Ktos93

Ustawienie siewnika amazone D7 do rzepaku .

Polecane posty

Ktos93    0

Witam. Posiadam siewnik amazone D7 2,5 z brona wirową ;) i mam pytanie czy wie ktos moze jak ustawic siewnik na rzepak zeby wysiał od 2,5 kg do 3 kg na hektar? :) jak ustawić na przedziałce ? :) Dodam tylko ze mam rolki do wysiewu drobnych nasion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Koło to raz ale i wielkość nasion też ma znaczenie. Ja mam obwód koła 220 cm i w zeszłym roku miałem ustawione na 14 to wysiał mi 3kg. Oczywiście próbę kręconą robię kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonus25    4

Jak ustawić siewnik amazone d7 specjal 2 typ 30 pod rzepak? tak by siał 3-3,5 kg/ha. rozmiar koła 4.00-16 

Edytowano przez bonus25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonus25    4

a jak to będzie w wersji 3 metrowej (typ30) na 3-3,5 kg/ha? koło 4.00-16, rolki też do wysiania drobnych nasion 

Edytowano przez bonus25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ja liczę 17 obrotów na 1ar czyli jeśli chce wysiać np. 230kg to na próbie musi mi wyjść 2,3kg
Tylko nie wiem ja to sie ma z innymi rozmiarami kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez proxima64
      Witam panowie. Jako że posiadam siewnik zbożowy Amazone d7 special II typ 30 chciałbym zacząć (a właściwie zacząłem) wykonywać nim ścieżki technologiczne. Pierwsze próby zrobiłem wiosną na małym kawałku. W tedy ścieżki robiłem zamykając zasuwki w siewniku ręcznie. Jednak wiadomo jest to dość uciążliwe gdyż musiałem wysiadać z ciągnika po przejechaniu przejazdu raz do o koła (jadąc w jedną stronę robię ścieżkę na jedno koło, a wracając na drugie). Na jesień chciałem to udogodnić i zrobiłem zamykanie zasuwek na sprężynie, a otwieranie zasuw miało odbywać się za pomocą linki którą pociągałem z kabiny (plan końcowy był taki aby sterowanie odbywało się za pomocą silniczka el. od wycieraczek ale się nie wyrobiłem). Na sucho wszystko chodziło bez problemu jednak po zasypaniu skrzyni ziarnem pojawiły się problemy. Pierwszą ścieżkę udało się jeszcze jakoś wykonać ale kolejne to była katorga ponieważ w prowadnicę zasuwek wpadały ziarna i nie można było ich zamknąć ponieważ się klinowały (nawet rękoma było trudno). I teraz nie wiem czy jest sens bawić się w te wszystkie przeróbki jeżeli to nie będzie chciało chodzić? choć jest dużo takich przeróbek na af. A może ma ktoś jakiś inny pewny i sprawdzony sposób na wykonywanie takich ścieżek (rozłączanie rolek odpada). Wszystkie pomysły mile widziane .
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj