Beryl

Żyto-jak się go pozbyć ?

Polecane posty

Beryl    88

Witam,

Przedstawię sprawę w skrócie:

gospodarzę dopiero 2 rok, w tym roku uprawiałem na moich polach pszenicę i pszenżyto, lecz obie uprawy były z około 30 procentową domieszką żyta. Wynikało to z tego, że ziarno wziąłem od wujka, miało być czyste a wyszło co wyszło. Znacząco na tym straciłem tzn. ziarno straciło na wartości bo tylko na pasze się nadawało.

W tym roku chcę posiać pszenicę na części pól i moje pytanie jest następujące: czy na wiosnę znów wyskoczy mi żyto na polu z tego ziarna co zgubił kombajn ? Bo jeśli tak to jak mogę się go pozbyć aby otrzymać czystą pszenicę ?

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Jak wykosiles to plytka uprawa scierniska zeby żyto wykielkowalo i siew czystą pszenicą. Siej jakies inne rosliny niz zboża latwiej bedzie zyto wytepic np rzepak lub jakis groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym darował sobie w tym roku pszenice zimową.

Po żniwach zrób podorywkę na zimę głęboką orkę i na wiosnę zasiać np: łubin, oczywiście materiał siewny z centrali.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

zasiac pszenice jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Uprawa pożniwna talerzówką, łubin był rok temu, myślałem właśnie nad pszenicą jarą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

pszenica jara po takim przedplonie to jak strzał w kolano. -30% już na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Samosiewy to nie problem. Robisz uprawę pożniwną(talerzówka, kultywator, gruber czy jakikolwiek inny agregat) czekasz aż wzejdą samosiewy, orzesz i siejesz plon główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Jeśli chodzi o jarą to ciekawi mnie czemu strzał w kolano ??? Miał bym teraz czas na zasianie poplonu i oczekiwanie na jego najlepszy okres do orki.

A jeśli chodzi o pszenicę ozimą to czy aby na pewno żyto mi na wiosnę nie wyskoczy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jare zawsze będą miały mniejszy plon, a i bardziej będą wrażliwe na susze która ostatnio przychodzi cyklicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj