Skocz do zawartości
igor10246

koszenie na mokrych łąkach POMOCY !!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
igor10246    0

Witam w tym oku wziąłem ok 4 ha podmokłych łąk w dzierżawę niestety dodatkowo te łąki nie były koszone od 15-20 lat więc sprawa jest trudniejsza dzisiaj próbowałem c 360 z kosiarką rotacyjną ale po 10 metrach się utopiłem a nie widzi mi się kosić takiego areału kosą proszę o pomysły 

lukbold    412

No ciekawe dlaczego nikt tego nie kosił tyle czasu... ja pier**le kup se dziecko amfibie

Adrian_K_90    59

Poczekać na lepszą pogodę. Serio. Bo raczej nie jesteś w stanie nagle kupić większego ciągnika z przednim napędem i szerokimi oponami. Kombinowanie z ogumieniem do sześćdziesiątki to też skórka za wyprawkę. Możesz zastosować trik kierowców terenowych, i zmniejszyć ciśnienie, ale raczej też za wiele nie pomoże. Najskuteczniejszy, ale też kosztowny i czasochłonny sposób to melioracja. Jednak jak nie twoje ziemie to całkowicie inwestycja nie opłacalna. Powiem tak. Gdyby Ci się udało to skosić.Potem wyrównać włóką nierówność. Zastosować nawożenie, regularnie ścinać, to zbita i mocna darń może utrzymać traktor. Jednak tylko w w odpowiednią pogodę. Rok temu, pewnie byś dał radę to kosić bez problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

I co z tego, jeśli nawet uda Ci się to skosić...? Co dalej ? .uj bym na to położył, tak jak wcześniej ktoś wspomniał; nie warta skórka za wyprawkę..

Thomas2135    1222

Kup sobie wielozadaniowy traktorek ogrodowy na jednej osi z osprzętem. Niektóre posiadają kosiarkę listwową z przodu o szerokości ok 1 m. W Alpach chyba koszą podobnymi maszynami ostre zbocza. Na YT jest trochę filmów.
Innego rozsądnego rozwiązania nie widzę.

Pawel328    127

jeśli nie było tam koszone przez 20 lat to jest to nieużytek a nie łąka :o ja bym sobie darował taka dzierżawę bo nie bez powodu ktoś to zostawił odłogiem.

Adrian_K_90    59

Gdyby tak patrzono na każdą ziemię którą ktoś kiedyś przestał obrabiać, to tylko chaszcze by wszędzie rosły. Ile ziemi było zaniedbanej i nieuprawianej , a teraz daje świetny plon. Wystarczyła tylko zmiana właściciela.

lukbold    412

to kup, zmelioruj a potem oczekuj "świetnych plonów" bo chyba nikt dzierżawy meliorował nie będzie

zetorki12    2034

20 lat nie koszona , hmm , a wcześniej czy była koszona ? Co się stało że zaniechano uprawy ? W jakim celu wziąłeś to w dzierżawę ?

Edytowano przez zetorki12

jonek98    886

Na podmokłe tereny jest jeden stary sposób.Kosy paru chłopa i do przodu :) Ojciec mówił że jak kiesys u nas były Mokre tereny to jeden facet kosil kosa na boso a siano wynosil na Mokre

pawel885    380

Do dziś tak się robi w parkach narodowych itp - firmy dobrą kasę za to golą, kiedyś szukali ludzi na olx 

jonek98    886

*suche Ewentualnie są jeszcze ratraki ale to pewnie duże koszty,i mało gdzie takie są

Rolnik7343    430

Na taką łąke mógł by być traktorek kosiarka ale wątpie czy on da rade w takiej trawie :wacko:
Drugie rozwiązanie to kupić taką kosiarko http://olx.pl/oferta/kosiarka-listwowa-2w1-glebogryzarka-kultywator-prosto-z-austri-okazja-CID628-IDeEFkW.html#8692dac3d1 i wszystko napewno nią obkosisz :)

Lub też mozesz kupic kosiarke listwową listwową konną i ciągać ją jakimś większym quadem najlepiej 4x4 lub jakimś mały traktorkiem

igor10246    0

łąki są bardzo dobre niestety spółka wodna zawiodła i jeden rów całkowicie zarósł że nawet nie widać lustra wody , zaprzestano ich koszenia ponieważ rolnikom z mojej wsi nie opłacało się chować bydła w tamtym czasie i nie potrzebowali siana po 3 po drugiej stronie rzeki z którą graniczą te łąki mam 1 ha łąki która daje ok 20 bali w pierwszym pokosie i ok 15 w drugim i 3 pokosie a że powiększam stado bydła i nie mam pola ornego nie mogę uprawiać kukurydzy na kiszonkę więc muszę brać łąki

Adrian_K_90    59

Jak opłaty były uiszczane do spółki wodnej to łaski nie robią i powinni odmulić i pogłębić rów. Wierz mi, ta jedna czynność może diametralnie odmienić sytuacje. 

kizak    65

Cztery ha to nie mały kawałek,nawet jak skosisz w pakiecie z koleinami to co dalej,jak zebrać,i jak wywieśc,żeby to dziadostwo   uprzątnąć,to albo sucho,albo jak zamarznie

Rolnik7343    430

W pierwszy roku to nawet nie chodzi zeby to zebrać :) skosić dobrze rozwalić zeby kup nie było bo trawa wyginie i zostawić łąka dostanie troche słońca to zaraz bedzie obsychać i na następny rok juz napewno bedzie lepiej z wjazdem

ROLNIK500    29

mam ten sam problem. Tylko ze ja kosze wladymircem t-25.czesc łąki da się jakoś skosić ale reszta to bagno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???