igor10246

koszenie na mokrych łąkach POMOCY !!!!!

Polecane posty

igor10246    380

Witam w tym oku wziąłem ok 4 ha podmokłych łąk w dzierżawę niestety dodatkowo te łąki nie były koszone od 15-20 lat więc sprawa jest trudniejsza dzisiaj próbowałem c 360 z kosiarką rotacyjną ale po 10 metrach się utopiłem a nie widzi mi się kosić takiego areału kosą proszę o pomysły 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No ciekawe dlaczego nikt tego nie kosił tyle czasu... ja pier**le kup se dziecko amfibie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczekać na lepszą pogodę. Serio. Bo raczej nie jesteś w stanie nagle kupić większego ciągnika z przednim napędem i szerokimi oponami. Kombinowanie z ogumieniem do sześćdziesiątki to też skórka za wyprawkę. Możesz zastosować trik kierowców terenowych, i zmniejszyć ciśnienie, ale raczej też za wiele nie pomoże. Najskuteczniejszy, ale też kosztowny i czasochłonny sposób to melioracja. Jednak jak nie twoje ziemie to całkowicie inwestycja nie opłacalna. Powiem tak. Gdyby Ci się udało to skosić.Potem wyrównać włóką nierówność. Zastosować nawożenie, regularnie ścinać, to zbita i mocna darń może utrzymać traktor. Jednak tylko w w odpowiednią pogodę. Rok temu, pewnie byś dał radę to kosić bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

I co z tego, jeśli nawet uda Ci się to skosić...? Co dalej ? .uj bym na to położył, tak jak wcześniej ktoś wspomniał; nie warta skórka za wyprawkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie wielozadaniowy traktorek ogrodowy na jednej osi z osprzętem. Niektóre posiadają kosiarkę listwową z przodu o szerokości ok 1 m. W Alpach chyba koszą podobnymi maszynami ostre zbocza. Na YT jest trochę filmów.
Innego rozsądnego rozwiązania nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

jeśli nie było tam koszone przez 20 lat to jest to nieużytek a nie łąka :o ja bym sobie darował taka dzierżawę bo nie bez powodu ktoś to zostawił odłogiem.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby tak patrzono na każdą ziemię którą ktoś kiedyś przestał obrabiać, to tylko chaszcze by wszędzie rosły. Ile ziemi było zaniedbanej i nieuprawianej , a teraz daje świetny plon. Wystarczyła tylko zmiana właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to kup, zmelioruj a potem oczekuj "świetnych plonów" bo chyba nikt dzierżawy meliorował nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 lat nie koszona , hmm , a wcześniej czy była koszona ? Co się stało że zaniechano uprawy ? W jakim celu wziąłeś to w dzierżawę ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Na podmokłe tereny jest jeden stary sposób.Kosy paru chłopa i do przodu :) Ojciec mówił że jak kiesys u nas były Mokre tereny to jeden facet kosil kosa na boso a siano wynosil na Mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Do dziś tak się robi w parkach narodowych itp - firmy dobrą kasę za to golą, kiedyś szukali ludzi na olx 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

*suche Ewentualnie są jeszcze ratraki ale to pewnie duże koszty,i mało gdzie takie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Na taką łąke mógł by być traktorek kosiarka ale wątpie czy on da rade w takiej trawie :wacko:
Drugie rozwiązanie to kupić taką kosiarko http://olx.pl/oferta/kosiarka-listwowa-2w1-glebogryzarka-kultywator-prosto-z-austri-okazja-CID628-IDeEFkW.html#8692dac3d1 i wszystko napewno nią obkosisz :)

Lub też mozesz kupic kosiarke listwową listwową konną i ciągać ją jakimś większym quadem najlepiej 4x4 lub jakimś mały traktorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

łąki są bardzo dobre niestety spółka wodna zawiodła i jeden rów całkowicie zarósł że nawet nie widać lustra wody , zaprzestano ich koszenia ponieważ rolnikom z mojej wsi nie opłacało się chować bydła w tamtym czasie i nie potrzebowali siana po 3 po drugiej stronie rzeki z którą graniczą te łąki mam 1 ha łąki która daje ok 20 bali w pierwszym pokosie i ok 15 w drugim i 3 pokosie a że powiększam stado bydła i nie mam pola ornego nie mogę uprawiać kukurydzy na kiszonkę więc muszę brać łąki


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak opłaty były uiszczane do spółki wodnej to łaski nie robią i powinni odmulić i pogłębić rów. Wierz mi, ta jedna czynność może diametralnie odmienić sytuacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Cztery ha to nie mały kawałek,nawet jak skosisz w pakiecie z koleinami to co dalej,jak zebrać,i jak wywieśc,żeby to dziadostwo   uprzątnąć,to albo sucho,albo jak zamarznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

W pierwszy roku to nawet nie chodzi zeby to zebrać :) skosić dobrze rozwalić zeby kup nie było bo trawa wyginie i zostawić łąka dostanie troche słońca to zaraz bedzie obsychać i na następny rok juz napewno bedzie lepiej z wjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67

mam ten sam problem. Tylko ze ja kosze wladymircem t-25.czesc łąki da się jakoś skosić ale reszta to bagno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj