XPredComt

Problem z Krowami mlecznymi Prosze o pomoc

Polecane posty

XPredComt    0

Witam serdecznie wszystkich urzytkowników mam problem  z dwoma młodymi krowami sm  jedną zakupiłem rok temu po pierwszym wycieleniu z krową było wszystko ok dobrze sie doiła była zdrowa proble zaczął sie w lutym tego roku wycieliła mi sie jałówka i wszystko wydawało sie ok po 3-4 tygodniach mleko od niej zaczeło wrzeć nie chciało sie zsiadać było takie jakby ktoś drożdży dodał do mleka badałem mleko miała zadany antybiotyk przez jakiś czas był spokój teraz znów powrucił mleko do wyrzucenia mało tego KROWA O KTÓREJ WCZEŚNIEJ PISAŁEM Z KTÓRĄ  PO PIERWSZYM WYCIELENIU BYŁO WSZYSTKO OK TERAZ PO 3 TYGODNIACH PO WYCIELENIU DZIEJĘ SIE TO SAMO ręce już mi opadają lekarze też nie bardzo więdzą co jest grane proszę pomóżcie !!! krowy jedzą trawę  siąno  śrutę zborzową  i teraz nąć z buraków pastewnych Pomóżcie Proszę Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak i w kierunku czego było to badanie mleka? Jaki antybiotyk, czy był w jego składzie prednizolon? Wymię bez obrzęku, czy takowy występuje? Mleko zdojone wygląda normalnie czy widać skłaczenia grudki?

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u nas mleczarnia zadała pytanie kto karmi krowy burakami pastewnymi, ponoć mają zły wpływ na wytwarzanie sera. Może to mieć wpływ na skład mleka, ale jeśli tylko te dwie mają problemy to raczej nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XPredComt    0

obrzeku wymion nie posiadałą mleko na pierwszy rzut oka niczym innym nie różni od mleka zdrowego  antybiotyk  miała podany cobactan lc posiadam tylko  3 krowy tak  więc nie jestem duzym chodowcą dodam zę ta krowa co teraz ma 2 ciele w zeszłym roku też jadła buraki i wszustko było OK

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jeżeli skuteczny, chociaż chwilowo, był antybiotyk bez prednizolonu w swoim składzie, to można wykluczyć zakażenie grzybicze. Brak obrzęku i zmian w mleku, oraz nawroty zakażeń, to znak że infekcja zadomowiła się "wysoko" w tkance wymienia i podawanie samych leków w tubostrzykawkach nie da rezultatu. Krowa oprócz leku do wymieniowego, powinna dostać jeszcze ten sam lek ogólnie w zastrzyku. Do wyleczenia, ale b. długo. Leczenie zacząć trzeba od posiewu i antybiogramu.

Zacznij od stanowiska, wystarczy co 2 tygodnie posypac pod nogi zwykłe wapno budowlane,(tak garść dwie). Najtańszy sposób. I dipingu poudojowego.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja bym zrobiła posiew z mleka, jeśli antybiotyk był podawany ze 2 tyg wcześniej. Może się okazać, że to jednak grzybica. Miałam przypadek, że była somatyka i antybiogramy nie wychodziły. Drożdże były w wymieniu z wyjałowienia od antybiotyków. Bywa, że żródłem zakażenia jest zapleśniała pasza lub ściółka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie na początek jakie masz komórki somatyczne w tym mleku, może masz w pobliżu jakieś lab. weterynaryjne
od każdej krowy mleko oddzielnie,cena za badanie coś koło 3,5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj