bizona. Tylko teraz pytanie: do Bizona jaki każdemu się pierwsze kojarzy (Z056, Z058) czy BS też łapie się w to porównanie?

 

Spodziewam się że jakość wykonania Claasa jest na wysokim  poziomie, jak również wysoki poziom cenowy będzie części zamiennych do niego produkowanych, co zrozumiałe i do przełknięcia jeśli ewentualna naprawa spowoduje, że będzie się mieć spokój na kilka lat (nie to co w Bizonie Super)

 

Silnik również ma dobre opinie (mercedes podobno „bezobsługowy”)

 

 

Co zatem będzie lepsze? Dodam że na słomie mi nie zależy jeśli miałby ktoś zaraz napisać że BS pokruszy ją mocno….

 

Inne marki chyba nie wchodzą w grę… chciałbym coś co jest dosyć powszechne…

 

Chociaż jest to dopiero początek moich rozważań i jeszcze wiele się może zmienić….

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Ja powiem  z własnego małego doświadczenia jezdziłem na poczatku pierwszy kombajn Bizon Z056 (2 sezony) poźniej zmieniłem na Merkatora 60 (z lekka przy mały był 2-3sezony) a obecnie 13 sezon mam Dominatora 85  do młócenia 35ha własnego, wczesniej robiłem jeszcze z 20ha usług ale z racji braku czasu z usług zrezygnowałem  jak kupiłem pierwszego Claasa 16 lat temu wszyscy w okolicy pukali sie w glowe co ja zrobiłem fakt że wtedy po czesci jak jechałem rzadko ale to do Konina  130km obecnie czesci do Claasów sa ogólnie dostepne i w dodatku jest internet wiec nie ma problemu fakt jest że czesci sa droższe niż do bizona ale są lepszej jakości nawet zamieniki w Clasie tylko miałem silniki Mercedesa bez obsługowe tylko o filtry trzeba dbać i olej zmieniam, ja nie mam nić osobiscie do Bizonów (bo zaraz fani tej marki mnie z hejtuja) ale niestety silnik nie jest ich mocna stroną i jak rozmawiam z ludzmi co maja już te niebieskie Bizony i mówia ze co 3 lata robia generalny remont silnika nie wiem czym to spowodowane moze zła obsługa kolega ma 2 Rekordy niebieskie na usługi i z kolei nie narzeka jakto mówia: "jak dbasz tak masz" Ja sie też zastanawiam nad zmianą swojego Dominatora na młodszy model tylko czasy troche nie pewne plony w tym roku nie powalają ale ja stawiam na Dominatora 88 mysle ze model godny zastanowienia sie .

Ale pamietaj że nie wazna jest marka  i model tylko stan techniczny i jak dbał poprzedni własciciel bo można naciać sie na kazdym modelu nie ważne czy Claas NH Bizon czy JD.

Napewno Claas bedzie starszy rocznikowo lepszy komfort wydajnosc wykonanie i oszczedniejszy w paliwie

Bizon dużo młodszy jakość czesci i wykonania pozostawia wiele do życzenia 

Życzę udanych i dobrych zakupów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

budżet to za duży nie masz... bs to z awaryjnościa moze miec roznie jak kazdy inny. Ale jak do 80ha to bs spokojnie da rade. Poczytaj opinie na temat owych modeli. Za claasem na pewno bedzie przemawiać, jakosc wykonania, jakosc czesci no ale rocznik starszy i cena moze byc wyzsza zaleznie od stanu..


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

My mamy w rodzinie dominatora 88s i szczerze polecam kosimy co roku w sumie u nas i usługi jakies 130 ha rocznie i jak przez 3 lata awarie były 2z laczny koszt 1700zł oczywiscie + oleje filtry itd

Napewno niebo a ziemia z bizonem który napewno tak dokładnie nie czysci ziarna i je gubi chyba ze miałem pecha i kazdy z okolicznych 7 bizonów był felerny czy to ZO56 czy ZO58

Tylko musisz byc wytrwały co do poszukiwan my szukalismy dobry rok kupiony od chandlarza z lawety od niemca i dalismy raczej ta górna granice ceny nie najtansza bo takich szkoda ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Ile trzeba położyć na takiego claasa? We wspomnianym wyżej budżecie jestem wstanie się wyrobić? Oczywiście nie mówię o serii x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Popatrz na olx i będziesz wiedział:) Chciałbyś BSa a wiesz że on nie ma klasycznych wytrząsaczy tylko rotory? Wiesz czym to się różni? Claas Dominator np 86 to porządny sprzęt tylko to co w sprzedaży to raczej mocno wyeksploatowane więc musisz się liczyć z kosztownymi naprawami. Nie wiem jak w twojej okolicy ale u mnie z częściami do BS też kolorowo nie jest, szybciej kupię do Claasa lub JD niż do naszej rodzimej maszyny o jakości części już nie wspominając. Musisz się mocno zastanowić czy tak duży kombajn jest Ci potrzebny czy może lepiej coś mniejszego np. Dominator 76 ( ok 1ha na godzinę ). Mniejszy z reguły jest mniej wytyrany choć to zależy od konkretnej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Wiem, że są ogłoszenia na olxJJ tyle jestem świadomJ

Pytanie moje konkretniej się odnosi, czy jestem w stanie za te 65tys kupić niewyjechany egzemplarz…

Ile realnie są warte te kombajny, ponieważ już od 45-50tys pojawiają się ogłoszenia, ale gdzie jest ta granica dobrego stanu, od jakiej kwoty się zaczyna? 60 tys? Wiem, że nikt mi w punkt nie odpowie, ale jakie jest wasze zdanie? 65tys to już claas86 zadbany czy jeszcze nie?

 

Orientuję się co to BS i jaka jest jego budowaJ jak napisałem wyżej nie interesuje mnie słoma….

Kombajn może i duży, ale uważam że lepiej mieć kombajn za duży niż za mały….

Ostatnie lata pokazują dobitnie jaka pogoda jest w żniwa…..

Jeden dzień pogody, trzy dni deszczu….

Ponadto anomalie pogodowe, huragany, silne burze….

Mając większy kombajn w 3 dni będę po żniwach, sumienie spokojne, a może i jakieś usługi wpadną w wolnej chwili….

Ponadto znaczną część mojego areału stanowi uprawa rzepaku, gdzie bizon jak wiadomo nie jest królem wydajności….. wychodzi mi ok 1,5godz/ha, sąsiad w tym roku równo ze mną kosił rzepak jakimś JD (chyba 1075) to przyjechał na pole, zrobił 8ha i pojechał do domu… ja w tym czasie swoje 11ha rzepaku kosiłem 3 dni (zaczynałem od godz 15 do 21) więc różnica jest spora.

W czasie gdzie ja męczę się z rzepakiem, sąsiad ma już stół od rzepaku odpięty i jedzie zboża…..

Ja skończyłem rzepak i zaczęło padać przez tydź:/:/ i tak co chwila.

Do tego te cholerne awarie, nawet w rzeczach które były już naprawiane. Ręce opadają…..

100% chęci zakupu innego kombajnu wstrzymuje jedynie to, iż jest to wydanie sporej kasy na coś co jest potrzebne 2tyg w ciągu roku….;/:/

 

Co do Dominatora 76 uważam, że poza komfortem, czasu pracy sobie nie poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego popatrz realnie na fundusze a nie chcesz sie zucac na niewiadomo co za dominatora 76 w ktorego cos trzeba włozyc przed sezonem musisz to 50-55 tys dac znajomy 3lata temu kupił i uwierz wcale niebyło duzo do robienia rzeczy a włozył w niego z olejamii filtrami blisko 7tys wiec ja bym nie szalał i kupil dominatora 76 reszta wyzszych modeli bedzie kiepska za ta kase.

Jak chcesz miec wydajnosc to dozbieraj i kup domiantora 88 u mnie 1.5ha zalezy jakie zboze kosze od 40-50 min wiadomo ze jak słabe toi w 3 min oblecisz

Popatrz na niemieckie strony tam zadbane domiantory sa drogie doliczajc cła opłaty transport itd wychodz drozej niz kupic w polsce dolozyc cos i miec pewnosc ze sie kosi 2 tyg tylkosmarujac lejac paliwo a nie stac i płakac jak niektórzy bołozysko do domnatora to kosztuje 150zł a do bizona 45zł przemysl co ci sie opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Masz sporo rzepaku i zastanawiasz się nad BS-em? Popytaj się użytkowników bo powszechna opinia jest taka: spora wydajność poza rzepakiem:)

Dominator 76 wydajność ma zbliżoną do Supra, 86 będzie wydajniejszy. Swoją drogą to w mojej okolicy użytkownicy do 50ha raczej nie mają większych maszyn jak 3,6 lub 4 m heder i wydajność na poziomie bizona no i zawsze zboże zebrane mają. Nie wiem skąd u Cibie takie zapędy na duże maszyny ale pamiętaj że jak huragan przyjdzie lub inne anomalie to nawet nowy Lexion nie pomoże. No ale każdy orze jak może. Taki JD jak ma Twój sąsiad ma to konkretna maszyna, wydajna o dużej pow. sit. tak samo jak Claas Dominator 86. W zasadzie to te dwa można brać pod uwagę jak chcesz mieć wydajniejszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Według mnie robisz duży błąd w tym że widzisz tylko Bizona i Claasa a jest dużo innych kombajnów które są równie dobre a ograniczając wybór tylko do 2 marek dużo trudniej będzie ci znaleźc coś w dobrym stanie.

JD,Fortschritt,New Holland to też porządne kombajny do których łatwo kupić części i nie warto tak się ograniczać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak zgdze sie z Tb ale jak sie nie ograniczy do 2-3 marek to jak zacznie jezdzic gladac kazdy kombajn który bedzie poasował jego wymaganiom to po paru takich ogledzinach mu na sama droge jedzenie skurczy sie budrzeto 2-3 tys. A wiadomo malo kto ma szczescie i kupi kombajn blisko czesto sie edzie po 200-300km zeby cos obejrzec a wraca sie tylko 1000 razy bardziej wkurzonym niz przed wyjazdem a wiadomo ze taka kasa to nie bizon za 12 tys ze mozna machnac reka i brac bo jezdzi a zeby kupic cos wartego swej ceny to trzeba ogladac i to parem egzemplarzy wtedy ma sie porownanie a nie 1 bo wtedy sie praktycznie nic nie wie/

Co innego jak bierzymy mechanika ale taki bierze 100-150zl po znajomsci za obejrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Tu parę przykładów tak na szybko:

 

http://olx.pl/oferta/kombajn-new-holland-8050-CID757-IDgOS6N.html#50cb84da1d;promoted

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kombajn-deutz-fahr-m-2680-tanio-CID757-IDgZLZZ.html#4bfd24050c

 

http://olx.pl/oferta/kombajn-john-deere-1085-sieczkarnia-stol-do-rzepaku-kabina-CID757-IDgTUyD.html#07b8b64bfd

 

http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-john-deere-1055-1984r-z-niemiec-3-6m-CID757-IDgG11J.html#07b8b64bfd;promoted

 


Samego Bizona ja bym od razu skreślił bo tak jak wspomniałeś wcześniej mało tego zrobili i nie wiadomo jak będzie z częściami do tego.

Teraz nawet łatwiej kupić je do czegoś zachodniego jak do Z110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj